Policjanci z Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z uczestnikami zawodów wędkarskich na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonariusze przygotowali dla zgromadzonych wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz oraz pokaz wyposażenia używanego w codziennej służbie przez mundurowych. Chętni mogli się także zmierzyć w przygotowanych przez policjantów konkursach.

W „Dzień Dziecka” Stowarzyszenie Wędkarzy w Dziergowicach, Gmina Bierawa oraz Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie zorganizowali dla najmłodszych na akwenie w Dziergowicach zawody wędkarskie. Jak co roku nie zabrakło tam również policjantów z Kędzierzyna-Koźla, którzy przygotowali dla zgromadzonych wiele atrakcji.

Można było zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz zobaczyć sprzęt jakiego  na co dzień używają w służbie funkcjonariusze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także przygotowane przez mundurowych konkursy. Polegały one na rzucie w dal bojką ratunkową oraz pokonaniu w alko-goglach specjalnie przygotowanego toru przeszkód.

Zawody wędkarskie były również dobrą okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa nad wodą. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci przekonywali zgromadzonych by korzystali tylko ze strzeżonych kąpielisk. Przestrzegali dorosłych  by pod żadnym pozorem nie wchodzili do wody pod wpływem alkoholu. Osobom, które wybierają się nad wodę z małymi dziećmi przypomnieli, że należy mieć swoje pociechy cały czas w zasięgu wzroku. Policjanci apelowali także,  by nie zabierać nad wodę zbędnych pieniędzy, czy też wartościowych przedmiotów.  Zalecając jednocześnie korzystającym ze sprzętu wodnego, by wcześniej dokładnie sprawdzili czy jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby mają na sobie kapoki.

Policjanci przygotowali także stanowisko multimedialne, gdzie można było się zapoznać z  Mapą Zagrożeń, aplikacją Moja Komenda, a także dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji do służby w Policji.

  • Policjantka pobiera pamiątkowy odcisk palca dziecka
  • Policjanci rozmawiali przy akwenie z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą
  • Policjanci rozmawiali przy akwenie z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą
  • Policjanci rozmawiali przy akwenie z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą
  • Policjanci rozmawiali przy akwenie z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą
  • Dzieci w obecności policjanta rzucają w dal bojką ratunkową