Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Jak się zachować nad wodą i na podwórku, co zrobić kiedy nieznajoma osoba częstuje słodyczami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym wszystkim dzielnicowy sierż. szt. Jakub Lipiński rozmawiał z dziećmi z Przedszkola Nr 7 w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Dzielnicowy odwiedził dzieci z przedszkola nr 7 w Kędzierzynie-Koźlu. W trakcie spotkania sierż. szt. Jakub Lipiński przypomniał przedszkolakom jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw oraz nad wodą. Wskazał między innymi jak postępować podczas kontaktu z obcymi, przestrzegając dzieci by nigdy nie oddalały się z nieznajomymi, a także przypomniał jak wyzywać pomoc.

Rozmawiano również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusz wyjaśnił przedszkolakom dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci dodatkowo muszą podróżować w fotelikach. Policjant wskazał, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczył dlaczego należy nosić odblaski.

Spotkanie dla dzieci było dobrą zabawą, dzięki której zdobyły cenną wiedzę o bezpieczeństwie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie, a także chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

To nie jedyne działania mające na celu zapewnienie dzieciom bezpiecznego wypoczynku, jakie podejmują na co dzień kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze ruchu drogowego podczas wakacji prowadzą wzmożone kontrole autokarów oraz samochodów przewożących dzieci. Sprawdzają czy są one przewożone w fotelikach oraz czy mają pozapinane pasy. W trakcie codziennej służby policjanci zwracają również szczególną uwagę na miejsca, gdzie dzieci i młodzież spędzają wolny czas, patrolują rejony akwenów, a także nadzorują punkty sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych pod kątem sprzedaży ich osobom niepełnoletnim.

  • Dzielnicowy rozmawia z przedszkolakami o bezpieczeństwie
  • Podziękowanie dla policjanta
  • Dzielnicowy rozmawia z przedszkolakami o bezpieczeństwie
  • Dzielnicowy w kamizelce odblaskowej rozmawia z przedszkolakami o bezpieczeństwie
  • Dzielnicowy rozmawia z przedszkolakami o bezpieczeństwie

1000 Znaków do wykorzystania