Deszcz, mgła i coraz krótsze dni. To czynniki, które mają duży wpływ na widoczność pieszych na drogach. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i nośmy odblaski. One naprawdę ratują życie. Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 roku piesi poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym, mają obowiązek mieć odblask umieszczony na ubraniu w widocznym miejscu dla kierowcy.

Nastała jesień, a wraz z nią dni robią się coraz krótsze, coraz częściej pada deszcz i pojawiają się mgły. Aura ta znacznie zmniejsza naszą widoczność. Dodatkowo ubierając się w odzież o ciemnych kolorach powodujemy, że jesteśmy niewidoczni, nawet na oświetlonych drogach.

Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 roku piesi poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym, mają obowiązek mieć odblask umieszczony na ubraniu w widocznym miejscu.

Pamiętajmy, że odblaski mogą uratować nam życie także w mieście. Dlatego apelujemy, by ZAWSZE mieć przy sobie elementy odblaskowe.

Odblask sprawia, że kierowca szybciej nas zobaczy, przez co ma więcej czasu na reakcję,
a tym samym zwiększa szansę na uniknięcie  niebezpiecznego zdarzenia.

Przypominany również rowerzystom by dla własnego bezpieczeństwa nie poprzestawali tylko na wymaganym oświetleniu roweru, ale dodatkowo korzystali z kamizelki odblaskowej.

Dla przykładu na obu zdjęciach w tym samym miejscu jest dziecko. Na pierwszym jest ubrane w ciemną odzież, a na drugim ma jasne ubrania.