Dni Miasta przed nami, w związku z tym kierowcy, którzy będą poruszali się ulicami Kędzierzyna mogą spodziewać się utrudnień. Z ruchu wyłączony zostanie odcinek al. Jana Pawła II.

Faktem jest, że Majorka to wyspa, którą odwiedza największa ilość turystów na całym świecie. Należy ona do Hiszpanii, przy czym jest też częścią archipelagu Balearów. Co więcej, zawsze jest dobra pora na podróż na Majorkę. O każdej porze roku będzie tutaj co robić oraz co zobaczyć. Jest ona nazywana często wyspą kontrastów. Znajdziemy tu skaliste wybrzeża, złote plaże, zieloną roślinność, góry, strome skarpy, czyli wszystko, co warte jest zobaczenia, poznania i sfotografowania.

Zawsze zależy nam, aby zarezerwować sobie tanie wczasy, aby nie wpędzić się w kłopoty finansowe ze względu na fundowane sobie przyjemności. Co ciekawe Majorka All inclusive, to wcale nie musi być aż tak drogie rozwiązanie. Spora część biur podróży będzie w stanie przedstawić nam ciekawe oferty Majorki last minute. To nie tylko wyspa słynąca z kurortów i nocnych imprez, ale też z bardzo ciekawej infrastruktury, zabytków i zapierających dech w piersiach widoków. Co zatem powinno przekonać nas, abyśmy zdecydowali się na wakacje na Majorce?

Smocze jaskinie

Co ważne, Majorka to wyspa, która urzeknie nas tym co ma na zewnątrz, jak i wewnątrz. Chodzi głownie o niezwykle interesujące jaskinie, zwane też smoczymi. Rozciągają się one przez 2,5 kilometra, gdzie ich wysokość sięga do 25 metrów. Ponadto, to w nich znajduje się jedno z największych podziemnych jezior na całym świecie. Istnieje możliwość zwiedzania smoczych jaskiń płynąc łódką wzdłuż podziemnej wody, podziwiając jednocześnie pomieszczenia urokliwie podświetlone żółtym światłem. Spędzając urlop na Majorce, to z pewnością jedno z miejsc, których nie można pominąć. Jest w stanie wzbudzić w nas niezapomniane doznania.

Doskonale rozwinięta gastronomia

Podczas wczasów na Majorce, warto spróbować tutejszej kuchni. Zdecydowanie darujmy sobie wszelkie fastfoodowe doznania, które jesteśmy w stanie odnaleźć dosłownie w każdym miejscu na świecie. Dajmy się ponieść fantazji dań, które serwowane są przez lokalne restauracje oraz bary tapas. Ich ilość jest na tyle ogromna, że z pewnością nie będzie problemu ze znalezieniem wolnych stolików. Nawet wybierając wakacje last minute, jesteśmy w stanie dowiedzieć się tak podstawowych informacji, jak charakterystyka kuchni danego miejsca. Jeżeli chodzi o Majorkę, tutejsza kuchnia bazuje na świeżych rybach i owocach morza, natomiast nie oznacza to, że nie ma tutaj dań mięsnych oraz całkowicie wegetariańskich. Tak naprawdę bez względu na gust, każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Wszystkie potrawy, warto koronować popijając jednym z dostępnych tutaj wytwornych win. Jeżeli chodzi o desery, najczęściej poleca się wypróbowanie przysmaku na cienkim cieście, który nazywany jest ensaimada.

Festiwale i święta

Kiedy zdecydujemy się na last minute Majorka wcale nie musi być dla nas nudna. W końcu wyspa ta, słynie nie tylko z plaż, pięknej pogody i cudownych widoków. Odbywa się tutaj mnóstwo festiwali oraz świąt, które stanowią kolejne atrakcje dla przybywających turystów. Bardzo hucznie obchodzi się tutaj karnawał, ale i nie tylko. Semana Santa, czyli wielki tydzień – to wiele barwnych parad, w styczniu natomiast, obchodzi się dzień świętego Sebastiana, który jest patronem wyspy.

Wszystkie festiwale, które mają miejsce na Majorce są bardzo kolorowe, wesołe, pełne śpiewu, tańca i radości. Osoby, które preferują jednak nieco inny typ rozrywki, z pewnością zainteresują się Regatami Królowej Sofii, przypadające na kwiecień.

Majorka All inclusive pod każdym względem? – dowiedz się co warto zobaczyć na wyspie!

