Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Zespół Wasabi z Tarnowa zwyciężył VII edycję KOZ ALL MUSIC FESTIVAL, zgarnął czek na 6 tysięcy złotych i w ramach nagrody wystąpi podczas Dni Kędzierzyna-Koźla, 1.06 przed Agnieszka Chylińską. 


WASABI

- Półfinalista Festiwalu Supportów 2018/2019
-Zwycięzca Rock In Mińsk Fest 2018
-Zdobywca Grand Prix Scyzoryki Festiwal 2018
-Zdobywca 1-go miejsca podczas „In Memoriam” Festiwalu G. Ciechowskiego 2017
-Półfinalista Must Be The Music 8
-Laureat Slot Art Festiwal 2017
-Zwycięzca Skoda Auto Muzyka 2016
-Jedyny polski artysta na wielkim, niemieckim Bochum Total Festival 2016
-Występowali w radiowej Trójce, Czwórce oraz Dzień Dobry TVN
--Supportowali: Lemon, Zakopower, Dawida Podsiadło, Kombi, Wilki, T.Love, Braci…

Tarnowska grupa Wasabi powstała wiosną 2013 r. Stworzyli ją młodzi muzycy zafascynowani muzyką z pogranicza alternatywy, funky i rock. Od początku działalności zespół pracował nad swoim materiałem. Pierwszy efekt tej pracy, utwór p.t: „Stopy w stronę nieba” grupa zaprezentowała podczas koncertu w ramach 22 finału WOŚP na Rynku w Tarnowie w styczniu 2014. W maju tego samego roku odbyła się premiera teledysku do tej piosenki. http://youtu.be/5knsJkbFxrI
Równolegle do pracy twórczej Wasabi z powodzeniem koncertowali na lokalnych scenach.

Mają za sobą sporo znakomicie przyjętych występów oraz kilka nagród, m.in.:
- 2 miejsce podczas Małopolskiego Przeglądu Talentów Muzycznych organizowanego przez
1 LO W Tarnowie (marzec 2014)

Nagrodę dla najlepszego perkusisty tego przeglądu
- 1 miejsce podczas Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego organizowanego przez PWSZ
i nagrodę w postaci występu na dużej scenie tarnowskich Juwenaliów
Nagrodę specjalna tego przeglądu w postaci sesji nagraniowej w Raven Studio.
Nagrodę dla najlepszej wokalistki

W lipcu 2014 Wasabi wystąpiło na dużej scenie Dni Miasta Tarnowa - „Zderzeń”

Grupa jest także półfinalistą 8 edycji popularnego telewizyjnego show „MUST BE THE MUSIC” a ich zmagania można było śledzić w telewizji od połowy września 2014.
Po występie na castingu głównym jurorzy oceniając ich występ na 4 TAK powiedzieli:

Adam Sztaba: Chciałem zapytać waszego bębniarza ile ma lat..(15 odparł Gabriel, „o raju” krzyknęła Kora). Wszystko się zgadzało, wszystko trybiło, to jest rzadkie na tej scenie żeby tak fantastycznie się zgadzało. Utwór nie wasz, ok jakbyście napisali taki utwór to w ogóle było by marzenie natomiast perfekcyjny band, jak na swój wiek jesteście niezwykle dojrzali muzycznie, naprawdę niepojęte, gratuluję.

Kora: Jesteś urocza (do Agnieszki) wszyscy jesteście cudni ale ty jesteś bardzo wartościową tutaj osobą w tym zespole tak jak przystało na wokalistkę czyli tą osobą, która skupia najwięcej uwagi.

