Dbamy o to, aby dzieci od najmłodszych lat wiedziały jak bezpiecznie postępować w różnych codziennych sytuacjach. Podczas spotkań policjanci rozmawiają z najmłodszymi o zagrożeniach. Tłumaczą jak postępować by ich uniknąć lub jakie wybrać rozwiązania, by im przeciwstawić. O tym wczoraj policjantki rozmawiały z dziećmi z Katolickiego Przedszkola „Ochronka”.

Policjanci wiele pracy i czasu poświęcają na działania profilaktycznie skierowane do dzieci i młodzieży.  W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć, podczas licznych spotkań rozmawiają z  dziećmi już od najmłodszych lat o bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach.  Informują  o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać oraz tłumaczą jak postępować by ich uniknąć.

Wczoraj policjantki rozmawiały o bezpieczeństwie z dziećmi w Katolickim Przedszkolu „Ochronka”  Dużą część spotkania funkcjonariuszki przeznaczyły na rozmowę z przedszkolakami o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogowych, które obowiązują wszystkich, nawet najmłodszych uczestników ruchu. Podczas spotkania mundurowe przypomniały dzieciom, by zawsze przed wejściem na jezdnię upewniły się czy nic nie nadjeżdża i mogą bezpiecznie przejść, nawet jeżeli korzystają z przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Przedszkolaki doskonale wiedziały, że muszą podróżować w foteliku, że nie wolno przebiegać przez jezdnię oraz bawić się w jej pobliżu. Pamiętały również którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, dlaczego warto nosić odblaski oraz jak wzywać pomoc, gdy grozi im niebezpieczeństwo.

Nie zabrakło również tematów dotyczących bezpieczeństwa podczas zabawy na świeżym powietrzu. Policjantki radziły dzieciom, by na podwórku nie rozmawiały z nieznajomymi, nie przyjmowały od nich żadnych podarunków, a także nie oddalały się od rodziców lub opiekunów bez ich wiedzy.

Funkcjonariuszom zależy  na tym, aby dzieci od najmłodszych lat wiedziały jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Dlatego policjanci odwiedzają  je, kształtują  właściwe postawy i wspierają w edukacji.  

  • Dzieci oglądają książeczki profilaktyczne
  • Policjantki z rozmawiają z przedszkolakami