Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy Panie i Panów na wyjątkowy monodram "Kobieta - Rakieta. Rzecz o Oli Piłsudskiej", do DK "Koźle", w dniu 8 marca 2019 r., o godz.19:00. Bilety w cenie 25,- zł do nabycia w kasach kina "Chemik" i "Twierdza" oraz on-line.

Na podstawie książki Katarzyny Drogi „Kobieta, którą pokochał Marszałek”.
Adaptacja, koncepcja, kreacja aktorska : Jagoda Siegień.
Mało kto wie, że Aleksandra Piłsudska, z domu Szczerbińska, rozpoznawana głównie jako miłość i druga żona Marszałka Piłsudskiego oraz matka ich córek, była niesamowitą kobietą o ogromnej woli walki. Konspiratorka, działaczka społeczna, patriotka oraz jedna z pierwszych polskich feministek. Całe życie walcząca o niepodległość ojczyzny i prawa kobiet. Gotowa ponosić za swoje działania konsekwencje.
Ten monodram to kilka opowieści o tym, kim była młoda Aleksandra, niektóre z nich są nad wyraz aktualne. Była to postać wyprzedzająca czasy, w których żyła. Postać na miarę ikony polskich kobiet.
W atmosferę minionych lat wprowadzają widza stare technologie wykorzystane w spektaklu; rzutnik slajdów, gramofon i muzyka ze starych płyt winylowych. Użyte formy plastyczne i efekty wizualne przywołują ducha przeszłości.
Kobieta Rakieta