• Przed nami Sylwester oraz powitanie Nowego Roku. Aby były to chwile szczęścia i dobrej zabawy warto pamiętać o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy, do której doszło na jednej ze stacji paliw. Poniżej publikujemy zdjęcie z monitoringu, na którym widoczny jest wizerunek osoby podejrzewanej o dokonanie tego czynu. Wszystkie osoby mogące pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny, proszone są o kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr tel. 77 472 46 03.

 • Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji, FinCERT.pl - Bankowe Centrum Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji ostrzegają użytkowników smartfonów przed skanowaniem kodów QR z naklejek, które w ostatnim czasie bezprawnie umieszczane są na bankomatach. Wczytanie takiego QR kodu może narazić właściciela telefonu na uruchomienie aplikacji wysyłającej SMS Premium bez wiedzy użytkownika.

 • Za nami długi świąteczny weekend. Od piątku do środy na drogach naszego powiatu doszło do 17 kolizji. Policjanci zatrzymali 3 kierowców bez uprawnień. Jeden z nich nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami bo był nietrzeźwy, natomiast przy drugim policjanci znaleźli narkotyki.

 • telefon biurowy stacjonarny

  Przedsiębiorcy zakładający dziś swoje firmy, bardzo często rezygnują z posiadania telefonów stacjonarnych. Osoby prywatne nie używają ich już niemal wcale. Kojarzymy je przede wszystkim z instytucjami. Jednak, czy na pewno warto rezygnować z telefonu biurowego przewodowego?

  Telefon stacjonarny, numer stacjonarny operator konwencjonalny

  Telefon biznesowy (biurowy, bezprzewodowy) często jest przez nas utożsamiany z numerem stacjonarnym i z konwencjonalnym operatorem. To z kolei dla wielu młodych przedsiębiorców wydaje się mało nowoczesnym rozwiązaniem, generującym duże wydatki. Czy jednak na pewno? Warto przejrzeć prepozycje firm oferujących telefony IP, aby przekonać się, że posiadanie takiego telefonu może być korzystnym rozwiązaniem.

  Uwaga! Telefon biurowy stacjonarny nie oznacza konieczności korzystania z oferty konwencjonalnych operatorów!

  Wielu przedsiębiorców jest zdania, że najlepiej zrezygnować z telefonów stacjonarnych, ponieważ oferty operatorów telefonii klasycznej, nie spełnia ich oczekiwań. Korzystanie z ich propozycji jest po prostu nieopłacalne dla firmy: nadal drogie rozmowy telefoniczne, zwłaszcza międzynarodowe czy wysoki abonament, albo bardzo długi czas umowy skutecznie odstraszają. Należy jednak pamiętać o tym, że korzystanie z telefonu biznesowego – biurowego, nie jest jednoznaczne z korzystaniem z ofert konwencjonalnych operatorów. Telefony IP i telefony SIP można z powodzeniem stosować w połączeniu z telefonia internetową. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć rachunki za połączenia – wystarczy znaleźć taniego operatora i mieć połączenie z Internetem. Jednocześnie nie traci się możliwości korzystania z szeregu funkcji telefonów stacjonarnych, które przez lata były udoskonalane właśnie po to, aby pracownicy biurowi mogli cieszyć się jak największa wygodą w pracy.

  Numer stacjonarny a wizerunek firmy

  Duże firmy i instytucje zawsze posiadają numer stacjonarny. Dlaczego? Zaufanie społeczeństwa jest bowiem znacznie wyższe do firm, które posiadają numer stacjonarny. Dzieje się tak dlatego, ponieważ klienci takich firm uważają, że kontaktują się z poważną firma, posiadają swoją siedzibę główną, w której zawsze znajdzie się pracownik mający czas na rozmowę i wyjaśnienie pilnej kwestii. Telefonu komórkowego można nie odebrać, można być poza zasięgiem etc. Jednak, jak już zostało wspomniane, aby korzystać z numerów stacjonarnych, nie trzeba posiadać wieloletniej umowy z konwencjonalnym operatorem. Można skorzystać z telefonii VoIP i profesjonalnego telefonu IP, a także telefonów SIP, które gwarantują bardzo wysoką jakość dźwięku. Operatorzy telefonii internetowej gwarantują możliwość wyboru numeru telefonu krajowego i zagranicznego, a dodatkowo wiele innych korzyści: numery wewnętrze dla dla firmy, przekierowywanie połączeń, kolejkowanie połączeń, telekonferencje, nagrywanie połączeń, dialera telefonicznego, wirtualne call center i wiele, wiele innych. Jeżeli dodasz do tego wysokiej jakości telefon konferencyjny, możesz cieszyć się wieloma przydatnymi funkcjami, które sprawią, że praca będzie bardzo wydajna i wygodna, a klienci zadowoleni.

