Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Do 5 lat więzienia może grozić zatrzymanemu po pościgu kierowcy mazdy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekał bo był nietrzeźwy. 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

Wczoraj, przed godziną 20:00 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki na drodze krajowej nr 45 w Długomiłowicach kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W pewnym momencie zauważyli nadjeżdżającą od strony Polskiej Cerekwi mazdę. Kierowca tego pojazdu na obowiązującej „50” jechał z prędkością 88 km/h. Gdy funkcjonariusz dał mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna ominął go, a następnie gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli za nim pościg.

Kierujący z bardzo dużą prędkością jechał w stronę pobliskich zabudowań. Gdy dotarł do jednej z posesji zatrzymał się i dalej wspólnie z dwójką pasażerów kontynuowali ucieczkę pieszo. Po chwili policjanci zatrzymali te osoby w pobliskich zaroślach.

Kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  Mężczyzna uciekał przed policyjnym patrolem, ponieważ był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kierowca, trafił do policyjnego aresztu. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.