Policjant i strażak rozmawiali o bezpieczeństwie z przedstawicielami Hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle. Podczas przedobozowego szkolenia funkcjonariusze zwracali uwagę harcerzom na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku oraz wskazali jak im zapobiegać.

Mł. asp. Paweł Szymkowiak zajmujący się profilaktyką odwiedził Hufiec ZHP Kędzierzyn-Koźle. Podczas przedobozowego szkolenia przedstawiciele policji oraz straży pożarnej rozmawiali o bezpieczeństwie podczas letnich obozów z kadrą 12 DH "Orion" im. Olgi Małkowskiej Hufiec ZHP Kędzierzyn-Koźle, 8 Drużyny Wędrowniczej "Enigma" oraz VII Szczepu Harcerskiego "Zośka" Kędzierzyn-Koźle.

Funkcjonariusze wskazali harcerzom zagrożenia z jakimi mogą się spotkać podczas obozów oraz wskazali jak im zapobiegać. Omówili również procedury postępowania w przypadku wystąpienia sytuacji związanych z zagrożeniami wynikającymi z nagłego załamania pogody. Dodatkowo policjant przypomniał jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przypominając przepisy związane z przemieszczaniem się kolumn pieszych oraz omówił zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.


1000 Znaków do wykorzystania