plakat-Rodzinne Czytanki w Bibliotece „Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”   23 marca 2019 godz. 16.15

Który ptak jest obywatelem Świata? Dlaczego sójki chodzą do SPA? Które z ptasich piskląt posiadają tajną broń? Zapraszamy na Rodzinne Czytanki, które odbędą się…


 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali jadącego „wężykiem” rowerzystę. Po zatrzymaniu okazało się, że 42-letni mieszkaniec Gliwic jest nie tylko pijany, ale i poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do więzienia.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna miał narkotyki. Wpadł podczas kontroli drogowej. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Ponadto jeżeli specjalistyczne badanie krwi potwierdzi obecność narkotyków w jego organizmie, odpowie on również za kierowanie pojazdem w stanie po zażyciu środków odurzających.

 • "Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. 27 nowych policjantów ślubowało dziś na sztandar i tym samym wstąpiło w szeregi opolskiej Policji. Po ukończeniu szkolenia podstawowego, jeden funkcjonariusz rozpocznie służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 • Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Janusz Hencel uczestniczył w uroczystych obchodach związanych z nadaniem Wielkopolskiej Policji patronatu insp. Wiktora Ludwikowskiego – pierwszego Komendanta Okręgowego Policji Państwowej województwa poznańskiego. Całe dorosłe życie nowego Patrona Policji Województwa Wielkopolskiego może stanowić wzór do naśladowania dla obecnych funkcjonariuszy.

 • Wczoraj, 19.03.2019 r. odbyło się drugie spotkanie jurorów w sprawie wyłonienia zespołów finałowych VII edycji KOZ ALL MUSIC FESTIVAL, które wystąpią 2 maja w Parku Pojednania. Wybraliśmy 9 kapel z różnych zakątków Polski, które zaprosimy do Kędzierzyna-Koźla. 

  Brak stabilności w związku

  W dzisiejszych czasach coraz częściej można zauważyć tendencję do tego, iż coraz częściej zmieniamy swoich partnerów. A relacje i więzi, które łączyły naszych dziadków, czy pradziadków są nam zupełnie obce. Warto więc zastanowić się dlaczego tak się dzieje i co ma na to wpływ. Jak każdy z nas wie, związek przechodzi zawsze kilka etapów. Na początku jest to uczucie zainteresowania drugą osobą, chęci bliższego poznania jej, jak również uczucie fascynacji drugą osobą. Niestety początkowe "uczucia" nie trwają zbyt długo i szybko pojawia się codzienność.

  Co sprawia, że tak szybko się sobą nudzimy?

  Kwestia szybkiego znudzenia się sobą nawzajem ma wiele czynników. Aczkolwiek pierwszym czynnikiem, który należałoby poruszyć jest kwestia zbytniej intensywności. Otóż, o ile po stronie mężczyzny intensywność ta może wydać się zrozumiała, to po stronie kobiety już nie powinna. I nie chodzi tutaj koniecznie o kwestie szybkiego pójścia do łóżka, ale o szybkie odsłonienie swojej psychiki i zbytniej wylewności. Bowiem jak powszechnie wiadomo, mężczyźni lubią nutkę tajemnicy i mają charakter zdobywcy. Kobiety bowiem, gdy poczują się zbyt bezpiecznie i pewnie w towarzystwie danego mężczyzny są w stanie, w krótkim czasie odsłonić całą siebie. Co sprawia później, że nie ma w danej relacji elementu zaskoczenia, gdyż to jest potrzebne każdej ze stron. Z kolei mężczyźni mimo tego, że chcą podświadomie, aby dana relacja postępowała jak najszybciej, to mimo wszystko doceniają, gdy mogą wciąż na nowo poznawać charakter danej kobiety.

  Czynniki, które wpływają na brak stabilności w związku

  Na brak stabilności w związku wpływa wiele czynników, od których czasami nie jesteśmy zależni. Przede wszystkim jest to kwestia postrzegania związku przez partnerów. Bowiem coraz częściej można spotkać się ze związkami "otwartymi". Początkowo może to się wydawać dobrą alternatywą dla osób, które cenią sobie swobodę i wolność, aczkolwiek na dłuższą metę będzie to nie do przeskoczenia dla jednej ze stron. A nastąpi to w momencie, kiedy jedna ze stron zaangażuje się w związek bardziej, niż ta druga. Wtedy pojawi się zazdrość i kłótnie, a co za tym idzie zakończenie związku.

  Kolejnym czynnikiem jest kwestia finansów. Bowiem dobrze byłoby, gdyby jedna i druga strona żyły podobnie, a jeżeli tak nie jest to, żeby starały się wspólnie dysponować finansami. Gdyż jeżeli jeden partner zarabia więcej od drugiego partnera w związku może pojawić się zazdrość i inne komplikacje związane z tym uczuciem i poczuciem niższości.

  Więcej informacji

  Sprawdź blog o uwodzeniu - https://www.uwodzenie.org/teksty-na-podryw-czy-moga-zadzialac/ - jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznych metodach podrywu

 • Funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiej Policji podczas interwencji domowej zatrzymali 25-latka. Mężczyzna sam wezwał funkcjonariuszy do awantury domowej. Podczas przeprowadzania interwencji mundurowi ujawnili przy nim oraz w miejscu jego zamieszkania blisko 160 gramów tzw. dopalaczy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

 • Twój dom to miejsce, w którym chcesz dobrze się czuć, ale nie możesz, bo sen z powiek spędzają Ci niemodne dodatki zalegające w Twoich czterech ścianach? Żeby odświeżyć wnętrze domu nie potrzeba zbyt wiele.

  Obecny wystrój jest już niemodny – co robić?

  Jeśli nasz dom nie wymaga generalnego remontu w postaci:

  • Wymiany instalacji elektrycznej
  • Wymiany instalacji grzewczej
  • Wymiany podłóg
  • Wyburzania ścian
  • Generalnego remontu kanalizacji

  Możemy odświeżyć jego wnętrze za pomocą kilku trików niewymagających wielu wyrzeczeń i radykalnych rozwiązań.

  Jeśli np. łazienka jest miejsce, w którym nie mamy ochoty być dłużej niż minutę, możemy dokonać jej metamorfozy bez zmieniania kafelków czy likwidowania wanny oraz innych drastycznych i bardzo kosztownych rozwiązań. Jeśli nasze kafelki straszą nas brzydotą możemy je zwyczajnie pomalować specjalną farbą na zupełnie inny kolor. Możemy zrobić to sami i nie musimy za to płacić fachowcom. Zanim jednak pomalujemy nasze kafelki musimy najpierw odpowiednio je wyczyścić i przygotować do malowania. Nie wymaga to wielkich nakładów finansowych, jedynie dawki wolnego czasu i cierpliwości. Ale też w takiej zmianie może nam pomóc internet. W sieci jest wiele filmików ze wskazówkami jak nadać nowe życie starym kafelkom.

  Jeśli jednak malowanie kafelków samodzielnie to dla nas zbyt wiele, możemy zatrudnić do tego fachowców, którzy z pewnością zrobią to dużo szybciej od nas. Z pewnością pożyczki w domu klienta to jedno z rozwiązań jak możemy zapłacić za taką usługę.

  Mało czasu na zmiany?

  Innym pomysłem na mniej czasochłonne czy ekstrawagancje zmiany jest po prostu zmiana koloru tekstyliów w domu. Zakup poduszek czy dywaników w modnym aktualnie odcieniu może za niewielkie pieniądze także szybko i łatwo odmienić nasz dom.

  Jak szukać inspiracji do odświeżenia wnętrza?

  Pomysłów do odświeżenia wnętrza można szukać wszędzie. Pamiętajmy, że właściwie wszystko jest inspiracją, a odświeżając wnętrze wystarczy często zmienić zasłony, przestawić meble, pozamieniać dywaniki w pomieszczeniach. Innym bardziej męczącym sposobem jest malowanie i tapetowanie ścian. Jednak w chwili, gdy nie mamy zbyt wielu funduszy przeznaczonych na remont, wystarczy, że skupimy się na detalach tworzących atmosferę domu. Kupimy nowy wazon, serwetę czy lampę. To wystarczy, a dobre inspiracje znajdziemy na przykład w sieci lub w magazynach wnętrzarskich, czy podczas oglądania programów telewizyjnych poświęconych urządzaniu wnętrz.

  Sposoby na łatwe i szybkie odświeżenie mieszkania

  Przywództwo często jest mylnie interpretowane jako wynikające z wysokiej pozycji w hierarchii firmy, tymczasem niewiele ma wspólnego z zarządzaniem, a bardzo dużo – z komunikacją i wspieraniem swojego zespołu. Tylko prawdziwy lider sprawi, że jego pracownicy będą nie tylko wykonywać polecenia, ale przede wszystkim zrozumieją jego wizję i chętnie dołożą się do sukcesu firmy. Szkolenie z przywództwa pomaga osiągnąć takie wyniki.

  Szkolenie menagerów – jak stać się naturalnym przywódcą?

  Często mówimy o kimś, że jest naturalnym przywódcą, czyli posiada zbiór cech – wydawałoby się, że wrodzonych – dzięki którym jest z góry uznawany za lidera grupy i szybko zdobywa posłuch i szacunek. Nie jest to jednak pozycja osiągalna jedynie dla wybranych – wystarczy poznać kryjące się za nią mechanizmy, by również w swoim zespole zasłużyć na miano lidera. Właśnie w tym celu organizowane jest szkolenie z przywództwa, skierowane do menagerów.

  Przywództwo to pozycja, której nie można zdobyć dzięki awansowi czy otrzymaniu wysokiego stanowiska. To, że ktoś zarządza zespołem, nie oznacza wcale, że dla tego zespołu staje się automatycznie liderem, jest to bowiem tytuł, na który należy zasłużyć. Jest on naturalnym wynikiem wykazania się pewnymi cechami, dzięki którym zespół będzie chętnie podążał za swoim przywódcą, zaufa mu oraz zrozumie jego wizję oraz wartości.

  Jakie cechy ma idealny lider, który osiągnie taki sukces? Przede wszystkim jego działania opierają się na otwartej komunikacji ze swoim zespołem. Przywódca zna swoich pracowników i ich dobre strony i potrafi je wykorzystać przy realizacji projektów. Nie jest nastawiony wyłącznie na wyniki, ponieważ dba także o rozwój i motywację podwładnych. Pomaga im rozwiązywać problemy i jest osobą, której mogą zaufać. Dzięki temu staje się liderem, który może liczyć na szczerość, szacunek oraz oddanie pracowników, którzy chętnie poświęcą swój czas na realizację postawionych przed nimi celów. Szkolenie z przywództwa pozwala osiągnąć taki poziom i stać się liderem, dzięki któremu firma zacznie osiągać lepsze wyniki.

  Szkolenia menedżerskie z psychologii przywództwa – dlaczego warto?

  Psychologia przywództwa to dziedzina, która wyjaśnia mechanizmy stojące za sukcesem prawdziwych liderów. Są to osoby, które bez wysiłku nakierowują zespół w stronę zgodną ze swoją wizją oraz mogą liczyć na zmotywowany zespół, który dołoży wszelkich starań, by stanąć na wysokości zadania. Dzięki temu prowadzona przez nie firma – lub jej dział – zacznie osiągać lepsze wyniki, co przełoży się na duży, wspólny sukces.

  Szkolenia menedżerskie z przywództwa i komunikacji pozwalają zdobyć narzędzia i rozwinąć w sobie cechy, dzięki którym można stać się doskonałym liderem. Dzięki nim w krótkim czasie można całkowicie zmienić podejście pracowników i sprawić, że zespół zacznie działać w taki sposób, jak to sobie założyliśmy.

  Warto pamiętać, że jeśli zespołowi brakuje lidera – ponieważ zarządza nim osoba na wyższym stanowisku, która nie dba o komunikację, motywację i rozwój, a jest nastawiona jedynie na wyniki oraz rozliczanie z nich – w pracy będzie panowała atmosfera stresu, która nie sprzyja zatrzymaniu na dłużej żadnego specjalisty, będzie także brakowało wspólnego kierunku i spójnej wizji, która poprowadziłaby firmę do sukcesu.

  Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie z przywództwa?

  Jeśli chcemy poprawić się na polu, jakim jest przywództwo, szkolenie z jego zakresu będzie najlepszym krokiem. To dzięki niemu zdobędziemy potrzebne narzędzia, które pozwolą nam rozwinąć się jako lider. Do najważniejszych korzyści, na jakie mogą liczyć osoby pragnące poznać psychologię przywództwa dzięki szkoleniu menagerów, należą:

  • poznanie tajemnic najbardziej efektywnych liderów, których zespoły osiągają świetne wyniki, a przy tym są pozytywnie nastawione do wyzwań i zmotywowane,
  • poznanie mechanizmów kryjących się za zdrową komunikacją w pracy, dzięki którym można poprawić swoją pozycję jako lider,
  • wypracowanie technik motywowania pracowników oraz zyskania pozycji ich mentora, który pomaga im najbardziej efektywnie wykorzystać swoje mocne strony w pracy, co przełoży się na lepsze wyniki.

  Szkolenie z przywództwa pozwala w krótkim czasie poznać skuteczne metody działania, dzięki którym korzyści odniesie nie tylko lider, ale i całe przedsiębiorstwo.

  Szkolenie z przywództwa i komunikacji, czyli jak zostać prawdziwym liderem?

 • Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zarobić na łatwowierności niczego nie spodziewających się osób. W ostatnim czasie policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali dwa zgłoszenia o oszustwach dokonanych po udostępnieniu jednorazowego kodu wyświetlanego przez aplikację mobilną banku. Pamiętajmy w każdej sytuacji, gdy chodzi o nasze pieniądze bądźmy czujni i ostrożni. Nie przekazujmy nikomu kodów autoryzacyjnych.

 • plakat-Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą   4 kwietnia 2019, godz. 17.00

  Zapraszamy na spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą pt. „Zagadki historyczne Opolszczyzny w powieściach Macieja Siembiedy”, które odbędzie się w dn. 4 kwietnia…


  plakat-Spotkanie z Katarzyną Jabłońską   2 kwiatnia 2019, godz. 17.00

  Klub Tygodnika Powszechnego w Kędzierzynie-Koźlu i Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na spotkanie z Katarzyną Jabłońską, współautorką…


 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla gościli pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów, a przy okazji dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać wolny czas oraz jak unikać zagrożeń.

 • 1 kwietnia w przeddzień Światowego Dnia Autyzmu zapraszamy na wyjątkowy film. W ramach DKF-u w Kinie "Chemik" zobaczymy "Życie animowane" - niezwykły dokument o autystycznym chłopcu. 1.04, godz. 19.00. Bilet w cenie 12 zł. Kup on-line.
 • Oszuści wciąż modyfikują swoje metody i szukają nowych aby się wzbogacić. Dlatego dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką cały czas edukują i ostrzegają seniorów przed nieuczciwymi osobami. W działania profilaktyczne na rzecz seniorów włączają się także lokalne media, a także młodzi ludzie, którzy także rozmawiają ze swoimi bliskimi, sąsiadami oraz znajomymi na temat metod jakimi posługują się oszuści.

 • Oszuści chcieli wyłudzić 40 tysięcy złotych od mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Podszywając się pod policjantów poinformowali go, że jego synowa śmiertelnie potrąciła starszą panią. Dzięki pomocy i natychmiastowej reakcji pracowników banku, udaremniono próbę oszustwa.

 • W trakcie paru ostatnich dni odnotowaliśmy wzmożoną aktywność oszustów podających się między innymi za "policjantów", "pracowników socjalnych" czy też "hydraulików". Musimy pamiętać, że przestępcy wciąż modyfikują swoje techniki oszustwa. Rozmawiajmy z naszymi dziadkami i rodzicami o tym zagrożeniu. Jeśli znamy osoby samotne, warto również je uczulić na tego typu przestępstwa.

 • 12 kwietnia o godz. 19.00 w DK "Koźle" usłyszymy "Szepty" - autorski projekt muzyków z Kędzierzyna-Koźla. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. Koncert połączony będzie z promocją debiutanckiej płyty zespołu. Zapraszamy!
 • Dzielnicowy, po służbie w rejonie jednego z marketów w Kędzierzynie-Koźlu usłyszał rozmowę na temat kradzieży. Okazało się, że dwie kobiety oraz mężczyzna chwilę wcześniej ukradli wiertarkę wartą blisko 800 złotych. Skradzione mienie zostało odzyskane. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży sklepowej. Do tego przestępstwa doszło w połowie lutego 2019 roku w jednej z drogerii w Kędzierzynie-Koźlu. Publikujemy zdjęcia z wizerunkiem dwóch mężczyzn podejrzewanych o tą kradzież. Wszystkie osoby mogące pomóc w ich zidentyfikowaniu, proszone są o kontakt telefoniczny z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu pod nr tel. 77 472 46 03.