Przemoc rówieśnicza wśród uczniów była jednym z tematów omówionych przez policjantów podczas spotkania w Zespole Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Komendant Komisariatu, policjantka zajmująca się profilaktyką oraz dzielnicowy rozmawiali z nauczycielami na temat bezpieczeństwa w szkołach.

Wczoraj, policjanci z Kędzierzyna-Koźla spotkali się z pedagogami  Zespołu Szkół Nr 1.  Komendant Komisariatu podinsp. Dariusz Hatys, policjantka zajmująca się profilaktyką – asp. Małgorzata Cisowska oraz dzielnicowy asp. Adam Dzialuk rozmawiali z kadrą pedagogiczną na temat bezpieczeństwa w szkołach.

Podczas spotkania rozmawiano na tematy związane z przeciwdziałaniem  agresywnym zachowaniom w placówkach oświatowych. Omówiono m.in. zagadnienia związane z przemocą rówieśniczą, cyberprzestępczością, a także zagrożenia jakie wynikają z zażywania przez młodzież narkotyków i dopalaczy.

Mundurowi wskazali uczestnikom spotkania jak postępować w przypadku ujawnienia niepokojących zdarzeń, zachęcając jednocześnie do dalszej współpracy.