Aktywni seniorzy coraz sprawniej poruszają się w internecie. W sieci mogą jednak na nich czekać zagrożenia związane z działalnością oszustów. Aby nie dać pola do popisu dla naciągaczy powinni oni z uwagą korzystać z nowinek technologicznych.

Mieszkańcy 60+ więcej na ten temat dowiedzą się podczas bezpłatnego webinarium. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Komendą Główną Policji organizuje darmowe szkolenie online. Podczas warsztatów poruszone zostaną zagadnienia dotyczące tego, jak nie dać się okraść w internecie oraz jak zadbać o bezpieczeństwo swojego telefonu.

Aby wziąć udział w webinarium niezbędne jest stabilne łącze internetowe. Uczestniczyć w nim można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (20.01) w godzinach od 17:00 do 18:00. Zainteresowane osoby muszą jednak zgłosić chęć swojego udziału rejestrując się najpóźniej do czwartku (19.01) za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=80737&p_id=18.