• Oszuści wciąż nie dają o sobie zapomnieć. Dlatego tak ważne jest, aby być czujnym i rozważnym w codziennym życiu. Coraz częściej wydzwaniają do mieszkańców gmin wiejskich. Przekonała się o tym 67-letnia mieszkanka Gminy Bierawa, która nie dała się oszukać.

 • plakat-Wieczór z sowami   13 marca 2020, godz. 17.00

  Czy wiecie ile gatunków sów znajduje się w naszych lasach? Jakie zwyczaje mają sowy? Czym się pożywiają i jak je chronić? Zapraszamy na spotkanie z żywą sową/sowami…


  plakat-Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego 2020 - wyniki   26 lutego 2020, godz. 9.00

  PROTOKÓŁ z posiedzenia Jury Konkursu Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego z dnia 26 lutego 2020 r. Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego został…


 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla gościli w swojej jednostce uczestników zimowej półkolonii. Dzieci mogły zobaczyć jak na co dzień pracują policjanci . Była to również dobra okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa.

 • Do tego, jak ważne jest oddawanie krwi dla potrzebujących, nie trzeba nikogo przekonywać. Policjanci zrzeszeni w IPA z Kędzierzyna – Koźla, wspólnie z klubem HDK "Kropelka" oraz drużyną siatkarską ZAKSA, zorganizowali zbiórkę tego najcenniejszego daru dla 3-letniego Oliwiera z Kędzierzyna - Koźla. Akcję wsparł również Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta. Uczestnicy zebrali łącznie ponad 20 litrów krwi.

 • plakat-Spotkanie autorskie z Urszulą Zajączkowską   5 marca 2020, godz. 17.00

  Czym są ekspresje roślinnego życia? Jak je wyrazić w granicach języka? Co robi wiatr koronom drzew? Na te i inne pytania dotyczące niesamowitego życia rośli odpowie…


  plakat-Konkurs na Czytelnika Roku 2019 - wyniki   12 marca 2020 r. godz. 17.00

  Ogłaszamy wyniki Konkursu na Czytelnika Roku 2019. Szczegóły w protokole poniżej. Gratuljemy zwycięzcom! Zapraszamy laureatów oraz wszyskich uczestników na wręczenie…


  plakat-Prelekcja Franciszka Binka pt. „Woda i energia darem z natury"   10 marca 2020, godz. 17.00

  Zapraszamy na prelekcję Franciszka Binka pt. „Woda i energia darem z natury”, która odbędzie się 10 marca 2020 roku o godz. 17.00 w MBP, Rynek 3.


 • Od piątku rusza „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W trakcie tych kilku dni, mieszkańcy regionu, będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad. Podobnie, jak w latach ubiegłych, w działania te włączyli się również kędzierzyńsko-kozielscy policjanci, którzy udzielą porad.

 • W dniu 14 lutego 2020 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbył się VIII Ogólnopolski Turniej BRD o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla w ramach XIII Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Z przepisami ruchu drogowego, jazdą na rowerze po torze przeszkód i testem pierwszej pomocy zmierzyło się kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. W rolę sędziów wcielili się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 • plakat-Warsztaty medytacji z książką w tle. Prowadzenie Gilles Chamboraire   29 lutego 2020, godz. 11.00

  Zapraszamy na warsztaty medytacji z książką w tle. Prowadzenie Gilles Chamboraire - mnich buddyjski, nauczyciel medytacji, były model francuskiego pochodzenia. Warsztaty…


  Skuteczne i zdrowe odchudzanie - jak przeprowadzić?

  Bez wątpienia każdy z nas na pewnym etapie swojego życia nie był zadowolony ze swojego wyglądu. Wówczas zazwyczaj decydujemy się na zmianę trybu życia, fryzury, stylu ubierania się, a w końcu przechodzimy na restrykcyjne diety, które obiecują nam szybką utratę wagi. Czy to ma sens? Jak przeprowadzić skuteczne odchudzanie, aby pozostać zdrowym? Jak schudnąć na twarzy i czy to w ogóle możliwe?

  Szybkie odchudzanie - czy może być zdrowe?

  Chociaż decydując się na radykalną dietę z internetu, której kaloryczność jest bardzo niska, możemy liczyć na bardzo szybkie efekty, to prawda jest taka, że w tym wypadku nie będziemy czuć się najlepiej. Dzieje się tak przez to, że nie będziemy przyjmować wystarczającej liczby składników odżywczych, minerałów, tak więc najprawdopodobniej nie będziemy mieć siły na wykonywanie codziennych obowiązków, co więcej można mieć problemy z koncentracją, pamięcią, zapamiętywaniem. Czy warto ponosić tak wysoką cenę? W końcu po procesie odchudzania będziemy musieli zacząć stosować inną dietę, która będzie zawierała więcej kalorii. Jak to pogodzić ze sobą? Diety cud tak naprawdę nie istnieją, ale można znaleźć na rynku preparaty, które nieco przyspieszą proces redukcji wagi np. http://preparatynaodchudzanie.pl dzięki takim tabletkom można w szybki i prosty sposób wspomóc naturalne procesy swojego organizmu, tak więc trawienie będzie przebiegać znacznie szybciej, co więcej w tym wypadku można też liczyć na szybsze spalanie tłuszczu. Untoxin działa detoksykująco, bo ma także silne właściwości detoksykujące, co oznacza, że oczyszcza organizm z różnego rodzaju toksyn. To podstawa i pierwszy krok  w drodze do wymarzonej sylwetki. Dzięki temu można w lepszy sposób przygotować swój organizm na zmiany, a będą to bardzo dobre zmiany. Jak schudnąć na twarzy? Nie można schudnąć z jednej części ciała, wprowadzona dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa, w tym wypadku możliwe jest schudnięcie kilku kilogramów, wówczas nasza twarz również stanie smuklejsza, bardziej pociągła. Nie można schudnąć z twarzy tylko i wyłącznie, to nie jest możliwe. 

  Jaką dietę zastosować?

  Po dietę najlepiej wybrać się do doświadczonego specjalisty-dietetyka, który ustali dla nas jadłospis na każdy tydzień. Pamiętajmy, że nie możemy jeść przez kilka miesięcy tych samych produktów spożywczych, organizm potrzebuje bowiem dużej ilości witaminy i składników mineralnych, które otrzymuje z różnego rodzaju pokarmami. Ważne jest to, aby jadłospis był urozmaicony, dzięki temu dieta będzie miała odpowiednią wartość energetyczną, tak więc mimo gubienia kilogramów, będziemy czuć się dobrze. Regularne wizyty u dietetyka z pewnością pomogą, dzięki temu będziemy mieli dużo większą motywację do działania. Co miesiąc będziemy widzieć się ze specjalistą, który będzie dokonywał oceny naszych postępów, na pewno wejdziemy również na wagę. Jest to świetna opcja i na pewno warto mieć na uwadze takie rozwiązanie. Oczywiście współpraca z dietetykiem niesie za sobą pewne koszty, ale niekiedy jest to jedyne dobre rozwiązanie, jeśli sami nie jesteśmy w stanie się zmotywować do pracy. Budowanie sylwetki, odchudzanie, wcale nie jest taką prostą sprawą, jak się na początku wydaje, jednak przy odrobinie cierpliwości, można osiągnąć naprawdę imponujące efekty. Dieta to jedno, ale aktywność fizyczna również jest bardzo ważna, w tym wypadku trzeba połączyć te dwie rzeczy, gdyż tylko wtedy będziemy mogli osiągnąć zadowalające efekty. Od czego zacząć? Na początku można zacząć od zwykłego, długiego spaceru, następne można zwiększać intensywność aktywności fizycznej. Nie warto natomiast rzucać się na głęboką wodę, gdyż w tym wypadku może okazać się, że się przetrenujemy i bardzo szybko złapiemy kontuzję, co nie jest wskazane. 

  Jak schudnąć z twarzy?

  Wiele takich pytań powtarza się w sieci - jak schudnąć z twarzy, brzucha, ud, nóg? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ nie można odchudzać się wyłącznie z jednej partii ciała. Proces redukcji wagi musi przebiegać kompleksowo, inaczej nic z tego nie będzie. Schudnąć z twarzy można wyłącznie wtedy, jak odchudzimy całe ciało. 

 • Edukacja przez zabawę. Tym hasłem kierowali się policjanci podczas spotkania z uczestnikami zimowej półkolonii. Policjanci razem z maskotką opolskiej policji przekazywali dzieciom cenne rady na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

 • plakat-Budka Plus – tworzymy domy dla ptaków   29 lutego 2020, godz. 16.15

  Zapraszamy na rodzinne warsztaty budowania budek dla ptaków pt. „Budka Plus – tworzymy domy dla ptaków” w dniu 29 lutego 2020 r. o godz. 16.15 w Filii nr 5, ul.…


 • Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, po zgłoszeniu mieszkańców zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie dwóch pojazdów. 41-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Parapety to miejsce przy oknie służące nie tylko do tego, żeby czasem się podeprzeć, czy po prostu żeby ładnie wyglądały. Muszą być wytrzymałe, bo często stawiamy na nich różne rzeczy i ozdoby. Dlatego jeśli użyjemy konglomerat marmurowy parapety w naszym domu spełnią te właśnie rolę. Będziemy mogli na nich postawić praktycznie cokolwiek, nie obawiając się o ciężar i o to, czy nasz parapet na pewno uniesie taką wagę. Bo przecież najczęściej wykorzystujemy właśnie to miejsce do postawienia doniczki z kwiatami, czy innymi roślinami, które potrzebują słońca, aby mogły rosnąć i się rozwijać. Czasem hodujemy tutaj nasze niewielkie drzewka cytrynowe, czy pomarańczowe, zanim będzie można je umieścić w innym miejscu.

  Generalnie, parapety często są takim zielonym zakątkiem naszego domu, do którego chętnie przychodzimy i którym chętnie się opiekujemy. Używając konglomeratu marmurowego parapet, na którym stoją nasze roślinki będzie naprawdę trwały i odporny na zarysowania. Trzeba tu też zaznaczyć, że parapet jest jedną z niewielu części domu, które są szczególnie wystawione na działanie wysokich temperatur i promieni słonecznych. Ważne więc aby był zbudowany z materiału, który nie zniszczy się pod wpływem działania tych czynników. I choć na rynku istnieje naprawdę ogromny wybór materiałów na parapet, to niestety wiele z nich nie spełnia tej podstawowej funkcji i bardzo szybko zaczynają się nieładnie łuszczyć lub odbarwiać ze względu na to, że padają na nie promienie słoneczne. Inne z kolei są bardzo podatne na zarysowania. Niewielkie przetarcie doniczką po powierzchni parapetu i rysa gotowa. I nie zawsze jest tak łatwo się jej pozbyć.

  Jeśli zastosujemy konglomerat marmurowy parapety w naszym domu ożyją

  Właśnie dlatego przez wyborem parapetu trzeba starannie przemyśleć jaki materiał będzie najlepszy. Jeśli o to chodzi jednym z najbardziej polecanych materiałów jest konglomerat marmurowy parapety z którego użyciem są naprawdę trwałe. Oczywiście jeśli nie chcemy na nim nic stawiać i będzie on umieszczony po stronie, po której nie ma dużo słońca, możemy kupić najzwyklejszy parapet w jak najbardziej ekonomicznej wersji. Jeśli jednak jest wręcz przeciwnie i parapety będą narażone na działanie tych czynników, warto zastanowić się nad użyciem na parapety konglomeratu marmurowego, które je przed tym wszystkim uchroni. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o to, że z upływem czasu będzie trzeba odnowić parapet lub zainwestować w całkiem nowy. Aglomarmur jest materiałem, który nie niszczy się i przez wiele lat zachowuje swoje właściwości, wygląda więc ciągle tak jakby był nowy i dopiero co zamontowany. Nawet jeśli zdarzy się, że pojawi się na nim jakaś ryska, bardzo łatwo ją zeszlifować.

  Proces ten nie szkodzi temu materiałowi, jedynie ściera niewielką jego warstwę, tak aby rysa zniknęła i całość stała się na nowo jednolitą powierzchnią.  Dzięki temu poprzez zastosowanie konglomeratu marmurowego parapety będą zawsze wyglądały ładnie.

  Bez betonu nie obejdzie się żadna budowa, ani ta większa, ani mniejsza. Wszelkie prace budowlane są ściśle związane z użyciem betonu. Jakie są rodzaje betonu i czym się one charakteryzują?

  Czym jest beton?

  Beton jest mieszanką spoiwa hydraulicznego, czyli cementu lub cementu z dodatkami mineralnymi, wody i kruszywa. Kruszywo to najczęściej piasek lub żwir. W zależności od grubości ziaren kruszywa, otrzymuje się wymagane właściwości betonu. Do betonu używa się również różnego rodzaju domieszek polepszających jego parametry techniczne. 

  Klasyfikacja betonu

  Beton klasyfikujemy pod względem jego klasy, która określa wytrzymałość betonu na ściskanie, i gęstości. Ze względu na gęstość beton dzielimy na:

  • beton lekki;
  • beton zwykły;
  • beton ciężki.

  Co to jest beton towarowy?

  Definicję betonu towarowego określa norma PN-EN 206+A1:2016-12. W skład betonu towarowego wchodzą dwa rodzaje kruszywa – drobne i grube, woda, cement i dodatki uszlachetniające. Beton towarowy produkowany jest w betoniarniach i dostarczany na plac budowy specjalnymi samochodami. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu procesowi produkcji betonu towarowego mamy gwarancję powtarzalności każdego metra sześciennego. Nie ma mowy o pomyłce w zachowaniu proporcji poszczególnych komponentów.

  Efekt ten jest niemożliwy do osiągnięcia w przypadku betonu zwykłego, który produkowany jest bezpośrednio na budowie, najczęściej w betoniarce. Porcja betonu wyrabianego w betoniarce jest zazwyczaj niewystarczająca i proces trzeba kilkakrotnie powtarzać. Nie ma więc możliwości zachowania identycznych proporcji w przypadku kolejnych betoniarek, co z kolei oznacza, że każda porcja betonu ma inny skład i właściwości. W efekcie jest dużo mniej odporna i wytrzymała od betonu towarowego. 

  Gdzie zamówić beton towarowy?

  Ponieważ beton wykorzystywany jest do budowy elementów nośnych konstrukcji, ważne jest, aby był najwyższej jakości i spełniał wszelkie normy i oczekiwania. Wybór miejsc, w których można kupić beton towarowy, jest bardzo duży. Warto jednak postawić na sprawdzone i godne zaufania firmy, np. http://wlodar.com.pl/.

  Różnice między betonem zwykły a betonem towarowym

  Zamierzasz zgłębić swoją wiedzę na temat tego, na czym tak naprawdę polega czyszczenie dpf? Jeśli tak to doskonale się składa. Jesteśmy przekonani, co do tego, że nasz tekst jest wartościowy. Służymy pomocą i z przyjemnością pomożemy w doborze najlepszych rozwiązań dla osób prywatnych i firmowych. Zamierzamy wybrać rozwiązania, które znacznie ułatwią Ci cały proces. Chcesz poznać właściwości czyszczenia dpf? Stworzony przez nas tekst znacznie ułatwi Ci proces wyboru najbardziej kompletnego rozwiązania. Mamy nadzieję, co do tego, że uda nam się przekazać Ci najbardziej istotne informacje i przekazać wskazówki, które okażą się istotne na drodze do wyboru odpowiedniego sposobu na naprawę turbosprężarek. Jesteśmy zgodni co do tego, że czyszczenie dpf warszawa to konkurencyjna oferta, na którą na pewno warto zwrócić swoją uwagę i wybrać jedno z dostępnych możliwości dla Ciebie. Warto zwrócić uwagę na fakt proces ten odbywa się w jednym z autoryzowanych serwisów. W ten nieskomplikowany sposób możesz liczyć na zdobycie wieloletniej gwarancji. Dpf czyszczenie to alternatywa dla firm, które chcą wybrać najlepsze i najsprawniej funkcjonujące podzespoły.

  Czyszczenie filtra cząstek stałych - co warto wiedzieć na ten temat?

  Regeneracja turbosprężarek to bardzo ważny proces, na który warto zwrócić swoją uwagę. Dzieje się tak nie bez powodu. Najlepsze metody takie jak na przykład regeneracja dpf znajduje swoje zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Co zrobić, aby cieszyć się z najwyższej jakości procesów, jakimi jest regeneracja turbosprężarek?. Na szczególną uwagę zasługuje bezpłatny odbiór i dostawę w ciągu 24 godzin, gwarancja bez limitu kilometrów aż do dwudziestu czterech miesięcy, oryginalne części zamienne, a także certyfikaty, które potwierdzają sprawność produktu. Jednym z najbardziej nowoczesnych rozwiązań, na które warto zwrócić swoją uwagę pozostaje między innymi regeneracja turbin warszawa. Dzięki nim możesz liczyć na szereg odpowiednich rozwiązań dla każdej zainteresowanej osoby. Zamierzasz zgłębić swoją wiedzę na temat tego, na czym tak naprawdę polega czyszczenie dpf? Serdecznie zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z ekspertami. Z przyjemnością pomogą w doborze najlepszych produktów na rynku.

  Warszawscy profesjonaliści - nieopisana pomoc w rozwiązaniu problemów z DPF’em

  Stworzenie niezapomnianych rozwiązań w postaci sprawnych turbosprężarek ma wiele zalet, ale jest bardzo pracochłonne. Regeneracja turbin w Warszawie to doskonały wybór, na który warto zwrócić swoją uwagę. Dzieje się tak nie bez powodu. Wśród największych zalet rozwiązań znaleźć możemy między innymi konkurencyjne ceny i najwyższą jakość świadczonych usług. Warto dodać, że regeneracja turbin warszawa to kompleksowa usługa. Jesteś właścicielem firmy i prowadzisz przedsiębiorstwo, ale Twoja sprężarka uległa uszkodzeniu? Poznaj metody na poradzenie sobie z tym problemem.

  Filtr cząstek stałych czyli DPF i tajemnice związane z jego oczyszczaniem

  Na co dzień wiele osób stara się w taki sposób gospodarować swoim budżetem, by w razie niespodziewanej sytuacji nie popaść w długi. Mimo świadomego planowania wydatków czasami jednak może zdarzyć się wypadek, gdy nie będziemy mieli wystarczająco dużo pieniędzy. Wtedy sięgamy po pożyczki krótkoterminowe. Jednak czy to jest dobre rozwiązanie?

  Bez wychodzenia z domu

  Pożyczki krótkoterminowe zazwyczaj wiążą się z zaciągnięciem długu w firmie pozabankowej, która oferuje swoje usługi przez całą dobę. Wszelkie formalności załatwiamy bez wychodzenia z domu, a po rozpatrzeniu wniosku gotówka pojawia się już na naszym koncie. Brzmi pięknie, jednak rzeczywistość wygląda trochę inaczej. Choć faktycznie pożyczkę możemy uzyskać za pośrednictwem Internetu, to już sama jej spłata nie jest tak prosta.

  Wymogi

  W większości przypadków firmy oferujące pożyczki krótkoterminowe mają podobne wymogi w stosunku do swoich potencjalnych klientów. Zazwyczaj musimy mieć skończone 18 lub 21 lat i jednocześnie mieć nie więcej niż 70 lub 75. Ponadto trzeba mieć ważny dowód osobisty, adres mailowy oraz konto w banku. Do tego dochodzi konieczność stałego zameldowania w Polsce. Natomiast w przypadku dłużników większość firm nie jest taka rygorystyczna – nawet jeśli widniejemy w którymś z rejestrów, to nasze szanse na uzyskanie pożyczki nadal istnieją. Informacje dodatkowe znajdziesz tutaj https://www.centrumpozyczek360.pl/porady/162/jak-udzielana-jest-pozyczka-bez-bik - jeżeli interesuje Cię pożyczka bez BIK.

  Pożyczka krótkoterminowa - czy naprawdę jej potrzebujesz?

  Koszty

  Problem, który dotyczy pożyczek krótkoterminowych skupia się wokół związanych z nimi kosztów. Niestety w większości przypadków osoby ubiegające się o dodatkową gotówkę stają przed koniecznością oddania znacznie większej kwoty, niż pożyczyli. Jest to związane z różnymi prowizjami, kosztami uzyskania pożyczki i ewentualnymi dodatkowymi opłatami. Dodatkowym minusem jest obowiązek szybkiego zwrócenia pożyczonych pieniędzy – zazwyczaj w ciągu 30 dni. Jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić, w niektórych firmach możemy ubiegać się o odroczenie terminu spłaty. Jednak i ta formalność pociąga za sobą kolejne koszty. Rekordziści wśród firm oferujących pożyczki mają tak wysokie oprocentowanie, że wszystkie koszty związane z uzyskaniem gotówki przewyższają kwotę samej pożyczki.

  Realne potrzeby

  Gdy decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki, czasami zapominamy, że na swoim koncie nie mamy własnych pieniędzy, a te pożyczone, które wkrótce będziemy musieli zwrócić. Czujemy jednak chwilową ulgę, która łata dziurę w naszym budżecie domowym. Pozwalamy sobie na dodatkowe zakupy i zapewnienie rozrywki. Jest to jednak błędne koło, które w rzeczywistości prowadzi nas ku jeszcze większym długom. Dlatego też wypełniając wniosek o otrzymanie dodatkowych pieniędzy warto oddzielić nasze realne potrzeby od zachcianek. Musimy poważnie się zastanowić, czy będziemy w stanie oddać pożyczkę bez zaciągania kolejnej. W tym celu warto jeszcze raz przeliczyć swój budżet i już wcześniej zaplanować, jakie koszty czekają nas w przyszłych miesiącach oraz czego musimy unikać. By spłacić swoje zobowiązania czasami musimy zrezygnować z rozrywki lub niepotrzebnych zakupów. Jest to dla nas dodatkowa lekcja, która uczy samodyscypliny.

 • W ramach programu "Bezpieczna Gmina" w Zespole Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowiczkach policjanci przeprowadzili kolejny Międzygminny Turniej Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych. Turniej pod hasłem "STOP NAŁOGOM" zorganizowany został pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu, Wójtów Gmin Pawłowiczki i Polska Cerekiew oraz Stowarzyszenia IPA Kędzierzyn-Koźle.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podsumowali 2019 rok. Podczas odprawy omówiono wyniki pracy funkcjonariuszy i podsumowano stan bezpieczeństwa na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W odprawie wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – nadinsp. Jarosław Kaleta.