Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Mł. asp. Paweł Szymkowiak zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedził uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas spotkania przeprowadzonego w ramach programu „Pomyśl zanim spróbujesz”, funkcjonariusz rozmawiał z młodzieżą o negatywnych skutkach różnego rodzaju używek oraz odpowiedzialności prawnej.

Mł. asp. Paweł Szymkowiak zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedził uczniów z klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu.

Funkcjonariusz w ramach programu „Pomyśl zanim spróbujesz” przestrzegał uczniów przed ryzykownymi zachowaniami i negatywnymi skutkami wynikającymi z zażywania różnego rodzaju środków odurzających. Zwłaszcza dopalaczy, które ze względu na ich często zmieniający się skład są szczególnie niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Podczas spotkania policjant rozmawiał także z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej. W tym zakresie omówił sytuacje w których najczęściej może dochodzić do łamania prawa, a także przypomniał nastolatkom, że zachowania zabronione pociągają za sobą konsekwencje prawne. Jednocześnie przekonując ich, że młodzi ludzie zawsze mają wybór i dobre wzory, z których warto brać przykład.

  • Policjant rozmawia z uczniami zgromadzonymi na auli
    "Pomyśl zanim spróbujesz"
  • Policjant rozmawia z uczniami zgromadzonymi na auli
    "Pomyśl zanim spróbujesz"