Dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzili seniorów z Reńskiej Wsi. Spotkanie odbyło się w salce parafialnej. Podczas spotkania funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zagrożenia związane z oszustwami oraz na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi omówili także sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj w salce parafialnej w Reńskiej Wsi odbyło się spotkanie z seniorami. Dzielnicowi sierż. Natalia Fesser i asp. Tomasz Gierot oraz zajmujący się profilaktyką społeczną asp. Małgorzata Cisowska i mł.asp. Paweł Szymkowiak rozmawiali z uczestnikami spotkania na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach.

Policjanci omówili najczęściej występujące zagrożenia z którymi mogą spotkać się osoby starsze oraz informowali zebranych jak postępować, aby nie paść ofiarą oszustów.

Podczas rozmów na temat nowych sposobów działania przestępców, mundurowi przestrzegali przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów.

W trakcie spotkania policjanci przybliżyli także uczestnikom interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pokazując seniorom w jaki sposób można przekazywać informacje o zagrożeniach bez konieczności wychodzenia z domu.

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Omawiając podstawowe zmiany w przepisach dotyczących ruchu pieszych, rowerzystów oraz kierowców, mundurowi podkreślali jak ważna dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jest ich widoczność. Dlatego też, na koniec policjanci wręczyli seniorom opaski odblaskowe.

  • Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie
  • Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie
  • Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie