Z czego powinno składać się pożywne śniadanie, co warto zjeść na obiad, a o której godzinie przysiąść do kolacji? Nasi seniorzy całkowicie za darmo korzystają z cennych wskazówek dietetyka. Swoje nawyki żywieniowe omawiają podczas konsultacji zorganizowanych w ramach projektu "Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu".

Z bezpłatnych porad skorzystała już pierwsza grupa zainteresowanych mieszkańców. Spotkania odbyły się w Domu Dziennego Pobytu nr 1 w Śródmieściu. Kolejne osoby również mogą umówić się na wizytę. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer 77 483 78 79 wew. 408. Dyżur telefoniczny pełniony jest przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. W ten sam sposób można umówić się również na bezpłatną poradę prawną.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.