plakat-Spotkanie z Dominiką Gałką   13 listopada 2019, godz. 17.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu oraz Klub Tygodnika Powszechnego w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na spotkanie z Dominiką Gałką, pochodzącą z Kędzierzyna-Koźla…


plakat-Wernisaż wystawy pt. "Jesienne inspiracje"   8 listopada 2019, godz. 18.00

Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Jesienne inspiracje”, który odbędzie się 8 listopada o godz. 18.00 w Filii nr 5. Prezentowane będą prace wykonane przez słuchaczy…


XXVI „Publicystyka” czyli Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia za nami. Poznajcie laureatów tegorocznej edycji festiwalu.
 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo oddechowej. Akcja odbywała się z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, a jej pomysłodawcą jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W naszym mieście bicie rekordu w resuscytacji zostało zorganizowane przez I Liceum Ogólnokształcące. Celem przedsięwzięcia jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy.

 • Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów z Kędzierzyna-Koźla uratowano 17-latkę. Młoda dziewczyna chciała skoczyć z mostu nad Kanałem Gliwickim. Policjanci wykorzystali moment i ściągnęli ją w bezpieczne miejsce. Nastolatka trafiła pod opiekę załogi pogotowia.

 • Czym kierować się przy zakupie opon leśnych?

  Urządzenia rolnicze dostosowane do pracy w warunkach leśnych są narażone na najbardziej ekstremalne i nieprzyjazne warunki. Dlatego też, należy zadbać o ich nienaganny stan techniczny, co w dużej mierze tyczy się również właściwych opon. Musimy pamiętać, że specjalistyczne opony leśne odpowiadają za efektywność i bezpieczeństwo pracy. Dlatego też, warto dowiedzieć się więcej o czynnikach, które należy uwzględnić przy zakupie nowego kompletu.

  Odpowiednie dopasowanie opon do urządzenia

  Dobrze spasowane opony rolnicze są odpowiedzialne za szereg parametrów pracy maszyny: należytą trakcję, przyczepność, optymalne zużycie paliwa, stabilną pracę przy dużych nachyleniach. Ponadto, ogumienie do takich sprzętów, jak: skidery, forwardery czy harvestery, musi być odpowiednio wzmocnione. Odporność na uszkodzenia mechaniczne w przypadku opon leśnych to podstawa. Musimy także pamiętać o tym, co to jest et felgi czyli współczynnik obsadzenia. Informuje on o tym, czy koła nie będą zahaczać o nadkola i błotniki przy dużym obciążeniu maszyny.

  Ciągniki rolnicze do pracy w lesie często są wykorzystywane także do przewożenia ładunków drewna. Tutaj z pomocą przychodzi nam tabela nośności opon, która informuje o tym, jaka jest maksymalna, dopuszczalna masa ładunku wraz z wagą pojazdu. Opony leśne muszą być idealnie dopasowane, ponieważ tylko wtedy możemy liczyć na bezpieczną i komfortową pracę w trudnych warunkach.

  Wysoka jakość przede wszystkim

  Wybierając opony rolnicze na pewno nie należy skąpić przy zakupie. Mądre powiedzenie głosi, że kto szybko daje, ten daje dwa razy. Odnosi się to zarówno do pośpiechu przy wyborze, a także przy nadmiernym oszczędzaniu. Niskobudżetowe opony są narażone na liczne uszkodzenia mechaniczne oraz szybsze zużycie ogumienia. W perspektywie długoterminowej oznacza to wyłącznie straty, które objawią się także przy eksploatacji, zmniejszając efektywność maszyny w trudnym terenie. Dlatego też, warto wybrać solidną i renomowaną markę kosztem wyższej ceny. Mimo, że przy zakupie zapłacimy więcej, to rozsądny wybór zaprocentuje w przyszłości.

  Gdzie zakupić dobre opony leśne?

  Opony rolnicze możemy oczywiście zamówić przez Internet. Warto wybrać sklep online, który specjalizuje się w sprzedaży tego typu produktów. Wybierając rzetelną firmę, taką jak chociażby Bohnenkamp, klienci mogą liczyć na szeroki asortyment produktów, indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta, a także specjalistyczną pomoc ze strony konsultantów. W ten sposób bez trudu wybierzesz koła bliźniacze, różnorodne opony rolnicze, a także akcesoria przydatne w codziennej eksploatacji. Zaletą sklepów internetowych jest również korzystniejsza cena, a także wygodny sposób dostawy zamówionych opon pod wskazany adres.

  Znaczenie prawidłowej eksploatacji opon

  Na żywotność zakupionych opon wpływa także eksploatacja. Urządzenia rolnicze do pracy w trudnym terenie należy garażować w zadaszonych budynkach gospodarczych. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto zadbać chociaż o prowizoryczną osłonę, która zapewni ochronę przed intensywnymi deszczami oraz ekspozycją na promienie słoneczne. Należy zawsze pamiętać o tym, a by pilnować prawidłowego ciśnienia w oponach leśnych. Co jakiś czas warto także zrobić przegląd pod kątem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych, które wymagają interwencji wulkanizatora. Opony leśne należy regularnie czyścić z nadmiaru zanieczyszczeń.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo oddechowej. Akcja odbywała się z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, a jej pomysłodawcą jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W naszym mieście bicie rekordu w resuscytacji zostało zorganizowane przez I Liceum Ogólnokształcące. Celem przedsięwzięcia jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy.

 • 17.11 zapraszamy na finał II Kozielskiej Sceny Debiutów - Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Koncert Laureatów i gwiazd tegorocznej edycji festiwalu odbędzie się o godz. 16.00. Wystąpi zespół Walk Away & Beata Przybytek. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. 
  Miejski Ośrodek Kultury wraz ze Stowarzyszeniem CEM K-Kwarta i PSP nr 2, PSP nr 1 w Zdzieszowicach, a także PSP i Zespołem Szkół w Januszkowicach realizują projekt edukacyjny dla dzieci pn. "Piosenka jest dobra na wszystko". 
  plakat-Spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem   29 października 2019, godz. 10.00

    godz. 12.00
     Filia nr 5 (Damrota 32)

  To już ostatnie spotkanie w ramach Jesieni literackiej w Kędzierzynie-Koźlu - z dziećmi spotka się Przemysław Wechterowicz - autor wielu cenionych książek dla najmłodszych…


 • Dzięki szybkim działaniom policjantów i pracowników ochrony sklepu zatrzymano mężczyznę oraz kobietę podejrzewanych o kradzież. Utracone mienie warte ponad 1000 złotych zostało odzyskane. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci z Kędzierzyna-Koźla przeprowadzili kolejną debatę społeczną. Tym razem podczas spotkania pn. „Świadomy to bezpieczny senior” funkcjonariusze wspólnie z zaproszonymi gośćmi rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach. Omówiono także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniano o możliwości korzystania z aplikacji: „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

 • Prawdopodobnie każdy z nas jest w stanie przytoczyć historię, czy to z własnej autopsji, czy relacji znajomych, w której główną rolę odgrywają słabi fachowcy. Rozwój rynku budowlanego sprawił, że samozwańczych „specjalistów” niestety nie brakuje. Warto zatem poznać sposoby, dzięki którym wybierzesz profesjonalną London construction companies oferującą Ci ekspresowe i kompleksowe prace remontowe. W ten sposób oszczędzisz zarówno pieniądze, jak również swoje nerwy.

  Dobra ekipa na wagę złota

  Z całą pewnością chcesz uniknąć stania się ofiarą rodem z programu „Usterka”. Stale rozwijający się rynek budowlany sprawia, że na szczęście nie brakuje wyspecjalizowanych firm zajmujących się remontem oraz aranżacją wnętrz. Odpowiednia construction company in London to gwarancja szybko i fachowo przeprowadzonej pracy. To oczywiście pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu. Jak trafić na dobrą i sprawdzoną ekipę? Jest na to przynajmniej kilka sposobów.

  Czym kierować się przy wyborze ekipy?

  Firma ciesząca się pozytywnymi opiniami słynie z wielu zleceń, a to oznacza, że będziemy musieli chwilę poczekać na rozpoczęcie pracy. Jeżeli flat renovation companies London oferuje nam remont w dowolnym momencie, możliwe są trzy scenariusze: Jest to początkująca firma, mamy po prostu szczęście lub trafiliśmy na niesolidnych „speców”, na których rynek zdążył się już poznać. Na szczęście możemy to bardzo prosto sprawdzić. Wystarczy poprosić o portfolio i referencje. Rzetelna firma z całą pewnością potwierdzi swoją renomę odpowiednią dokumentacją.

