Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali 7 kierujących, którzy usiedli za kierownicą po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego funkcjonariusze z drogówki przez cały okres wakacji będą prowadzić wzmożone kontrole trzeźwości.

Aby wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących kędzierzyńsko-kozielscy policjanci regularnie przeprowadzają kontrole stanu trzeźwości zarówno rowerzystów, jak i kierujących pojazdami mechanicznymi. Tylko w ciągu 2 dni zatrzymali 7 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu.

Wśród nietrzeźwych kierujących było 5 rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą tego grona okazał się 34-latek zatrzymany do kontroli w Sukowicach. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy nietrzeźwi rowerzyści zatrzymani przez mundurowych zostali ukarani wysokimi mandatami. Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2 500 złotych, z kolei za jazdę rowerem po użyciu alkoholu można otrzymać mandat w wysokości 1 000 złotych.

Mundurowi wyeliminowali z ruchu także 2 nietrzeźwych motorowerzystów. Pierwszy został zatrzymany w Długomiłowicach. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Natomiast drugiego motorowerzystę policjanci zatrzymali w Zakrzowie. 59-latek miał ponad 2 promile w swoim organizmie. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Piękna pogoda i okres wakacji niewątpliwie sprzyjają przejażdżkom na jednośladach. Pamiętajmy jednak, że wsiadanie za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Nietrzeźwi kierujący są śmiertelnym zagrożeniem na drogach. Dlatego nasi policjanci przez cały okres wakacji będą prowadzić wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

  • policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących
  • policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących
  • policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących