Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Wojewódzkie i miejskie obchody Święta Policji odbędą się już 2 sierpnia, w stolicy naszego regionu. Tego dnia zasłużeni policjanci otrzymają odznaczenia, wyróżnienia oraz listy gratulacyjne. Nie zabraknie też mianowania na kolejne stopnie służbowe. Gospodarzem uroczystości będzie Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Rafał Drozdowski. Tegoroczne obchody są wyjątkowe, bo związane są ze 100. rocznicą powołania Policji Państwowej.

Główne obchody Święta Policji na Opolszczyźnie rozpoczną się o godzinie 10:30 mszą świętą w Kościele Franciszkanów p.w. Świętej Trójcy i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu. Później nastąpi przemarsz ulicami miasta na Plac Kopernika (koło Solarisa). Tam odbędzie się uroczysty apel wraz z pokazem musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Honorowej Oddziału Prewencji oraz Orkiestry Policyjnej KWP w Katowicach.

Z kolei o godz. 14.00 na pl. Wolności odbędzie się festyn, gdzie opolscy policjanci przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, ale nie tylko. Wśród wielu stoisk każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie m.in.,,koło fortuny" z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa czy pokaz policyjnego wyposażenia, które używane jest na co dzień podczas służby. Nie zabranie również stoiska z laboratorium kryminalistycznego, gdzie każdy chętny będzie mógł zapoznać się ze sprzętem służącym do zabezpieczania śladów oraz samemu pobrać swój własny odcisk linii papilarnych.

Spotkacie także naszych policyjnych pasjonatów, z którymi można będzie porozmawiać o ich hobby, pasjach i zainteresowaniach poza służbą. To między innymi kompozytor muzyki filmowej, pasowany rycerz czy modelarz odwzorowujący policyjne radiowozy z całego świata. Mamy również pisarza, którego książkę jeden z portali wytypował na najlepszą na tegoroczne lato. No i oczywiście nie sposób pominąć ,,Policusia" – maskotkę opolskiej komendy, którą najlepiej znają nasi milusińscy.

Całość zakończy koncert w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w wykonaniu Big Bandu Uniwersytetu Opolskiego pod dyrekcją Rolanda Mendela oraz solistów.

W obchodach mają uczestniczyć: Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, parlamentarzyści ziemi opolskiej, Wojewoda Opolski, Marszałek Województwa Opolskiego, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, duchowieństwa, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji społecznych oraz mieszkańcy Opolszczyzny. Uroczystość honorowym patronatem objęła Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Pani Elżbieta Witek.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!