Niestety w dalszym ciągu wielu kierowców wykazuje się brakiem rozsądku i lekceważącym stosunkiem do przepisów ruchu drogowego. Nasi policjanci otrzymali nagranie z motocyklistą prezentującym takie właśnie podejście. Na szczęście tym razem obyło się bez poważnych i tragicznych w skutkach konsekwencji.

Podczas wyprzedzania należy pamiętać o zachowaniu rozsądku i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Niestety nie wszyscy mają to na uwadze. Świadczy o tym materiał wideo, przesłany do nas przez jednego z kierowców.

Motocyklista zbliżający się do zakrętu, nie zważa na znak poziomy P-4 (linia podwójnie ciągła) i wyprzedza pojazd, w którym znajduje się wideo rejestrator. Sytuacja ta miała miejsce 24 lipca na drodze krajowej numer 45, pomiędzy Większycami a Komornem. Tym razem jedynym skutkiem takiej jazdy będzie konieczność stawienia się motocyklisty na komendzie i poniesienia konsekwencji w związku z popełnionym wykroczeniem.

Przestrzegamy jednak i przypominamy, że podczas manewru wyprzedzania należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do zdarzenia, którego skutki mogą być tragiczne. Niestety często jesteśmy świadkami manewrów wykonywanych przez nierozsądnych kierowców, które są o włos od tragedii. Apelujemy więc do wszystkich kierowców, aby pamiętali o bezpieczeństwie swoim, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Natomiast osoby, które w swojej okolicy zaobserwowały, że kierowcy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego  – zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możesz zgłosić nie tylko nieprawidłowe zachowanie kierowców, ale także wykroczenia porządkowe, czy inne niepokojące sytuacje. Chcesz mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy? Wejdź na KMZB i dodaj zgłoszenie.

Film niezgodny z przepisami manewr motocyklisty

Pobierz plik niezgodny z przepisami manewr motocyklisty (format mp4 - rozmiar 411.06 KB)