Zapraszamy na wernisaż wystawy Róży Wierzbickiej, który nosi tytuł: "Sfumato", odbędzie się on 10.10 o godz. 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich. Zapraszamy serdecznie.
plakat-"Echo Studni" - nr 11/2019

Ukazał się nowy numer "Echa Studni" - miesięcznika tworzonego przez młodzież z naszego miasta. W nowym numerze m.in: - Zuzanna Koziar przedstawia lokalną mistrzynię…


plakat-Uwaga! Zmiana godzin otwarcia w piątek 4 października 2019 r.

Szanowni Czytelnicy,informujemy, że w dniu 04 października (piątek) zmienione będą godziny otwarcia bibliotek: MBP, Rynek 3Wypożyczalnia 10.00-20.00Centrum Informacji…


 • Piękny pogoda na początku jesieni sprawiła, że mamy prawdziwy wysyp grzybów. Choć grzybobranie to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu, musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Wskazujemy pięć zagrożeń, na które musimy zwrócić uwagę wchodząc do lasu. Apelujemy przede wszystkim o rozwagę.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla gościli przedszkolaków. Dzieci zwiedziły komisariat oraz mogły zobaczyć jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy. Spotkanie było także dobrą okazją do utrwalania u najmłodszych zasad bezpiecznego zachowania w różnych codziennych sytuacjach.

 • Kilka minut wystarczyło policjantom z Kędzierzyna-Koźla, aby odzyskać skradziony rower. Pokrzywdzony zaparkował swój jednoślad pod jednym z lokalnych sklepów i poszedł na zakupy. Chwilową nieuwagę i brak zabezpieczenia wykorzystał 42 - latek, który ukradł rower, a następnie nim odjechał.

 • Kierowców chronią coraz nowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i karoseria pojazdu - wszystko sprawdzane w testach zderzeniowych. Często jednak to zdecydowanie za mało. Co jednak mają powiedzieć niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści? Oni w zderzeniu z pojazdem mechanicznym nie mają żadnych szans. W najnowszym odcinku "Nie zabijaj, nie daj się zabić" opowiemy historię prawdziwego, tragicznego w skutkach wypadku. Podpowiemy też, co zrobić, by piesi, rowerzyści i kierowcy samochodów nie szkodzili sobie nawzajem.

 • Joanna Aleksandrowicz z zespołem wystąpi w Kędzierzynie-Koźlu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia "Publicystyka 2019". Koncert odbędzie się 19.10 o godz. 19.00 w DK "Koźle", bilety w cenie 25 zł. Kup on-line.
  plakat-Bezpłatna karta biblioteczna dla studentów w październiku   od 1 do 31 października 2019 r.

  Od 1 do 31 października br. zapraszamy studentów do skorzystania z zapisów do biblioteki i bezpłatnego otrzymania karty bibliotecznej. Akcja dotyczy MBP i filii.


 • Na jednym ze szpitalnych oddziałów podłożono ładunek wybuchowy - to scenariusz ćwiczeń, jakie zostały przeprowadzone przez służby ratownicze z Kędzierzyna-Koźla. Brali w nich udział policjanci, pracownicy szpitala, strażacy oraz uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Tego typu działania pozwalają na doskonalenie współpracy odpowiednich służb, by w razie wystąpienia realnego zagrożenia mogły skutecznie działać.

 • 23 nowych policjantów ślubowało na sztandar w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do swoich jednostek macierzystych. Jedna z funkcjonariuszek będzie pełnić służbę w Kędzierzynie-Koźlu.

 • Duet "Fortepianów Dwóch" już 13.10 w Domu Kultury "Chemik". Zapraszamy na koncert! Początek o godz. 14.00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. 

  plakat-Październik w bibliotece

  MBP, Rynek 3 04.10.2019 r., godz. 17.00 Noc Bibliotek: Wernisaż wystawy prac Katarzyny Kukułki pt. „Lokatorzy wyobraźni”04.10.2019 r., godz. 18.00 Noc Bibliotek:…


  plakat-Spotkanie autorskie z Krzysztofem Żylińskim   11 października 2019, godz. 17.00

  Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Żylińskim, autorem książki pt. „Obietnica” które odbędzie się podczas 11 października o godz. 17.00 w Filii nr 5 przy ul. Damrota…


  plakat-Spotkanie z Krzysztofem Wielickim, wspinaczem, taternikiem, alpinistą i himalaistą   8 października 2019, godz. 12.00

  Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Wielickim, wspinaczem, taternikiem, alpinistą i himalaistą. które odbędzie się podczas 8 października o godz. 12.00 w Filii…


  Dlaczego warto postawić na pozycjonowanie stron internetowych?