Elżbieta Zapendowska: Świetna kapelka

Piotr Rogucki: Jak ja bym tak grał w wieku 15 lat jak oni to wiecie co? Bo ja nie wiem
W półfinale jurorzy znów ocenili występ Wasabi na 4 TAK i dodali:

Piotr Rogucki: Jesteście bardzo profesjonalnym i bardzo dojrzałym zespołem mimo bardzo młodego wieku – fantastycznie

Kora: Kochani wszystko przed wami – młodzi w natarciu

Rok 2015 zespół rozpoczął wielkim koncertem charytatywnym w Skrzyszowie gdzie zagrał obok grupy Bracia dla liczącej tysiąc osób publiczności. W kwietniu 2015r. zespół pochwalił się swoim najnowszym klipem do piosenki p.t: „Ultralekki”. Utwór ten zajął drugie miejsce w czerwcowej edycji plebiscytu „Grajmy Swoje” w radiu RDN Małopolska pokonując piosenki znanych i cenionych polskich wykonawców.
https://youtu.be/E_a_h-0b4mw

Rok 2016 Wasabi rozpoczęło pokonując 90 innych zespołów i zwyciężając w konkursie o koncert na dużej scenie finałowego dnia Krakowskich Juwenaliów oraz zwycięstwem w marcowym wydaniu konkursu „Megafon” w Radiu Kraków. 16 lipca zespół jako jedyny polski artysta wystąpił w Niemczech na głównej scenie wielkiego „Bochum Total Festival”, a 17 wrzesnia 2016 zagrał na „Grupa Azoty Tone Festiwal” obok takich artystów jak Lemon, Zakopower, Kombi, Wilki, Natalia Nykiel. Jesienią zespół zgłosił utwór „Ultralekki” do konkursu Skoda Auto Muzyka – na najlepszą piosenkę do samochodu. Po przejściu kilku etapów rywalizując w grupie ponad 800 utworów, piosenka Wasabi znalazła się w zwycięskiej dziesiątce i została wydana przez Kayax na płycie Skoda Auto Muzyka 2016.
Rok 2017 upłynął pod znakiem pracy nad kolejnymi autorskimi utworami. Zespół nie zapomniał jednak o koncertowaniu, a do sukcesów w ogólnopolskich konkursach dopisał zwycięstwo podczas „Slot Art. Festiwal” i zajęcie I-go miejsca na „In Memoriam – Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego”
W czerwcu 2018 Wasabi pokonując ponad 200 artystów z całej Polski odebrało nagrodę Grand Prix podczas Gali Finałowej „Scyzoryki Festiwal 2018”. W listopadzie zespół zaprezentował w internecie swoją debiutancką EPkę. Materiał zawiera pięć autorskich, śpiewanych po Polsku piosenek. Producentem nagrań ponownie został Leszek Łuszcz.
Pod koniec roku 2018 Wasabi jednogłośnym werdyktem jury zostało zwycięzcą Festiwalu Rock In Mińsk, a na przełomie roku 18 i 19 rywalizowało w 5 edycji Festiwalu Supportów. Pokonując ponad 400 zespołów Wasabi dotarło aż do półfinału otrzymując dwukrotnie drugą najwyższą ocenę od jury.
W lutym 2019 na rynku pojawiła się wydana przez radiową Czwórke i Agencje Muzyczna Polskiego Radia składanka „Będzie głośno” zawierająca piosenkę „Sukienka” Wasabi.
Aktualnie grupa pracuje nad swoim materiałem cały czas koncertując.
Profil
https://www.facebook.com/pages/Wasabi/398885640234187?fref=ts


Agnieszka Kapustka – wokal
Michał Nazimek – gitara
Piotr Gębala – bas
Gabriel Rękas – perkusja
Mikołaj Rękas – wokal, gitara (gościnnie)

Jury VII edycji KOZ ALL MUSIC FESTIVAL 2019 w składzie:

1. Andrzej "Püdel" Bieniasz
2. Piotr Gabrysz
3. Krzysztof Bernard
4. Damian "Struna" Surow
5. Rafał Pulkowski

Protokół - pobierz-

Zdecydowało, że spośród 8 zespołow, które w dniu 2.05.2019 r. zaprezentowało się na żywo - najlepszym jest właśnie grupa Wasabi. Jurorzy podkreślają dobre zgranie zespołu, dynamiczną wokalistkę i interesujące kompozycje. 
-Wybraliśmy młodość - zaznacza Andrzej "Püdel" Bieniasz - przewodniczący jury. 

fot. Alina Nowicz, KK24.pl

IMG 5159
zespol wasabi 696x464
IMG 5260
IMG 5251

IMG 5249