Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. W miniony weekend policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy "Speed" zatrzymali kolejnych kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

W sobotę, na ulicy Mostowej policjanci kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zatrzymali 23-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 60 km/h miał na liczniku 141 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione wykroczenie przed sądem.
Następnego dnia funkcjonariusze na DK40 zatrzymali na 3 miesiące prawa jazdy kolejnym dwóm mężczyznom. Zarówno kierowca volkswagena jak i kierowca mercedesa przekroczyli prędkość o ponad 60 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyźni zostali ukarani mandatem, a ich konta zostały powiększone o 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.