Zdecydowana większość kierowców łamie przepisy ruchu drogowego. Co gorsza zmotoryzowani notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość nawet w rejonie szkół. Do takich smutnych wniosków można dojść po analizie danych zarejestrowanych przez specjalne tablice, które były zamontowane w sąsiedztwie kędzierzyńsko-kozielskich podstawówek.

W urzędzie miasta doszło do spotkania podsumowującego wspólne przedsięwzięcie Gminy Kędzierzyn-Koźle, firmy Vitronic i Komendy Powiatowej Policji. Na początku września przy trzech placówkach w mieście zawisły mierniki, które wskazywały prędkość pojazdów. Zaprezentowane przez prezesa Michała Żuchorę dane dają zdecydowanie do myślenia. Okazuje się, że nawet ponad 70% kierowców porusza się niezgodnie z przepisami, a niechlubny rekordzista gnał w terenie zabudowanym blisko 130 km/h. Szczegółowe zestawienia wylądowały na biurku prezydent Sabiny Nowosielskiej i komendanta Huberta Adamka.

Eksperyment pokazał, że w miejscu, gdzie tablice są aktywne zmotoryzowani reagują na wyświetlane komunikaty i zwalniają. Władze miasta będą dążyły do zakupu większej ilości takich urządzeń, a mundurowi zapowiadają wzmożoną liczbę patroli drogówki w sąsiedztwie szkół.

Skrócony raport do pobrania w załączniku.

Do pobrania: 
ZałącznikWielkość
Plik raport_-_bezpieczna_droga_do_szkoly.pptx6.81 MB