Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu uczestniczą w projekcie pn. „Bezdomność – wspólna sprawa”. W ramach projektu funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej, Służb Ochrony Kolei, Służby Zdrowia, Markotu oraz streetworkerami prowadzą spotkania z mieszkańcami naszego miasta na temat bezdomności i skutecznych form pomocy osobom bezdomnym.

Projekt pn. „Bezdomność – wspólna sprawa” został stworzony przez Zespół Interdyscyplinarny do Spraw Bezdomności. W jego skład wchodzą przedstawiciele  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Służb Ochrony Kolei, Służby Zdrowia, Markotu oraz streetworkerzy.

W ramach projektu przedstawiciele zespołu interdyscyplinarnego  prowadzą w naszym mieście spotkania  z seniorami, a także młodzieżą. Zostały one już przeprowadzone w I Liceum Ogólnokształcącym, Domu Kultury „Chemik”, Domu Kultury „Koźle” oraz w Domu Dziennego Pobytu „Magnolia”.

Podczas spotkań przedstawiciele różnych służb i instytucji rozmawiają z uczestnikami spotkań na temat bezdomności i zachęcają do pomocy osobą bezdomnym. Prosząc jednocześnie by to robić w sposób przemyślany. Gdyż wręczanie pieniędzy bezdomnym nie rozwiązuje ich problemów. Dając pieniądze, dajemy im tak naprawdę powód, aby dalej pozostawali na ulicy i tkwili w swoich nałogach, które wówczas nieświadomie finansujemy. Dlatego bezpośrednie wsparcie finansowe, nie jest dla nich prawdziwą pomocą.

Przedstawiciele zespołu zachęcają uczestników spotkań by wspomagali bezdomnych poprzez informowanie odpowiednich służb o miejscach w których przebywają osoby potrzebujące pomocy. Można także pomóc bezdomnym poprzez przekazywanie im informacji o instytucjach w których mogą znaleźć profesjonalną pomoc.

Kolejne takie spotkania zostaną przeprowadzone w domach dziennego pobytu w Kędzierzynie-Koźlu.

  • „Bezdomność – wspólna sprawa”
  • „Bezdomność – wspólna sprawa”
  • „Bezdomność – wspólna sprawa”
  • „Bezdomność – wspólna sprawa”