  Telefon stacjonarny – pozwala dbać o swoich pracowników

  Jeżeli firma wyposażona jest w telefony stacjonarne, jednocześnie bardzo mocno zarysowane są granice pracy – pracownik wychodzący z biura nie ma obowiązku odbierania telefonów, kontaktu z klientami i może naprawdę wypocząć po to, aby następnego dnia być w pełni sił – fizycznych i psychicznych i wydajnie pracować. Wyposażenie pracowników w telefony komórkowe zaciera granice pomiędzy czasem pracy, a wypoczynkiem, co prowadzi do zmniejszonej efektywności oraz problemów personalnych.

 • Życzenia dla policjantów, pracowników Policji, emerytów, rencistów policyjnych oraz mieszkańców Opolszczyzny od nadinsp. Jarosława Kalety - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

 • Publikujemy zdjęcia kobiet podejrzewanych o kradzieże kieszonkowe. Do zarejestrowanej sytuacji doszło na terenie galerii handlowej w Kędzierzynie-Koźlu. Nagrane kamerami kobiety miały 62-letniej seniorce ukraść portfel. Chwilę wcześniej wytworzyły sztuczny tłok. Osoby, które rozpoznają kobiety ze zdjęć, proszone są o kontakt z kędzierzyńskimi funkcjonariuszami.

 • Trzy oznakowane radiowozy trafiły do policjantów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Ople Astry będą wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów z wydziału ruchu drogowego i wydziału prewencji. Ich zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu lokalnych władz samorządowych.

 • Życzenia dla policjantów, pracowników cywilnych, emerytów, rencistów policyjnych oraz mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł.insp. Wiktora Chałupy.

 • Dyrektor i pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu składają Państwu najserdeczniejsze życzenia wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.
  Zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze w MOK - tym razem naszym gościem będzie Grzegorz Gawlik - nietypowy podróżnik, którego pasją jest zwiedzanie wulkanów ale tylko tych aktywnych! Zapraszamy 19.01 o godz. 16.00, spotkanie odbędzie się w Galerii Sztuk Wszelakich - wstęp wolny. Zapraszamy!
 • Policjanci publikują zdjęcie z monitoringu, na którym widoczny jest wizerunek kobiet podejrzewanych o kradzież portfela. Do zdarzenia doszło w sklepie. Osoby, które rozpoznają kobiety proszone są o kontakt z kędzierzyńsko-kozielską Policją. Pamiętajmy okres przedświąteczny to czas przygotowań i zakupów. Bądźmy czujni i ostrożni - niestety, to również czas żniw dla kieszonkowców! Tłok w sklepach, centrach handlowych, na targowiskach oraz zatłoczonych przystankach mogą próbować wykorzystać przestępcy.

 • Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk dziękuje policjantom i pracownikom cywilnym Policji za udział w zabezpieczeniu konferencji klimatycznej COP24. Szef polskich policjantów wyraził wdzięczność także wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji z całego kraju, którzy w tym wymagającym okresie z zaangażowaniem realizowali służbowe obowiązki, gdy ich koleżanki oraz koledzy zostali delegowani do pełnienia służby w Katowicach oraz Krakowie.

 • 20 stycznia o godz. 15.00 w DK "Chemik" spektakl pt. "Przyjaciółki", na podstawie tekstu Magdaleny Marszałkowskiej, przygotowany przez Stowarzyszenie Alphahonia z Wiednia! Zapraszamy - bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line.

  Telefon biznesowy to narzędzie pracy wielu osób na wysokich stanowiskach. Umożliwia szybki kontakt z pracownikami, kontrahentami i klientami, zapewniając bardzo wysoką jakość dźwięku podczas rozmów. Obecnie dostępne są nowoczesne modele o zaawansowanych funkcjach, które znacznie ułatwiają realizację zadań zawodowych. Jaki model wybrać, by spełnił wszystkie oczekiwania?

  Telefon biznesowy – jaki mamy wybór?

  Telefon biznesowy to nie zawsze smartfon – w wielu sytuacjach niezastąpione są nadal telefony stacjonarne, stanowiące podstawę wyposażenia biura. Korzystają z nich zarówno osoby na stanowiskach biurowych, jak i członkowie zarządu. W przypadku osób na stanowiskach kierowniczych, producenci proponują bardziej zaawansowane modele, wyposażone w wiele dodatkowych funkcji i nowoczesnych rozwiązań.

