12 kwietnia o godz. 19.00 w DK "Koźle" usłyszymy "Szepty" - autorski projekt muzyków z Kędzierzyna-Koźla. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. Koncert połączony będzie z promocją debiutanckiej płyty zespołu. Zapraszamy!


Pomysł SZEPTÓW należy do Krzysztofa Bernarda. To on namówił Annę Jellinek i Piotra Gabrysza do wspólnej pracy nad piosenkami z ich szuflad. Sam zaoferował swoją gitarę i pomoc w aranżacjach. Wiesław Kwinta dorzucił gitarę basową oraz kontrabas i tak powstał zespół.

Piosenki pochodzą z różnych lat. Najstarsza ma prawie trzydzieści. Niektóre z nich miały swoje elektryczne życie z formacją „I cóż że ze Szwecji” (Piotr Gabrysz), inne wędrowały z Anną Jellinek po różnych scenach szantowo – poetyckich. Są też piosenki zagrane po raz pierwszy.

SZEPTY w programie „Proste Historie” to muzyczny dialog dorosłych ludzi – kobiety i mężczyzny. Każde z nich poprzez swoje doświadczenia patrzy na świat. Każde z nich nieco inaczej ten świat opisuje. Inaczej a jednocześnie bardzo podobnie.

Szepty plakat 2 d


Zespół występuje w składzie:


Anna Jellinek – śpiew, gitara, instrumenty perkusyjne,
Piotr Gabrysz – śpiew, gitara, harmonijka ustna,
Krzysztof Bernard – gitara
Wiesław Kwinta – gitara basowa, kontrabas

DSC 0181 d

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.