Miejski Osrodek Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z podróżnikiem. 27.10 o godz. 16.00 w Galerii Sztuk Wszelakich spotka się z Wami podróżująca rodzina: Izabela Żbikowska, Mietek Król i 13-miesięczny Gucio. Opowiedzą o tym, dlaczego podróżowanie z maluchem jest fajne! Zapraszamy 
 • Kędzierzyńscy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego na drodze DK 40 - obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Kierujący pojazdem Renault podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z samochodem marki Jaguar. W wyniku tego zdarzenia 29-letni pasażer renaulta zmarł na miejscu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 • "Senior Znaczy Szacunek" - uroczyste obchody Dnia Seniora w Kędzierzynie-Koźlu to min. Miasteczko Zdrowia Seniora, liczne występy i spotkania. Kiedy? 1.10, gdzie? W Hali "Śródmieście" w Kędzierzynie, w jakich godzinach? 10.00 - 14.00. Zapraszamy!
  Już po raz trzeci zapraszamy na Festiwal Mikołaja z Koźla, który tradycyjnie już odbywa się w październiku w Koźlu. Od 5-7.10 historyczna część Kędzierzyna-Koźla rozbrzmiewać będzie dźwiękami muzyki dawnej. Koncerty odbędą się w Kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej.
  Przed nami realizacja kolejnego projektu, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Tym razem będzie to "Aktywizacja kulturowa, sportowa i edukacja patriotyczna kozielskiej młodzieży", realizowany przez OHP i Zespoł Szkół nr 1  wraz z partnerami - zapraszamy 11.10 na plac przy Domu Kultury "Koźle", początek - godz. 10.00.
 • Policjanci z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Policji w Opolu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie jednego z salonów samochodowych w mieście. Poniżej publikujemy zdjęcie z monitoringu, na którym widoczny jest wizerunek osoby podejrzewanej . Jeśli ktoś rozpoznaje tego mężczyznę, proszony jest o zgłoszenie się do II Komisariatu Policji w Opolu lub kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr tel. 77 422 26 25. Funkcjonariusze zapewniają pełną anonimowość.

 • Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza do śledzenie strony internetowej: www.mok.com.pl, jak również profilu na FB: MOKwKK. Startujemy z zapisami do kół i sekcji zainteresowań.
  W ramach XXXI "Wrzosowiska", już 21 września, koncert Janusza Radka w Domu Kultury "Chemik". Jako support wystąpi laureatka zeszłorocznej edycji Mirka Szawińska Band. Godzina 19:00. Bilety już do nabycia, kup online. • Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to zadanie priorytetowe wszystkich dorosłych. Aby pierwsza droga do szkoły była bezpieczna i przyjazna od początku września policjanci ds. profilaktyki społecznej i dzielnicowi z Komendy Powiatowej i Komisariatu Policji w Kędzierzynie - Koźlu rozpoczęli w szkołach i przedszkolach wzmożone działania edukacyjne.

 • Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie muzyczne. 29.09 o godz. 19.00 w DK "Koźle" wystąpi zespół Mitochondrium z piosenkami Andrzeja Zauchy. Koncert realizowany jest w ramach projektu Muzyczna Energia województwa opolskiego.
  Sukces Chóru Echo Kresów i jego solistki - Ani Woś podczas XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lwowskiej i Bałaku Lwowskiego w Krakowie, który odbył się 15 i 16 września. 
 • Kędzierzyńscy policjanci prowadzili akcję pn. „Trzeźwy poranek”. Jest ona jedną z wielu akcji organizowanych przez służby mundurowe, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom. Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu ponad 160 kierujących.

 • Zakończył się XXV finał Ogólnopolskich Mistrzostw Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". Sierż. Kamil Adamowski oraz st. post. Maciej Jakubik z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu byli nie do pokonania w konkurencji udzielania pierwszej pomocy. W klasyfikacji generalnej na 17 startujących reprezentacji zajęliśmy 8 miejsce.

 • Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej inicjatywie, realizowanej w ramach programu DK+INicjatywy Lokalne. Tym razem będą to warsztaty sensoryczno-kulturalne pn. "Cudowny świat brudnego dziecka". Zajęcia 13.10 o godz. 11.00 i 26.10 o godz. 18.00 w DK Koźle. Wstęp wolny!
  Incydent na scenie - warsztaty teatralne dla młodzieży w DK "Koźle"  odbywają sie w każdy poniedziałek, do końca października! Instruktorem zajęć jest Maciej Kulmacz, aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 14.10 - wstęp jest bezpłatny.
 • Porozumienie w sprawie dodatkowych patroli podpisali Z-ca Komendanta Powiatowej Policji w Kędzierzynie - Koźlu - mł. insp. Janusz Hencel i Prezydent Miasta Pani Sabina Nowosielska. Władze Miasta na ten cel przekazały 20 000 złotych. To już drugie porozumienie w tym roku. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.

 • Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 • Wraca cykl spotkań o tematyce podróżniczej, organizowanych przez MOK w Galerii Sztuk Wszelakich. Na pierwsze w nowym sezonie zapraszamy 22.09 o godz. 16.00. Robert Gondek zabierze nas na najwyższe szczyty Afryki.
 • Ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak zawsze ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych. Wszystko po to aby zapewnić dzieciom bezpieczny początek roku szkolnego.

 • Już w najbliższą sobotę, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, zapraszamy do zwiedzania budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Drzwi naszej komendy otwarte będą dla wszystkich w godz. 9:00 - 12:00. W programie między innymi kulisy policyjnego laboratorium i strzelnicy oraz wystawa "I oni walczyli o Polskę niepodległą", poświęcona poległym policjantom II RP. Serdecznie zapraszamy!

 • Rozpoczynamy kolejny cykl Dyskusyjnego Klubu Filmowego w DK "Chemik". 10 września o godz. 19.00 zapraszamy na film niemy z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu CZERWIE. Będzie to film z 1929 roku pt. "Kult Ciała". Bilet w cenie 20 zł. Kup on-line.