  Telefon biznesowy to urządzenie dostępne w wielu opcjach. Możemy wybierać wśród modeli przewodowych i bezprzewodowych, klasycznych lub wyposażonych w dotykowy ekran. Dostępne są opcje analogowe, do podłączenia do zwykłej sieci telefonicznej, jak i telefony IP, które do połączeń wykorzystują Internet. Klienci mogą znaleźć również duży wybór telefonów konferencyjnych, które umożliwiają organizację spotkań biznesowych w sytuacjach, kiedy nie wszyscy uczestnicy mogą pojawić się w ustalonym miejscu. Dodatkową opcją są nowoczesne telefony multimedialne, które umożliwiają prowadzenie rozmów video – zaawansowana technologicznie opcja, również pozwalająca na prowadzenie konferencji lub spotkań biznesowych na wysokim poziomie.

  Porównywarka telefonów biznesowych – czy smartfon wystarczy?

  Coraz częściej używamy smartfonów – zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy. W wielu przypadkach są niezastąpione, umożliwiając zarówno kontakty z różnych lokalizacji, również poza biurem, jak i korzystanie z Internetu czy wielu przydatnych aplikacji. Najlepsze smartfony nie zastąpią jednak telefonów biznesowych w wersji stacjonarnej, które nadal stanowią podstawowe wyposażenie każdego biura.

  Tradycyjne telefony stacjonarne, analogowe i w wersji IP, umożliwiają szybki kontakt w każdej sytuacji. Nie wymagają ładowania, są niezawodne i bardzo wygodne w użyciu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku – wiele modeli posiada opcję eliminacji szumów, co pozwala na przeprowadzenie bardzo wyraźnej dla dwóch stron rozmowy nawet w pomieszczeniu, gdzie przebywa więcej osób. Przewagą nad smartfonami jest także fakt, że użytkownik nie musi martwić się o zasięg – połączenia są zawsze możliwe do wykonania.

  Telefony biznesowe – możliwość przeprowadzania telekonferencji

  Wśród telefonów biznesowych znajdują się modele, które pozwalają na zorganizowanie i przeprowadzenie telekonferencji. Telefony konferencyjne różnią się od modeli klasycznych, nie posiadają bowiem słuchawki, a jedynie urządzenie centralne wraz z głośnikami i mikrofonami. Można dzięki nim przeprowadzić telekonferencję z dużą grupą osób – zazwyczaj urządzenia tego typu mają kilkumetrowy zasięg, z możliwością rozszerzenia go do nawet kilkudziesięciu metrów przy zastosowaniu dodatkowych głośników.

  Jaki telefon do 1500 zł? Czyli ceny profesjonalnych telefonów biznesowych

  Decydując się na telefon biznesowy, najlepiej skorzystać z oferty specjalistycznego sklepu, który udostępnia wyłącznie najlepsze modele znanych producentów. Urządzenia od Cisco, Polycom czy Avaya wyróżniają się zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań, zapewniających krystaliczną jakość dźwięku oraz znacznie ułatwiających przeprowadzanie rozmów telefonicznych, również grupowych czy w formie wideokonferencji.

  Telefon do 1500 zł to modele stacjonarne o wielu zaawansowanych funkcjach, dostępne również w wersji z wyświetlaczem. W tej cenie można znaleźć m.in. urządzenia marki Cisco. Jeśli chodzi o urządzenia z ekranem dotykowym oraz z możliwością przeprowadzenia wideokonferencji, ich ceny zaczynają się od 2000 zł. Telefony konferencyjne to zazwyczaj koszt od ok. 2500 zł. Warto regularnie przeglądać oferty specjalistycznych sklepów, gdzie można spotkać atrakcyjne promocje.

  wybór modeli stacjonarnych dla firm

 • Życzenia dla policjantów, pracowników cywilnych, emerytów, rencistów policyjnych oraz mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł.insp. Wiktora Chałupy.

 • Ponad 3,5 promila miał w organizmie 48-letni kierowca mercedesa, który wjechał czołowo w volkswagena. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za jazdę po alkoholu i spowodowanie kolizji. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii.

