Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci przestrzegają przed nowymi sposobami kradzieży, wykorzystywanymi przez przestępców. 93-latka straciła złotą biżuterię. Podczas spaceru, zaczepiła ją nieznajoma kobieta i zaoferowała sprzedaż łańcuszków.

Preteksty i metody jakie wymyślają i wykorzystują przestępcy do kradzieży bywają bardzo różne. Kilka dni temu do policjantów z Kędzierzyna-Koźla zgłosiła się 93-letnia kobieta, której skradziono złoty łańcuszek.

Jak ustalili funkcjonariusze około godziny 11:00, gdy pokrzywdzona spacerowała po Osiedlu Cisowa podjechał do niej samochód. Z pojazdu wysiadła kobieta, oferująca do sprzedaży łańcuszki.  Pomimo, że seniorka kilkukrotnie informowała ją, że nie jest zainteresowana zakupem i nie ma przy sobie pieniędzy, kobieta która była natarczywa założyła jej na szyję kilka łańcuszków. Po chwili zdjęła je i odjechała. Wówczas pokrzywdzona zorientowała się, że ma na szyi zamiast swojej złotej biżuterii, inny łańcuszek z metali nieszlachetnych.

Kiedy 93-latka zorientowała się że została okradziona, powiadomiła policjantów, którzy prowadzą w tej sprawie postępowanie.

Pamiętajmy, jeżeli znajdziemy się w podobnej sytuacji i zaczepi nas natarczywa osoba, nie wchodźmy z nią w konserwację,  oddalmy się w bezpieczne miejsce, gdzie znajdują się inne osoby i niezwłocznie zadzwońmy na numer alarmowy 112.