  Bardzo istotnym czynnikiem jest również zakres usług świadczony przez wybraną przez nas house renovation companies. Zaleca się wybierać ekipę, która będzie w stanie przeprowadzić wszystkie zaplanowane przez nas prace. W ten sposób, nasze zlecenie jest znacznie poważniejsze co daje podstawy do negocjacji ceny. Kompleksowa firma oferująca apartment renovation London oferuje również specjalistyczne doradztwo w wielu aspektach, np. przy zakupie materiałów budowlanych czy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

  Internet to cenne źródło informacji

  Przy wyborze ekipy remontowej możemy kierować się opiniami znalezionymi w Internecie. Jedno jest pewne, niesolidne firmy istniejące od dłuższego czasu na pewno nie cieszą się szczególnym uznaniem w sieci. W ten sposób wyeliminujemy ryzyko zatrudnienia samozwańczych ekspertów. Informacji warto szukać na forach budowlanych. Sprawdzona London construction companies słynie z wielu przychylnych opinii od klientów zachwyconych końcowym rezultatem remontu.

  Popytaj wśród swoich znajomych

  Prostym sposobem na odnalezienie rzetelnego i doświadczonego specjalisty może być podpytanie swoich znajomych. W dobie social media każdy z nas cieszy się przynajmniej setką bliższych lub dalszych znajomych. Być może w ich gronie jest ktoś, kto może nam polecić sprawdzoną ekipę remontową. W końcu wielu z nas decyduje się na bathroom refurbishment London lub drobne przeróbki w salonie. Przy tak rozległym rynku budowlanym, prawdopodobieństwo, że nasi znajomy znają dobą firmę jest całkiem spore.

  Ciesz się profesjonalnym i błyskawicznym remontem

  Dobra ekipa remontowa jest w stanie zaoferować nam szybką realizację zlecenia oraz długotrwały efekt końcowy. Nie musimy się martwić, że już po kilku miesiącach wyjdą niedociągnięcia wymagające poprawek. Decydując się na wyspecjalizowanych fachowców możesz skutecznie obniżyć cost of side extension London. Jak się okazuje, rozsądne i skoordynowane działanie może zmniejszyć koszty dużego remontu nawet o kilkanaście procent. Warto o tym pamiętać.

  Dobra ekipa remontowa – jak ją znaleźć?

 • „Masz prawo do mediacji” – to hasło Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, który rozpoczął się 14 października. Jednym z celów tych działań jest możliwość spotkania z mediatorem i uzyskania informacji, co zrobić, żeby skorzystać z mediacji, jak przebiega postępowanie mediacyjne i jakie przynosi korzyści. Dyżury mediatorów organizowane są w jednostkach policji, sądach, prokuraturach, siedzibach organizacji pozarządowych czy placówkach oświatowych.

 • Rozmowa przez telefon komórkowy, pisanie sms-ów, regulowanie nawigacji, zmiana muzyki, jedzenie czy picie - rzeczy, które robimy dodatkowo w czasie jazdy można mnożyć. Mają one umilać i ułatwiać podróż, są też jednak skutecznymi rozpraszaczami. Z łatwością tracimy koncentrację skupiając się na zmianie ustawień w nawigacji czy obsługą telefonu. Niestety, za kierownicą wystarczy chwila nieuwagi, by mogło dojść do tragedii. Zobaczcie nasz najnowszy film, który pokazuje konsekwencje drobnych rozproszeń za kierownicą.

 • plakat-Spotkanie ze Zbyszkiem Trzebniakiem   25 października 2019, godz. 17.00

  Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbyszkiem Trzebniakiem pt. „Pieszczotliwie o miłości czyli erotyki Zbyszka Trzebniaka DOTYK LITER w dwóch odsł(t)onach” w Oddziale…


  plakat-Konkurs pt. „Ja – przyjaciel przyrody i książek”   do 8 listopada 2019 r.

  Regulamin konkursu pt. „Ja – przyjaciel przyrody i książek” na pracę plastyczną dla dzieci w wieku przedszkolnym I. Organizator konkursu Miejska Biblioteka Publiczna…


 • Podczas wyborów, policjanci będą prowadzić wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Funkcjonariusze będą również reagować na łamanie przepisów wyborczych, w tym na naruszenie ciszy wyborczej, która obowiązuje także internautów.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla mieli przyjemność gościć przedszkolaków z Długomiłowic. Dzielnicowy asp. Marek Jakubiec pokazał dzieciom komisariat oraz opowiedział jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy. Spotkanie to było również dobrą okazja, aby przypomnieć przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 • Deszcz, mgła i coraz krótsze dni. To czynniki, które mają duży wpływ na widoczność pieszych na drogach. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i nośmy odblaski. One naprawdę ratują życie. Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 roku piesi poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym, mają obowiązek mieć odblask umieszczony na ubraniu w widocznym miejscu dla kierowcy.