Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Prosząc o szklankę wody, wykorzystały dobre serce seniorki, którą później okradły. 78-latka straciła 200 złotych. Do zdarzenia doszło na Osiedlu Piastów. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych. W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy również uwagę na mieszkania sąsiadów - szczególnie osób starszych. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na policję pod numer 112.

Wczoraj (4 grudnia), około godziny 13:00 do drzwi jednej z mieszkanek Kędzierzyna-Koźla zapukały trzy kobiety. Jedna z nich poprosiła właścicielkę mieszkania o szklankę ciepłej wody oraz możliwość skorzystania z toalety. 78-latka okazując dobre serce wpuściła je do środka. Gdy po chwili kobiety wyszły, seniorka zauważyła, że ma splądrowane mieszkanie i została okradziona. Pokrzywdzona straciła 200 złotych.  

Ponownie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Nie wpuszczajmy nieznajomych do swoich mieszkań.  

Jeżeli chcemy wspomóc osobę proszącą o pomoc, to nie zapraszajmy jej do swojego mieszkania. Dla własnego bezpieczeństwa poinformujmy ją żeby poczekała na klatce schodowej. Następnie po zamknięciu drzwi na klucz, możemy iść po to, co chcemy dać nieznajomemu i wynieść mu to na zewnątrz.
W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy również uwagę na mieszkania sąsiadów - szczególnie osób starszych. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na policję pod numer 112.