W naszym powiecie ponownie uaktywnili się oszuści. Przestępcy pod pretekstem spowodowania wypadku przez członka rodziny próbują wyłudzić od seniorów pieniądze. Nie dajmy się oszukać! Zachowajmy czujność i ostrożność!

Przed chwilą, dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy został poinformowany przez mieszkankę naszego miasta, że próbowano ją oszukać metodą na tzw. „wnuczka”. Jak ustalili policjanci oszust podając się za jej syna poinformował kobietę, że spowodował wypadek i pilnie potrzebuje 25 tys. złotych.

Pamiętajmy, że oszuści posługują się różnymi metodami. Za chwilę mogą podawać się za kogoś innego. Jeżeli ktoś do nas dzwoni i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób.

Pamiętajmy także, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie, nie angażują osób postronnych i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy.