Kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kędzierzyńsko-kozielscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h.

Policyjne statystki pokazują, że niedostosowanie prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Dlatego też policjanci ruchu drogowego w trakcie swojej służby zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W swoich działaniach kontrolują prędkość ręcznymi miernikami prędkości oraz w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

Wczoraj, po godzinie 21:00  policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli na ul. Dunikowskiego skodę. Kierujący tym pojazdem 23-letni mieszkaniec naszego powiatu na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 108 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 58 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo kierujący został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze