Odpowiednie oświetlenie w łazience ma duże znaczenie. Pod uwagę warto wziąć także przestrzeń przy lustrze, która bez właściwego doświetlenia będzie po prostu zbyt ciemna, aby komfortowo z niej korzystać.

Jednym z powszechnie popełnianych błędów przy doborze oświetlenia do łazienki jest kupowanie tylko jednej lampy sufitowej. Wprawdzie pozwala ona na uzyskanie jasnego światła w całym pomieszczeniu, ale może nie doświetlać przestrzeni przy lustrze.

Właśnie dlatego do łazienek poleca się dodatkowe lampy łazienkowe montowane w okolicy lustra. W sklepach, na przykład w sklepie Formatt, można znaleźć wiele różnych modeli. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Lampy łazienkowe w okolicy lustra – jak wybrać dobry model?

W sprzedaży można znaleźć różnorodne lampy łazienkowe nad lustro oraz do montażu po jego bokach. To zarówno nowoczesne, jak również klasyczne stylowo modele, dlatego możemy dopasować je do każdej aranżacji.

Najczęściej w tej roli stosuje się kinkiety, czyli lampy ścienne. Doskonale sprawdza się jako oświetlenie łazienkowe przy lustrze, ponieważ pozwala na uzyskanie mocnego, skupionego światła niezbędnego do codziennych czynności – mycia twarzy, golenia, układania fryzury, malowania się.

Lampy te mogą być wyposażone w jedną żarówkę albo w kilka żarówek, aby uzyskać mocniejsze oświetlenie. Światło może być skierowane w dół, w górę albo może być rozproszone.

Lampy łazienkowe przy lustrze – co kupić?

Kinkiety możemy stosować jako lampy łazienkowe nad lustrem lub obok lustra w zależności od posiadanej przestrzeni w łazience.

Rodzaje lamp łazienkowych przy lustrze:

 • kinkiety łazienkowe – z kloszem skierowanym w górę albo w dół lub dającym światło rozproszone, mogą mieć postać lampionu, listwy oświetleniowej
 • reflektory – regulowane reflektory pozwalają na skierowanie snopu światła w dowolna stronę
 • oczka oświetleniowe – montowane w konstrukcji sufitu podwieszanego albo w daszku nad umywalką
 • taśma LED – umieszczona nad lustrem, w oprawie oświetleniowej, pozwala na uzyskanie atrakcyjnego oświetlenia liniowego

Lampy łazienkowe – zwróć uwagę na źródło światła

Dobierając oświetlenie przy lustrze łazienkowym, warto zwrócić uwagę na źródło światła.

Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszą się lampy łazienkowe LED, czyli wyposażone w diody LED. To energooszczędne, bardzo trwałe i bezpieczne źródło światła, które daje różnorodne efekty.

Diody LED mogą być wbudowane w lampę, ale również można zastosować żarówki LED, które wkręca się do lampy tak samo, jak zwykłe żarówki.

Lustro z własnym podświetleniem zamiast lampy łazienkowej – warto czy nie?

Alternatywnym rozwiązaniem dla lampy łazienkowej może być oświetlenie łazienkowe w postaci lustra z podświetleniem. W sprzedaży można znaleźć obecnie różnego rodzaju modele w cenie już od około 100 złotych.

Lustro z podświetleniem nie wymaga już montażu osobnej lampy, ale musimy pamiętać o tym, że w razie jego uszkodzenia będziemy musieli wymienić lustro na nowe.

Do wyboru mamy lustra z podświetleniem na obrzeżu, które dają jasne oświetlenie całej twarzy. Możemy także kupić lustra z wbudowanymi kinkietami znajdującymi się po boku albo nad taflą lustra.

Lustro z własnym oświetleniem to dobry wybór do wielu aranżacji – do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz.

Podsumowując, jeśli jesteśmy na etapie wykańczania lub remontowania łazienki, warto pamiętać o tym, aby dobrać do niej również odpowiednie oświetlenie lustra. Dzięki niemu codzienna toaleta będzie jeszcze łatwiejsza!

 • Sprzyjające warunki zachęcają miłośników jednośladów, by ruszyć w drogę. Pamiętajmy przy tym, że zmieniając środek transportu, przepisy pozostają bez zmian. Czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – wszyscy korzystamy z tych samych dróg. Przypominamy, o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze. Niech jazda będzie wyłącznie przyjemnością, a nie przyczyną tragedii.

 • Życzenia świąteczne dla funkcjonariuszy, pracowników Policji, emerytów i rencistów policyjnych, a także mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od mł.insp. Janusza Hencla - p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 • Zapraszamy na spektal teatralny pt. "Moralność Pani Dulskiej" w wyonaniu Teatru im. Jana Kochanowskiego z Opola, który odbędzie się 6.05 w DK "Chemik" o godz. 18.00. Bilety w cenie: 39 zł normalny, 29 zł - ulgowy (uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści) do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. 
   
  Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu wraz z Dyrektorem i Pracownikami składa Państwu życzenia wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. 
 • Oszustwa to sprawa, o której warto i trzeba rozmawiać. W ostatnim czasie dzielnicowi rozmawiali na ten temat z seniorami z Domu Dziennego Pobytu „Wrzos”. Dzięki takim spotkaniom starsze osoby są coraz bardziej świadome i nie dają się oszukać. Świadczą o tym wczorajsze nieudane próby oszustów.

 • Warto zadbać o to, aby nadchodzące Święta Wielkanocne i poprzedzające je przygotowania upłynęły radośnie i bezpiecznie. Dla opolskich policjantów to czas wzmożonej pracy. Funkcjonariusze jak co roku, czuwać będą nad bezpieczeństwem w regionie. W okresie przedświątecznych przygotowań, wyjazdach i spotkań z najbliższymi warto skorzystać z naszych porad, które można przeczytać poniżej.

 • plakat-Zmiany godzin otwarcia biblioteki w okresie świątecznym

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że 19 kwietnia (Wielki Piątek) wszystkie biblioteki czynne będą w godz. 8.00-16.00. Natomiast 20 kwietnia (Wielka Sobota) MBP…


 • Zgłosił się na komendę, bo chciał sprawdzić swój stan trzeźwości. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i dodatkowo był poszukiwany. 45-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, po wpłaceniu zasądzonej za popełnione wykroczenie kary grzywny został zwolniony.

 • W naszym powiecie ponownie uaktywnili się oszuści. Przestępcy pod pretekstem spowodowania wypadku przez członka rodziny próbują wyłudzić od seniorów pieniądze. Nie dajmy się oszukać! Zachowajmy czujność i ostrożność!

 • plakat-Franciszek Kafel - wernisaż wystawy malarstwa "Interpretacje pejzażu"   26 kwietnia 2019, godz. 17.00

  Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu oraz autor Franciszek Kafel zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa pt. "Interpretacje pejzażu" w dn. 26 kwietnia…


  Nie od dziś wiadomo, że zarówno w domu, w mieszkaniu jak i w biurze, powinien panować porządek. Warunkuje to kwestie wizerunkowe, ale też pozwala na efektywną pracę i komfortowy wypoczynek. Czy każdy jest w stanie zapewnić należytą higienę otoczenia samodzielnie? Nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

  Takie czynności jak wynoszenie śmieci, porządkowanie niepotrzebnych rzeczy oraz mycie okien, to kwestie, z którymi można uporać się na kilka sposobów. W małych firmach, która nie zatrudniaja za wiele osób, to sami pracownicy często dbają o porządek, traktując to jako jeden z ich obowiązków. Często zajmuje się tym też sprzątaczka, która zatrudniana jest na etat. Jeżeli chodzi o biura, ale także sprzątanie domów Warszawa i inne miasta oferuje inne rozwiązanie – zlecenie sprzątania profesjonalnej firmie.

  Duże, jednorazowe przedsięwzięcie

  Bez względu na to, co jest źródłem nieporządku, dobrze przygotowana firma specjalizująca się w sprzątaniu, bez problemu poradzi sobie z przywróceniem ładu, odświeżeniem pomieszczenia i sprawieniem, że będzie prezentować się należycie. Jako, że są to często profesjonalne ekipy, po zamówieniu usługi, grupa specjalistów pojawi się na miejscu o wyznaczonej godzinie.

  Jest to najlepsze wyjście, kiedy mamy do czynienia ze sporym, jednorazowym wyzwaniem doprowadzenia pomieszczenia do porządku. Samodzielnie, nie uda się nam zebrać odpowiednio dużej grupy osób, która dodatkowo odpowiednio zajmie się sprzątaniem. Tym bardziej, kiedy będziemy wymagać od takich osób kwalifikacji i doświadczenia. Aby wyzbyć się tego problemu, należy postawić na zewnętrznego usługodawcę oferującego sprzątanie w Warszawie.

  Sprzątanie domów w Warszawie – kiedy zdecydować się na zewnętrzną firmę?

  Porządki z ręką na pulsie

  Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że sprzątaniem może zająć się tak naprawdę każdy. Jest to prawda, natomiast tylko w pewnym stopniu. Istnieją zadania jak zamiatanie, opróżnianie śmietnika itp., które faktycznie, nie wymagają specjalnych umiejętności i wiedzy. Schody zaczynają się wówczas, kiedy istnieje potrzeba wybrania odpowiedniego środka czyszczącego, do danego rodzaju powierzchni lub wyczyszczenia delikatnego sprzętu elektrycznego, bądź specjalistycznej aparatury.

  Tylko odpowiednio wykwalifikowani specjaliści w branży sprzątającej, będą w stanie automatycznie dobrać odpowiednie metody sprzątania z wykorzystaniem dobrych detergentów, po czym przejdą do efektywnego działania. Kiedy nasze pomieszczenia wymagają szczególnej ostrożności, warto postawić na profesjonalistów w dziedzinie sprzątania mieszkań w Warszawie.

  Kiedy firma bardzo szybko się rozwija

  W momencie, kiedy nasz biznes wzbija się coraz wyżej i wyżej, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w usługi firmy sprzątającej. Głównie dlatego, że wyeliminujemy problem kadrowy, na kolejnych etapach rozbudowy naszego przedsiębiorstwa. Dosłownie każde pomieszczenie, wymaga tego, aby ktoś stale zajmował się utrzymywaniem w nim porządku. Jeżeli posiadamy umowę z usługodawcą zewnętrznym, wówczas wystarczy rozszerzyć zakres prac, a problem sprzątania rozwiąże się sam.

  Zadania specjalne

  Niekiedy i doprowadzenie klasycznego biura, może wymagać wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Chociażby, kiedy chodzi o mycie okien na wysokościach, czy też mechaniczne czyszczenie podłóg. Nie ma najmniejszego sensu, aby samemu poszukiwać odpowiedniego sprzętu, a następnie osoby, która będzie potrafiła go obsłużyć. Zdecydowanie łatwiej i szybciej, będzie zlecić to firmie sprzątającej. Bez względu na to, czy będzie to zlecenie jednorazowe, czy też w ramach stałej współpracy.

  Czyste biuro, ale i nie tylko

  Firmy sprzątające mają dość szeroki zakres usług, często nie jest to wyłącznie porządkowanie biur. Korzystając z jednego usługodawcy, możemy skorzystać z czyszczenia szaf, biurek, uprzątnięcia magazynów, zadbania o sterylność pomieszczeń sanitarnych, dostarczenie środków czystości, a w niektórych przypadkach utrzymaniem zieleni i czystości wokół obiektu.

  W ostatnich latach, jednym z najczęściej nagłaśnianych problemów, jest fakt zaniedbywania środowiska naturalnego. Wciąż powstają nowe ruchy społeczne, których głównym celem jest walka z brakiem ekologicznej świadomości. Aktywiści starają się wykształcić u innych odruch polegający na rezygnacji z korzystania z plastikowych naczyń jednorazowego użytku, ograniczenia jazdy samochodem na rzecz korzystania z pociągów i komunikacji miejskiej i chęci segregacji odpadów. W wielu przypadkach się to udaje, co skutkuje realną szansą poprawy kondycji, w jakiej znajduje się nasza planeta. Co ciekawe, ekologia zajmuje również dość stabilne stanowisko, jeśli chodzi o pracę projektantów maszyn sprzątających. Wielu przedsiębiorców mających zamiar kupić takie urządzenia, zastanawia się nad tym, które rozwiązanie jest lepsze: inwestycja w zamiatarki spalinowe, czy w zamiatarki ręczne zasilane akumulatorem? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i wymaga dużego zrozumienia tematu.

  Zamiatarki spalinowe a ekologia

  Zanim jednoznacznie zdecydujemy się powiedzieć, że zamiatarki spalinowe są nieekologiczne, warto zastanowić się nad słusznością tej tezy. Otóż z całą pewnością używanie ich nie pomaga w oczyszczaniu naszej planety z toksyn, ale należy pamiętać, że w dzisiejszym świecie nie ma możliwości zupełnego wyeliminowania szkodliwych substancji z powietrza. Emisja spalin do atmosfery jest zła tylko wtedy, gdy nie jest ona w żaden sposób kontrolowana i nadużywa się maszyn wyposażonych w silniki spalinowe.

  Nie trzeba być ekspertem, aby zauważyć, że w wielu przypadkach wystarczają zamiatarki przemysłowe funkcjonujące dzięki bateriom. Oznacza to, że używając tych z silnikami benzynowymi tylko tam, gdzie nie można (lub jest to mniej efektywne) skorzystać z tych zasilanych akumulatorem nie postępujemy wbrew wytycznym ekologicznego życia. Pamiętajmy, że dbanie o planetę to przede wszystkim rezygnacja z tego, co nie jest nam potrzebne, a niszczy środowisko. Istnieje wiele rzeczy, które mają negatywny wpływ np. na jakość powietrza, ale obecnie już nie można z tym zrobić zbyt wiele. Dlatego też warto skupić się przede wszystkim na nie pogłębianiu obecnego stanu, a nie na próbie powrotu do chwili, gdy było lepiej.

  Zamiatarka ręczna z oferty Hako

  Hako to przodujący producent profesjonalnych maszyn sprzątających. Jego produkty są dostępne i doceniane w ponad sześćdziesięciu krajach, na terenie wszystkich kontynentów. Warto wiedzieć, że Hako stara się zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i zawsze ulepszać swoje produkty. To jeden z wielu istotnych powodów, które składają się na ogromny sukces tego przedsiębiorstwa. Jeśli chodzi o zamiatarki z operatorem prowadzącym, które znajdują się w jego ofercie, to na szczególną uwagę zasługują:

  • zamiatarka Sweepmaster M600 o wydajności czyszczenia do 2 300 m2/h to urządzenie dedykowane do używania w małych pomieszczeniach. Każdy egzemplarz został wyposażony w plastikowy zbiornik o dużej pojemności, w którym mogą być gromadzone wszelkie nieczystości. Dodatkowym atutem tej maszyny jest fakt, że uchwyt M600 może zostać dostosowany do wzrostu operatora;
  • Sweepmaster P650, czyli zamiatarka spalinowa o bardzo solidnej konstrukcji silnika, która sprawdza się w codziennej pracy. Maszyna charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i stalową ramą nieulegającą korozji;
  • Sweepmaster 800 – zamiatarka spalinowa z koszem na śmieci o dużej pojemności. Ciekawą cechą budowy jest fakt, że automat można w bardzo prosty sposób opróżnia
  • , co wpływa na lepszą wydajność pracy operatora. Sweepmaster 800 jest w stanie obsłużyć aż do 4 350 m2 w ciągu jednej godziny.

  Z powyższego w jasny sposób wynika, że jednym z najbardziej istotnych elementów wyposażenia zaplecza firmy, jest zamiatarka spalinowa. Opinie na temat tychże produktów są bardzo różne, ale te dotyczące maszyn z oferty firmy Hako raczej nie budzą wątpliwości co do jakości wykonania. Warto przeanalizować cechy poszczególnych modeli.

  Zamiatarki spalinowe czy zasilane akumulatorem? Co wybrać?

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali do kontroli drogowej 42-latka, który przekroczył prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz kierowca będzie odpowiadał przed sądem za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz za nie przerejestrowanie pojazdu w ustawowym terminie.

 • plakat-Filia nr 10 nieczynna od 23.04 z powodu remontu   od 23.04 do 15.07

  Szanowni Czytelnicy, Informujemy, że Filia nr 10 (os. Kłodnica) będzie nieczynna od 23.04 do 15.07 z powodu remontu. Za utrudnienia przepraszamy. Książki można…


  Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, organizowane 10 maja o godzinie 11.00 w DK "Chemik". Koncert pt. "Już nie zapomnisz mnie" w wykonaniu Tomasza Stockingera i Stefana Gąsienieca. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line.  
  plakat-Dzień Ziemi   25 kwietnia 2019, godz 10.00

  Już po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle włączają…


  Tradycyjnie, podczas "Majówki z MOK-iem" w dniu 2 maja odbędzie się kolejny finał KOZ ALL MUSIC FESTIVAL Usłyszycie 10 zespołów z całego kraju. Startujemy o godz. 15.00. Zapraszamy do parku Pojednania. 
 • Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 • Policjanci z Kędzierzyn-Koźla wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem rowerzysty, do którego doszło na drodze krajowej nr 45 pomiędzy Reńską Wsią, a Większycami. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które w dniu 5 kwietnia br. około godz. 13:00 poruszały się tym odcinkiem drogi o kontakt z kędzierzyńsko-kozielskimi policjantami.

 • plakat-Godziny otwarcia bibliotek

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że od środy 10.04 wracamy do standardowych godzin otwarcia biblioteki. Jedynie Oddział dla dzieci, Rynek 3 i Dział dziecięcy Filii…