 • 30 grudnia w DK "Lech" odbędzie się kolejny seans religijny. Tym razem będzie to obraz w reż. Giovanniego Bedeschi pt. "Chleb z nieba". Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Kina "Chemik" i w DK "Lech", rezerwacja pod numerami telefonów: 77 480 25 52, 77 483 66 70.
  Zapraszamy na najnowszy program  "Wady i Waszki" kabaretu Hrabi - 13 stycznia o godz. 18.00 w DK "Chemik". Bilety w cenie 100 zł - parter, 80 zł - balkon. Bilety do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line od 17.12.

  pracownik z Ukrainy z wysokimi kwalifikacjami

  Myśląc pracownik z Ukrainy, najczęściej wyobrażamy sobie osobę pracującą fizycznie. Tymczasem, wielu pracowników z Ukrainy szuka zatrudniania na stanowiskach wymagających wysokich kwalifikacji. Dziś wielu polskich przedsiębiorców z powodzeniem zatrudnia obcokrajowców wykształconych, posiadających wiedze i doświadczenie.

  W Polsce brakuje rąk do pracy

  Rozwój gospodarczy w Polsce następuje w ostatnich latach bardzo szybko. Tworzy się wiele nowych firm. Jednocześnie polski rynek wciąż boryka się z niedoborem pracowników. Kilkanaście lat temu, wiele osób zdecydowało się wyjechać za granicę w celach zarobkowych. Niektóre z tych osób tam zostały na stałe, inne nadal tam pracują. Każdego roku nasz kraj opuszcza wiele młodych osób. Jeszcze kilka lat temu najczęściej Polskę opuszczali ludzie pracujący fizycznie – dziś się to zmienia. Polskie uczelnie kształcą doskonale przygotowanych fachowców, którzy bez najmniejszych problemów znajdują dobrze płatną pracę w zagranicznych spółkach i firmach. Nie można się zatem dziwić, że pracownik z Ukrainy jest cenny na polskim rynku.

  Lepiej nie będzie…

  Najnowsze badania „Migracje Zarobkowe Polaków” dowodzą, że migracja zarobkowa Polaków trwa i trwać będzie nadal. Aż 11,8% Polaków rozważa wyjazd za granicę na dłużej. Jest to ok. 2,6 miliona osób! Przy czym zauważyć trzeba, że 1,5 miliona to osoby bardzo młode, które chcą wyjechać do pracy za granicę po raz pierwszy. To jednak nie koniec alarmujących informacji. Okazuje się, że ¼ badanych jest zdecydowanych zabrać ze sobą swoje rodziny. Jeżeli zestawimy te dane z ciągle rozwijającą się gospodarką Polską, okaże się, że nie tylko teraz brakuje rąk do pracy, ale będzie ich brakowało nadal. Pracownicy z Ukrainy są zatem doskonałym rozwiązaniem problemów polskich przedsiębiorców. Co więcej, łatają oni niedobory kadrowe nie tylko na najniższych szczeblach – pracownicy z Ukrainy coraz częściej rekrutowani na są wyższych stanowiskach.

  Pracownik z Ukrainy a zróżnicowana gospodarka Polska

  Gospodarka polska należy do gospodarek zróżnicowanych. Oznacza to, że pracownicy z Ukrainy mogą znaleźć zatrudnienie w Polsce na bardzo różnych stanowiskach. Nie ma wątpliwości co do tego, że największe szanse na zatrudnienie mają na stanowiskach, gdzie wykonywane są prace proste. Jednak nie tylko. Polscy pracodawcy chętnie zatrudniają obcokrajowców jako operatorów maszyn i urządzeń. 4% wszystkich zatrudnianych obcokrajowców pracuje jako pracownicy biurowi, a 2% jako specjaliści wielu branż. W Polsce na wysokie stanowiska (specjalistów, kierowników) przyjęto ok. Tysiąca pracowników z Ukrainy i można się spodziewać, że liczba ta będzie w obecnej sytuacji rosła.

  Leasing pracowniczy – dziś łatwo znaleźć pracownika z Ukrainy

  Nie wiesz jak zatrudnić pracownika z Ukrainy? Nie wiesz, gdzie znaleźć Ukraińców do pracy? W takim razie koniecznie powinieneś zgłosić się do agencji pracy tymczasowej. Leasing pracowniczy stał się bardzo modny i potrzebny, powstało zatem wiele firm specjalizujących się w dostarczaniu najlepszych pracowników. Dzięki takim miejscowym, pracownicy z Ukrainy mogą szybko znaleźć odpowiednią prace, a polski przedsiębiorca zdobyć dobrego, rzetelnego pracownika, idealnie dopasowanego do konkretnego stanowiska. Więcej informacji o korzystaniu z agencji pracy tymczasowej można znaleźć tutaj: http://www.pracowici.pl/pracownicy-z-ukrainy/ . Leasing pracowniczy rozwiązuje wiele problemów współczesnych przedsiębiorców – warto się nim zainteresować.

  Prowadzenie małej lub średniej firmy nie zawsze jest opłacalne, dlatego wiele osób, specjalizujących się w niektórych zawodach, decyduje się na freelancing. Jest to doskonałe wyjście z sytuacji, które pozwala optymalizować koszty, a przy tym zarabiać dobre pieniądze. A skoro już przy zarabianiu i optymalizacji kosztów jesteśmy, warto – będąc freelancerem – zdecydować się na biuro wirtualne na warszawskim Śródmieściu. Jak się bowiem okazuje, jest to usługa niezwykle atrakcyjna, która może przynieść Ci wiele korzyści.

  Biuro wirtualne w Warszawie, czyli adres dla freelancera

  I to podstawowa zaleta, jaką daje wirtualne biuro – możliwość korzystania z wirtualnego adresu, zlokalizowanego w samym centrum Warszawy. Jeżeli więc jesteś freelancerem, który świadczy usługi przez Internet i pracuje w biurze we własnym domu, masz niepowtarzalną szansę, aby skorzystać z usługi tego typu i popracować nad prestiżem prowadzonej działalności. Jak się bowiem okazuje, bardzo duża liczba klientów i potencjalnych partnerów biznesowych, zwraca uwagę na to, gdzie znajduje się Twoja firma – jeżeli jest to warszawskie Śródmieście, istnieje większa szansa, że klient skorzysta z Twojej oferty – nawet kosztem firmy, która posiada swoje biuro na Mokotowie, Woli, Pradze Południe, Ochocie czy Bielanach.

  Oczywiście adres to nie wszystko. Biuro wirtualne na warszawskim Śródmieściu pozwala Ci bowiem korzystać ze swoich powierzchni biurowych – o ile oczywiście będzie Ci to potrzebne i skorzystasz z tego rodzaju usługi. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie szczególnie dla tych freelancerów, którzy potrzebują odrobiny różnorodności oraz zmiany miejsca. Możesz udać się do centrum Warszawy i skorzystać z nowoczesnego, posiadającego znakomity wystrój miejsca pracy, co pozwoli Ci jeszcze skuteczniej realizować swoje codzienne zadania. Do Twojej dyspozycji jest biuro i sala konferencyjna, dzięki czemu możesz też organizować spotkania ze swoimi klientami w najlepszych możliwych warunkach. A to z pewnością również wpłynie pozytywnie na postrzeganie Twojej firmy. Sprawdź jak prezentują się takie powierzchnie biurowe, np. tutaj http://biurokamienica.pl/wirtualne-biuro-warszawa-srodmiescie/.

  Wirtualne biuro w Warszawie – pełen zakres usług dla freelancera

  Jakby tego było mało, wirtualne biuro może zapewnić Ci usługi w dużo szerszym zakresie, niż mogłoby ci się wydawać. Otrzymasz bowiem do swojej dyspozycji pakiety, w ramach których będziesz mógł wybrać interesujące Cię rozwiązania – za te, których nie wybierzesz, nie będziesz oczywiście płacić, dzięki czemu usługa będzie świadczona tanio.

  Jakie usługi wchodzą w skład biura wirtualnego? Są to między innymi usługi księgowe, które pozwolą Ci uniknąć jakichkolwiek błędów związanych z księgowaniem operacji finansowych, a także doradztwo prawne, tak istotne w niektórych momentach prowadzenia własnego biznesu. Bardzo istotne mogą okazać się dla Ciebie również porady finansowe oraz podatkowe – mogą one przydać się w każdej chwili i znacząco pomóc Ci w rozwoju biznesu. Oczywiście to nie wszystko – biuro wirtualne w Warszawie daje Ci możliwość skorzystania z usług informatycznych, a nawet pomocy w zakładaniu spółki, gdybyś postanowił np. zmienić coś w swoim biznesie.

  wirtualne biuro dla freelancera w Warszawie

  Bardzo istotną usługą jest też obsługa korespondencji – to dzięki niej wiesz, czy pod Twój wirtualny adres przyszły jakieś listy lub dokumenty, dlatego warto z tego skorzystać. O przybyciu korespondencji zostaniesz poinformowany, a do tego zostanie ona przekazana na Twój adres e-mail.

  Czy to usługa dla mnie?

  Sprawdź sam, analizując ofertę, cenę oraz możliwości, jakie otrzymasz. Wirtualne biura powstały w dużej mierze dla małych firm i freelancerów, ciesząc się obecnie bardzo dużą popularnością – nie bez przyczyny!