  Jeśli na co dzień zajmujemy się prowadzeniem strony WWW lub sklepu internetowego, z pewnością już kiedyś słyszeliśmy o czymś takim, jak pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce Google. Wielu przedsiębiorców nie jest przekonanym, czy jest to usługa, na którą warto poświęcić środki finansowe. Faktem jest, że działania tego typu okazują się bywać prawdziwą dźwignią marketingową, dzięki której dochodzi do szybkiego rozwoju. Wzrasta bowiem sprzedaż, rozpoznawalność marki, a także zyskujemy o wiele więcej możliwości, jeżeli chodzi o dotarcie do nowych klientów.

  Kilka ważnych spraw…

  Już na samym początku warto podkreślić, że nie można stosować zamiennie pojęć: SEO oraz pozycjonowanie stron internetowych, a często błędnie tak właśnie się dzieje. Bowiem SEO, są to działania w obszarze strony WWW, które dotyczą optymalizacji witryny, zgodne z wymaganiami i potrzebami użytkowników, a także robotów wyszukiwarek. Ogół tych czynności opiera się na systematycznym usprawnianiu kodu strony, a także na dopasowywaniu treści, tak by odpowiadała najważniejszym zapytaniom danego biznesu.

  Pozycjonowanie z kolei to wszelkie działania, które wykonuje się wyłącznie na rzecz strony internetowej, aby ta była wyświetlana była jak najwyższej w wyszukiwarce Google i to na jak największą liczbę kluczowych fraz. W ramach pozycjonowania, dokonuje się też prac, które związane są z link buildingiem, czyli linkowaniem stron oraz content marketingiem zewnętrznym, który polega na dystrybucji artykułów sponsorowanych. To także analityka internetowa, czyli tzw. audyt SEO, który jest swojego rodzaju analizą tych działań, które poczyniono dotychczas.

  Pozycjonowanie, czyli praca dla swojego własnego biznesu

  Jeżeli prowadzimy jakikolwiek biznes, pozycjonowanie powinno być naturalnym zjawiskiem w związku z jego rozwojem i funkcjonowaniem. Jeżeli nie jesteśmy firmą, która ma zapchany terminach na kilka miesięcy do przodu, nie możemy sobie pozwolić na zaniechanie działań na tym polu. Nawet jeśli sytuacja jest odwrotnie – co zrobimy, jeśli zmieni się koniunktura?

  W związku z tym, są to istotne procesy, które okażą się słusznym wyborem dosłownie w każdej sytuacji, nawet jeśli nasz biznes doskonale prosperuje. Obecnie, żadna szanująca się firma nie może sobie pozwoli na zignorowanie pozycjonowania strony internetowej, która jest wręcz wizytówką każdej marki.

  Nasza witryna potrzebuje systematycznej opieki – dokładnie jak małe dziecko. Dlatego należy jąstale karmić, by ta zdrowo i szybko rosła w siłę. Pozycjonowanie sprawia, że strona zyskuje moc poprzez linki, a także nowe, specjalistyczne i rozbudowane treści. Pamiętajmy również o nieustannym aktualizowaniu strony internetowej, gdyż w kwestii jej bezpieczeństwa jest to bardzo ważna kwestia. Tylko w ten sposób, uda się nam ustrzec wszelkich wirusów oraz utraty kontroli w skutek hakerskich ataków.

  Zwiększ ruch na swojej stronie!

  Jeżeli postawimy na regularne działanie dotyczące pozycjonowania, z miesiąca na miesiąc, ruch na naszej stronie będzie stawał się większy. Zwiększona ilość odwiedzin naszej strony, jest bezpośrednio spowodowana link buildingiem oraz content marketingiem. Stąd też, wejścia na stronę mogą posiadać kilka różnych źródeł, nie tylko z samej wyszukiwarki internetowej. Nasi potencjalni klienci, mogą do nas trafiać również z forów, blogów oraz wszelkich portali branżowych. Spora ilość zewnętrznych linków wysokiej jakości oraz wewnętrznych i zewnętrznych spowoduje, że ruch na naszej stronie internetowej będzie większy.

  Pozycjonowanie sprzedaje

  Zwiększając ruch do strony, logicznie nasila się ilość użytkowników na stronie.

  To powoduje, że wzmacnia się szansa na sprzedaż usług bądź produktów.

