Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Oszustwa to sprawa, o której warto i trzeba rozmawiać. W ostatnim czasie dzielnicowi rozmawiali na ten temat z seniorami z Domu Dziennego Pobytu „Wrzos”. Dzięki takim spotkaniom starsze osoby są coraz bardziej świadome i nie dają się oszukać. Świadczą o tym wczorajsze nieudane próby oszustów.

Osoby starsze są w szczególności narażone na różnego rodzaju oszustwa. Przestępcy działający m.in. metodą "na policjanta" czy "na wnuczka" wciąż modyfikują swoje metody. Dlatego też policjanci z Kędzierzyna-Koźla w ramach opolskiego programu „Świadomy i bezpieczny Senior” starają się dotrzeć do jak największej liczby seniorów w naszym regionie, by przestrzec ich przed oszustami i wskazać jak postępować, gdy ktoś będzie  chciał  wyłudzić od nich pieniądze.

Dzielnicowi w trakcie obchodu rejonu odwiedzają domy dziennego pobytu, administracje osiedlowe oraz urzędy. W tych miejscach rozwieszają plakaty z informacjami jak się zachować kiedy dzwoni osoba która prosi o pieniądze. Policjanci prowadzą także spotkania profilaktyczne w domach dziennego pobytu, na uniwersytetach trzeciego wieku oraz w placówkach kultury.

W ostatnim czasie dzielnicowi sierżant Katarzyna Kazuła-Kabut oraz sierżant sztabowy Radosław Mierzejewski odwiedzili Dom Dziennego Pobytu „Wrzos”. Podczas spotkania z seniorami rozmawiali na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Funkcjonariusze na podstawie przykładów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przypomnieli jak postępować aby nie paść ofiarą przestępców, w szczególności fałszywych "wnuczków". Omawiając nowe sposoby działania oszustów, przestrzegali przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów.

Oszustwa to sprawa, o której warto i trzeba rozmawiać. To temat, który cały czas jest aktualny. Wczoraj po raz kolejny w naszym regionie uaktywnili się oszuści. Policjanci zostali powiadomieni o 10 próbach wyłudzenia pieniędzy. Tym razem przestępcy wykorzystywali metodę na tzw. „wnuczka”. Oszuści podszywając się pod członka rodziny w trakcie rozmów telefonicznych informowali rozmówców, że spowodowali wypadek i pilnie potrzebują pieniędzy.

Na szczęście osoby, do których zadzwonili, nie dały się oszukać. Nieudolne próby świadczą o tym, że seniorzy są coraz bardziej świadomi, a dzięki temu ich oszczędności bezpieczne.

Jeśli zdarzy się tak, że ktoś z Państwa odbierze telefon, a rozmówca zażąda pieniędzy bądźmy ostrożni. Najlepiej taką rozmowę szybko zakończyć i nie dać się zmanipulować. Każdą informację można sprawdzić pod numerem alarmowym 112 i u swoich bliskich.

  • Nieudane próby oszustw – seniorzy są coraz bardziej świadomi
  • Nieudane próby oszustw – seniorzy są coraz bardziej świadomi