21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Święto jest znakomitą okazją do podziękowań za zaangażowanie i wysiłek na rzecz drugiego człowieka. Władze miasta szczególne słowa uznania skierowały do kadry Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek”.

Pracownicy socjalni z Kędzierzyna-Koźla na co dzień niosą pomoc tym mieszkańcom, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych oraz niepełnosprawnych. Zapewniają swoim podopiecznym podstawowe warunki do życia: organizują im pomoc finansową, rzeczową, terapeutyczną, a nie raz są dla nich także wsparciem psychicznym.

Najlepsze życzenia dla dyrektor Agaty Morkis i wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej złożyli prezydent Sabina Nowosielska oraz jej zastępca Wojciech Jagiełło. Przedstawiciele samorządu spotkali się również z Anną Brągiel, dyrektorką Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek”, aby również jej i kadrze placówki przekazać najlepsze życzenia w ten szczególny dzień.