  Wysokie pozycje w Google na jak największą ilość fraz kluczowych znacząco podnosi prawdopodobieństwo na zdobycie klienta, któremu rzadko chce się szukać głębiej w Google (nie dotyczy to produktów oraz usług niezwykle drogich, gdzie analiza zwykle jest bardziej pogłębiona).

  Wysokie pozycje to także sposobność ustalania cen.

  Porządkowanie dokumentacji ma ogromne znaczenie dla całego funkcjonowania firmy – dzięki odpowiedniej organizacji zapewniony jest łatwy dostęp do ważnych danych oraz nie ma zagrożenia ich zgubienia czy przypadkowego zniszczenia. Można zdecydować się na profesjonalne usługi tego typu – na czym będą one polegały i czy warto wybrać takie rozwiązanie?

  Porządkowanie dokumentów w firmie – opis usług

  Dobrze zorganizowane archiwum firmy to sposób na jej sprawne działanie – ważne dane są potrzebne praktycznie przez cały czas, dlatego łatwy do nich dostęp ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania biznesu. Samodzielne zajęcie się organizacją wszystkich dokumentów jest jednak czasochłonne i najczęściej wymaga stworzenia do tego osobnego działu w przedsiębiorstwie. Alternatywą jest zatrudnienie firmy zewnętrznej, która oferuje porządkowanie dokumentacji – takie usługi są niezwykle przydatne i pozwalają firmie na oszczędność czasu i pieniędzy.

  Porządkowanie dokumentów firmowych to usługa obejmująca wnikliwą analizę dokumentacji w celu jej posegregowania zgodnie z założonymi kategoriami. W przypadku każdej firmy może to wyglądać inaczej, jednak są to usługi skierowane do każdego przedsiębiorstwa. Dzięki nim wszystkie ważne dokumenty zostaną odpowiednio pogrupowane, a nieaktualne już akta – oddzielone i oddane do dyspozycji właściciela lub zniszczone na jego życzenie. Pozwoli to utrzymać maksymalny porządek we wszystkich ważnych danych, co ułatwi późniejszy do nich dostęp.

  Do dodatkowych usług, realizowanych przez firmę specjalizującą się zarządzaniem dokumentami, należą:

  • archiwizowanie dokumentów,
  • przechowywanie dokumentów w specjalnym, nowoczesnym archiwum,
  • wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów w firmie,
  • niszczenie dokumentów,
  • digitalizacja dokumentów.

  Wszystkie te zadania mają na celu opracowanie przejrzyście zorganizowanego archiwum, w którym znajdą się aktualne dane, związane z danym przedsiębiorstwem.

  Czy warto powierzyć zarządzanie dokumentami firmie zewnętrznej?

  Porządkowanie dokumentacji jest zadaniem czasochłonnym, wymagającym zaangażowania wielu pracowników oraz wypracowania konkretnych schematów działań, aby całe archiwum było jednolicie zorganizowane. Zatrudnienie firmy zewnętrznej do tego zadania pozwala przedsiębiorstwu skupić się na ważniejszych obowiązkach, związanych bezpośrednio z jego działalnością. Specjaliści zajmą się całą dokumentacją, starannie ją segregując oraz oddzielając nieaktualne już akta. Dzięki temu powstanie doskonale uporządkowane, aktualne archiwum. Dodatkowo można również zlecić digitalizację dokumentów, czyli ich skanowanie i wprowadzenie do systemu elektronicznego, dzięki czemu będą one łatwiej dostępne dla upoważnionych do tego pracowników.

  Wybranie usług zarządzania dokumentami jest więc bardzo korzystne dla firmy – zapewnia jej bowiem stały porządek we wszystkich ważnych dokumentach oraz odciąża ją z czasochłonnych obowiązków. Ponadto, jeśli firma zdecyduje się także na usługi cyfryzacji zbiorów, wszystkie dokumenty zostaną zeskanowane i udostępnione w specjalnym systemie, co ułatwi ich przeszukiwanie i uzyskiwanie potrzebnych danych. Ochroni to również dokumenty przed zgubieniem lub przypadkowym zniszczeniem.

  Warto zdecydować się na usługi profesjonalistów, którzy dzięki doświadczeniu realizują swoje usługi sprawnie, z najwyższą dokładnością oraz znajomością przepisów dotyczących przechowywania ważnych danych.

  Porządkowanie dokumentacji firmowej – czy warto skorzystać z usług zewnętrznej firmy?

  Centralna instalacja gazowa w twoim domu

  Wybór instalacji grzewczej to nie lada wyzwanie. Istnieje wiele nowoczesnych metod ciepłowniczych, które opierają się na bardziej lub mniej wydajnych rozwiązaniach. Jednym z najkorzystniejszych z punktu widzenia ogrzewania domu jednorodzinnego, jest butla gazowa.

