Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Za nami długi weekend. To zawsze okazja do częstszych wyjazdów i podróży. Dla policjantów oznacza to wzmożoną pracę. Najważniejsze jest, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów. Na drogach naszego powiatu nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców, 14 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Przedłużone weekendy generują zawsze wzmożony ruch na drogach. Wiąże się to z ryzykiem większej ilości wypadków lub kolizji. Dlatego jest to zawsze wzmożony czas pracy dla policjantów ruchu drogowego. Podczas minionego, długiego weekendu na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego było bezpiecznie. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Policjanci zostali wezwani do 8 niegroźnych w skutkach kolizji.

Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu ponad 200 kierowców. Z tej liczby 4 kierowców samochodów osobowych oraz 2 rowerzystów okazało się nietrzeźwych. Funkcjonariusze zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych. 2 kierowców straciło swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Jednym z nich był 32-letni mieszkaniec Raciborza. Kierowca peugeota  na Al. Armii Krajowej w obszarze zabudowanym, gdzie była dozwolona prędkość do 50 km/h miał na liczniku 119 km/h.