Za nami świąteczny weekend. Od czwartku do poniedziałku na drogach naszego powiatu doszło do 12 niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali trzeźwość ponad 70 kierujących. Zatrzymali także 5 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Świąteczny weekend upłynął bez poważnych zdarzeń na drogach naszego powiatu. Od czwartku do poniedziałku policjanci odnotowali 12 niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych. W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili także ponad 70 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Żaden z przebadanych nie kierował pojazdem pod wpływem alkoholu.

Policjanci zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu oraz brak badań technicznych, a także 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W niedzielę (25 grudnia) policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zauważyli na ul. Planetorza w Cisku osobowe audi. Kierowca tego pojazdu na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 102 km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali 65-latkowi prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Pamiętajmy! Nadmierna prędkość, a także niedostosowanie jej do warunków drogowych, które w ostatnim czasie zmieniają się jak w kalejdoskopie, to wciąż główne przyczyny wypadków. Jako kierowcy stosujmy się więc do ograniczeń i znaków drogowych. Zwracajmy również uwagę na pieszych i rowerzystów, w szczególności po zmroku i w miejscach słabo oświetlonych. Natomiast jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego używajmy elementów odblaskowych, przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.