  Najlepsza oferta

  Stosowanie butli gazowych w przydomowym ciepłownictwie staje się obecnie coraz bardziej popularne. Trudno się temu dziwić, zważywszy na oczywisty fakt, że tzw. eko gaz to jedno z najtańszych i najwydajniejszych rozwiązań grzewczych, które są dostępne na rynku. Wprowadzenie butli gazowych do domu nie tylko poprawia komfort funkcjonowania gospodarstwa, ale także korzystnie wpływa na nasze finanse. Obecny w zbiornikach gazowych propan lub mieszanka gazów skroplonych propan butan kosztuje mniej niż 3 zł za litr, co stanowi niezwykle atrakcyjną ofertę dla konsumentów. Szacuje się, że około 40% gospodarstw domowych w Polsce korzysta z tego rozwiązania z uwagi na jego walory ekonomiczne.

  Same zalety

  Ogrzewanie gazowe propan butan lub instalacja działająca na bazie innych gazów płynnych wymaga od domowników mniejszego zaangażowania, niż ma to miejsce w przypadku pozostałych rozwiązań ciepłowniczych. Co więcej, współczesne piece spalające gazy skroplone nie wymagają już czyszczenia czy usuwania popiołu, a paliwo jest przez nie samoczynnie dozowane.

  Ogrzewanie z butli gazowej to gwarancja niezależności od dostawców energii, a także wygodna i ogólnodostępna metoda na generowanie ciepła w domu. To także świetne rozwiązanie do kuchni, gdyż zbiorniki na gaz ziemny znajdują się w ofercie większości stacji paliw, supermarketów, a nawet sklepów internetowych. Propan i propan butan stanowią dziś paliwo na tyle popularne, że uzupełnienie pustego zbiornika na gaz płynny również nie stanowi już wyzwania.

  Nowoczesność i naturalność

  Ogrzewanie gazowe z butli przydomowej stało się rozwiązaniem ulubionym przez konsumentów również ze względu na swoje walory proekologiczne. Gaz propan butan stanowi naturalne paliwo, którego spalanie jest zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku, niż wykorzystywanie w celach ciepłowniczych popularnego niegdyś węgla kamiennego.  Butla gazowa idealnie wpasowuje się także w minimalistyczny styl każdej nowoczesnej kuchni. Najpopularniejsza pojemność podłączanego do kuchenki zbiornika gazowego to obecnie 10 kg (w przypadku butli z propanem) lub 11 kg (kiedy mówimy o propan butanie). Dzięki temu najważniejszy element instalacji kuchennej zajmuje naprawdę niewielką powierzchnię i jest łatwy zarówno do ukrycia, jak i do transportu.

  W domu i na wyjeździe

  Butle gazowe mają szerokie zastosowanie także w turystyce. Stanowią ceniony element ekwipunku każdego podróżnika, zwłaszcza jeżeli jego nocleg odbywa się w warunkach polowych – np. pod namiotem. Zbiorniki na gaz ziemny są dostępne w wielu pojemnościach i przystosowane do pracy z palnikami turystycznymi. Są również stosunkowo lekkie i poręczne, dzięki czemu nie obciążają nadmiernie bagażu ani nie utrudniają wędrówek pieszych. Propan butan jest także używany jako paliwo napędowe, co również ma niebagatelne znaczenie dla wszelkiego rodzaju aktywności związanych z transportem. Gazy skroplone mają szerokie i uniwersalne zastosowanie w praktycznie każdej dziedzinie życia codziennego. To właśnie dlatego popyt na nie nieustannie rośnie.

 • „Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery” - pod takim hasłem jest prowadzona samorządowa akcja promująca rower jako alternatywny środek transportu. Działania w ramach tej kampanii zostały także przeprowadzone w dwóch szkołach z naszego powiatu. Na odbywających się tam spotkaniach nie zabrakło policjantów z Kędzierzyna-Koźla, którzy rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie na drodze.

 • plakat-Bibliomaluch

  Zapraszamy rodziców, dziadków i opiekunów z dziećmi w wieku 1-5 lat na zajęcia w ramach cyklu Bibliomaluch. Zajęcia plastyczne, ruchowe, edukacyjne oraz wspólne…


  plakat-Salon Muzyki i Literatury pt. "Moniuszko od serca"   15 października 2019, godz. 17.00

  Zapraszamy na Salon Muzyki i Literatury pt. „Moniuszko od serca” w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych organizowanego przez…