Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna miał narkotyki. Wpadł podczas kontroli drogowej. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec czerwca 2020 roku, przed godziną 17:00 policjanci z Kędzierzyna-Koźla patrolując miasto zwrócili uwagę na osobowego peugeota. Samochodem tym jechał młody mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Gdy policjanci ruszyli za pojazdem, jego kierowca gwałtownie skręcił na pobliski parking. 

W trakcie legitymowania mężczyzna był bardzo nerwowy. Kontrola pojazdu wyjaśniła dlaczego tak się zachowywał. Funkcjonariusze  znaleźli w pojeździe i zabezpieczyli worek z białym proszkiem. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że to  ponad pół kilograma amfetaminy.

28-latek został zatrzymany. W ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu śledztwa przedstawiono mu zarzut. Mężczyzna będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Woreczek z białym proszkiem i tester narkotykowy.