Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki przeprowadzili akcję pn. „Trzeźwy poranek”. To jedno z wielu działań organizowanych przez funkcjonariuszy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Przez kilka godzin mundurowi przebadali na zawartość alkoholu ponad 200 kierujących. Jeden z nich był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

W poniedziałek (4 października) w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego prowadzili w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim  akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Głównym celem wczorajszych działań było zbadanie trzeźwości jak największej liczby uczestników ruchu drogowego i wyeliminowanie kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali trzeźwość ponad 200 kierujących. Jeden z nich wsiadł za kierownicę po alkoholu.

Około godziny 8:00 na drodze krajowej 45 w Długomiłowicach policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego kierowcę chryslera. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy – nie ma pobłażania dla nieodpowiedzialnych kierowców. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Obniżona koncentracja, zaburzenia wzrokowe i opóźniona reakcja bardzo szybko mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Pamiętajmy, że konsekwencje prawne to nie wszystko. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierowców mają często tragiczny w skutkach finał.

  • Policjant kontrolują trzeźwość kierowców
  • Policjant kontrolują trzeźwość kierowców
  • Policjant kontrolują trzeźwość kierowców