Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna miał narkotyki. Wpadł podczas kontroli drogowej. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Ponadto jeżeli specjalistyczne badanie krwi potwierdzi obecność narkotyków w jego organizmie, odpowie on również za kierowanie pojazdem w stanie po zażyciu środków odurzających.

W poniedziałek (18 marca), około godziny 3:30 policjanci z Kędzierzyna-Koźla patrolując miasto zwrócili uwagę na osobowego volkswagena. Samochodem tym jechał młody mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Gdy policjanci ruszyli za pojazdem, jego kierowca gwałtownie skręcił na pobliski parking. 

W trakcie legitymowania mężczyzna był bardzo nerwowy. Kontrola pojazdu wyjaśniła dlaczego tak się zachowywał. Funkcjonariusz znaleźli w schowku zawinięty w folię biały proszek. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczone blisko 4 gramy proszku to amfetamina. Ponadto policjanci w rozmowie z mężczyzną ustalili, że najprawdopodobniej kierował on pojazdem po zażyciu narkotyków. W związku z tym mężczyzna został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie, a także zatrzymano mu prawo jazdy.

21-latek został zatrzymany.  Usłyszał już zarzut. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat więzienia. Ponadto jeżeli specjalistyczne badanie krwi potwierdzi obecność narkotyków w jego organizmie, odpowie on również za kierowanie pojazdem w stanie po zażyciu środków odurzających.

  • Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej