Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podczas Rowerowego Rajdu Familijnego w Cisku rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie na drodze oraz nad wodą. Oprócz informacji prewencyjnych mundurowi przygotowali dla zgromadzonych wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz, motocykl oraz pokaz wyposażenia używanego w codziennej służbie przez funkcjonariuszy.

Policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi wzięli udział w Rowerowym rajdzie familijnym w Cisku. W trakcie rajdu mundurowi przypomnieli rowerzystom obowiązujące przepisy oraz zwrócili uwagę na błędy jakie najczęściej popełniają. Apelowali także, by każdy uczestnik ruchu drogowego kierował się na drodze zasadą ograniczonego zaufania, a także pamiętał o zachowaniu ostrożności.

Wydarzenie to ze względu na trwające wakacje było również dobrą okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa nad wodą. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci przekonywali zgromadzonych by korzystali tylko ze strzeżonych kąpielisk. Przestrzegali dorosłych by pod żadnym pozorem nie wchodzili do wody pod wpływem alkoholu. Osobom, które wybierają się nad wodę z małymi dziećmi przypomnieli, że należy mieć swoje pociechy cały czas w zasięgu wzroku. Policjanci apelowali także, by nie zabierać nad wodę zbędnych pieniędzy, czy też wartościowych przedmiotów.

Oprócz informacji prewencyjnych, mundurowi przygotowali dla uczestników rajdu wiele atrakcji. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, motocykla, a także zobaczyć sprzęt jakiego na co dzień używają w służbie. Policjanci zabrali także na festyn walizkę edukacyjną. W ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” wskazywali zainteresowanym rodzicom, jakie rzeczy mogą świadczyć o kontakcie dziecka z narkotykami. Jednocześnie informowali opiekunów, jak postępować w przypadku ujawnienia zakazanych substancji u swojego dziecka, a także do jakich instytucji w takich sytuacjach mogą się zwrócić o pomoc.

Osoby zainteresowane służbą w Policji mogły dowiedzieć się również jak wygląda proces rekrutacji. Dla przyszłych policjantów zostały przygotowane broszury informacyjne.

 

  • Dwóch chłopców stoi przed radiowozem i trzymają w ręce materiały prewencyjne
  • Policjantka i policjant stoją przed radiowozem z chłopcem ubranym w policyjny sprzęt
  • Kobieta i mężczyzna oglądają walizkę narkotykową
  • Chłopiec stoi przed radiowozem i trzyma w ręce materiały prewencyjne
  • Dziewczynka stoi przed radiowozem i trzyma w ręce materiały prewencyjne