Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Policjanci przypominają właścicielom i administratorom budynków o obowiązku odśnieżania dachów i chodników z zalegającego śniegu. Spadające z budynków sople lub ciężkie zwały śniegu mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów. Natomiast śliskie i zasypane śniegiem chodniki, szczególnie przy ciągach komunikacyjnych, mogą doprowadzić do wypadku.

Zalegający na dachu śnieg może doprowadzić do poważnego zagrożenia. Może uszkodzić konstrukcję nieruchomości, albo spaść na idących ludzi. Dlatego też policjanci przypominają o konieczności usuwania z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budynków nadmiaru śniegu i sopli - wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku. Obowiązek ten ciąży na właścicielach, zarządcach i administratorach nieruchomości.  

Nie mniejszym zagrożeniem jest także pozostawienie zaśnieżonych chodników, szczególnie w pobliżu ruchliwych ciągów komunikacyjnych. Oprócz uszkodzeń ciała spowodowanych upadkiem, omijanie zaśnieżonego miejsca lub poślizg na chodniku może się skończyć nagłym wtargnięciem pieszego na jezdnię. W takich warunkach łatwo o potrącenie i nieszczęśliwy wypadek.