Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

10 października weszły w życie nowe obostrzenia związane z pandemią wirusa Covid-19. Ponownie przebywając w przestrzeni publicznej mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Większość mieszkańców naszego powiatu odpowiedzialnie się do tego stosuje. Niestety, zdarzają się także sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia narażając nas wszystkich na niebezpieczeństwo.

W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19 od soboty (10 października) zostały wprowadzone kolejne obostrzenia dotyczące poruszania się w przestrzeniach publicznych. Na terenie naszego powiatu obowiązują zasady żółtej strefy. W trosce o zdrowie mieszkańców naszego regionu nad ich przestrzeganiem czuwają policjanci.

Niestety pomimo płynących z wielu stron apeli w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia, narażając tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również swoich bliskich oraz wielu innych ludzi.

W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze interweniowali wobec blisko 50 mieszkańców niestosujących się do przepisów dotyczących walki z koronawirusem. Wobec 21 osób, które nie stosowały się do wprowadzonych ograniczeń czynności zakończyły się mandatem. W 13 przypadkach zostaną skierowane wnioski do sądu.

Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie wprowadzonych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

W związku z tym przypominamy raz jeszcze o obowiązku przestrzegania dodatkowych obostrzeń, które od soboty obowiązują w całym kraju.

Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń znajdziesz: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta wchodzącego do miejskiego autobusu.
  • Zdjęcie przedstawia ustawionego tyłem umundurowanego policjanta, który stoi na przystanku autobusowym i patrzy na autobus.
  • Zdjęcie przedstawia dwóch umundurowanych policjantów, który patrzą w kierunku nadjeżdżającego autobusu.