Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podsumowali 2019 rok. Podczas odprawy omówiono wyniki pracy funkcjonariuszy i podsumowano stan bezpieczeństwa na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W odprawie wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – nadinsp. Jarosław Kaleta.

Wczoraj, o godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się narada roczna policjantów i pracowników cywilnych z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W tegorocznej odprawie udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu - nadinsp. Jarosław Kaleta, kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu oraz policjanci i pracownicy cywilni.

Podczas odprawy podsumowano pracę kędzierzyńsko-kozielskich funkcjonariuszy w 2019 roku. Omówiono realizację najważniejszych zadań, programów, stanu bezpieczeństwa w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przedstawiono inwestycję planowane na rok bieżący.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, a także Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł.insp. Janusz Hencel podziękowali kadrze kierowniczej i funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za poświęcenie i włożony wysiłek w codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa.

W 2019 roku odnotowaliśmy spadek przestępczości ( 2019 r. -1179, 2018 r. – 1241). Między innymi zredukowano przestępczość kryminalną (2019 r. -757, 2018r. – 848) oraz przestępczość w kategorii 7 najbardziej uciążliwych społecznie tj.: rozbojów, pobić i bójek, włamań, kradzieży, zniszczeń mienia i uszkodzeń ciała. W roku 2019 było ich łącznie 167, natomiast w roku 2018 - 196. Jednocześnie odnotowano wzrost wykrywalności wszystkich przestępstw, która wynosi 67,65 % (2018 – 65,35%).

W ubiegłym roku odnotowaliśmy 28 wypadków drogowych (2018 r. -32). W wypadkach tych zginęło 7 osób (2018 r. - 9), natomiast 27 osób zostało rannych (2018 r. - 29). Główną przyczyną tych wypadków było nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz wymuszenie pierwszeństwa na pieszych. W trakcie różnych działań prowadzonych na drogach naszego powiatu, policjanci ruchu drogowego przebadali stan trzeźwości ponad 40000 kierowców oraz zatrzymali 153 nietrzeźwych kierowców (2018 r.-125).

W 2019 roku policjanci przeprowadzili 12224 interwencje oraz zatrzymali do wytrzeźwienia 493 osoby.

W 2019 roku duży sukces odnieśli nasi policjanci na wojewódzkich mistrzostwach policyjnych. Między innymi st.asp. Andrzej Francuz już po raz czwarty został najlepszym przewodnikiem na Opolszczyźnie i wraz ze swoim psem służbowym HURA reprezentował opolską Policję na XIX  ogólnopolskich Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach. Funkcjonariusz wspólnie z czworonożnym przyjacielem zajął także II miejsce w Mistrzostwach Tresury Psów Specjalnych.

Sierż.sztab. Jarosław Laskowski  zajął II miejsce w wojewódzkim konkursie „Policjant Roku Ruchu Drogowego”. Z kolei dzielnicowa st.sierż. Natalia Fesser zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie na najpopularniejszego dzielnicowego Opolszczyzny.

  • Narada roczna z komendantem wojewódzkim i powiatowym
  • Narada roczna z komendantem wojewódzkim i powiatowym
  • Narada roczna z komendantem wojewódzkim i powiatowym