 • Klasy mundurowe z województwa opolskiego rywalizowały w Kędzierzynie-Koźlu podczas przeglądu musztry. W wydarzeniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł.insp. Janusz Hencel oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - nadkom. Hubert Adamek. Podczas przeglądu policjanci z Kędzierzyna-Koźla promowali również swój zawód oraz zachęcali do korzystania z aplikacji Moja Komenda i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • Po raz XII w Zespole Szkół w Pawłowiczkach został rozegrany Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Komisariatu, Przewodniczącego IPA K-Koźle oraz Wójtów Gmin Polska Cerekiew oraz Pawłowiczki. Zawody zorganizowano w ramach programu „Bezpieczna Gmina-Stop Nałogom”. W trakcie turnieju policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne, promujące wśród młodzieży życie bez nałogów i używek.

 • plakat-Godziny otwarcia bibliotek 29 i 30 maja   29 i 30 maja

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w związku z organizacją Targów Książki Nad Odrą 29 i 30 maja ulegną zmianie godziny otwarcia bibliotek. 29 maja MBP, Rynek…


 • Ponad 100 tyś. złotych straciła mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, oszukana przez przestępców. Policjanci po raz kolejny przypominają, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nie proszą również o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom.

 • Przemoc rówieśnicza wśród uczniów była jednym z tematów omówionych przez policjantów podczas spotkania w Zespole Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Komendant Komisariatu, policjantka zajmująca się profilaktyką oraz dzielnicowy rozmawiali z nauczycielami na temat bezpieczeństwa w szkołach.

 • Radiowozy, motocykle czy pokaz policyjnego sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali policjanci z Kędzierzyna-Koźla dla uczestników festynu zorganizowanego przy parafii św. Eugeniusza de Mazenoda. Dla funkcjonariuszy była to również doskonała okazja, aby porozmawiać z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa.

 • XVI Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej już 1 i 2 czerwca odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu. 1 czerwca zapraszamy do Koźla, natomiast dzień później w Hali Sportowej "Śródmieście" w Kędzierzynie, gdzie odbędzie się program artystyczny, który rozpocznie się o godz. 15.30. 
 • W wielu szkołach uczniowie wyjeżdżają na wycieczki i zielone szkoły. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących uczniów policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki prowadzą na drogach naszego powiatu wzmożone kontrole autokarów oraz busów. Funkcjonariusze sprawdzają również autokary, którymi mają być przewożone dzieci na prośbę rodziców lub organizatorów wycieczek.

 • Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Pasja" i Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na kolejne spektakle w DK "Lech" w ramach KKoFFeiny. Bilety dostępne pod nr tel. 579 512 308. Zapraszamy
  Już XXV raz zapraszamy na Festyn dobroczynny "Wakacje Dzieciom", który odbędzie się 26 maja na Stadionie Odra w Koźlu. Początek imprezy - godzina 15.00. Jak co roku organizatorzy zbierają fundusze na wakacje dla najuboższych. 
   

  Wynajem samochodów dostawczych i busów osobowych pozwala na skorzystanie z większego pojazdu w dowolnym czasie i niemal dowolnym celu. Jakie auta i na jakich warunkach można wypożyczyć?

  Wypożyczalnia samochodów dostawczych w Warszawie – czy może być tanio?

  Oczywiście wybierając usługi wypożyczalni, obejmujące wynajem samochodów dostawczych, zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę – jest ona najczęściej zależna od czasu, przez jaki chcemy korzystać z auta. Zazwyczaj wypożyczenie pojazdu na dłuższy okres jest bardziej opłacalny, niż na pojedyncze dni, choć czasem można natrafić na okazyjną ofertę, np. trwającą podczas weekendów. Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy różnią się kosztami, dlatego warto sprawdzić, którą ofertę zapewnia dana firma, a także na jaki okres można maksymalnie korzystać z auta – zazwyczaj wynosi on od 1 dnia do kilku miesięcy.

  Warto zwrócić uwagę również na limity danego pojazdu – często firmy rezerwują maksymalną ilość kilometrów dla auta, jakie może pokonać w ciągu jednego dnia. Zazwyczaj są to jednak wysokie limity, które w zupełności powinny wystarczyć nawet na dłuższe podróże.

  Tania wypożyczalnia samochodów dostawczych w Warszawie jest możliwa – wystarczy poszukać odpowiedniej oferty.

  Wynajem aut dostawczych i busów osobowych – dla kogo?

  Wypożyczalnie busów i pojazdów dostawczych w Warszawie zazwyczaj proponują dwie osobne oferty, dla firm i dla klientów indywidualnych. Obie grupy klientów mają bowiem różne potrzeby i oczekiwania przez różne cele, do jakich wykorzystują pożyczone auta.

  Firmy najczęściej decydują się na dłuższy wynajem busów i aut dostawczych – do głównych celów należy potrzeba tymczasowego uzupełnienia swojej floty większym autem, np. na skutek awarii dotychczasowego pojazdu czy konieczności obsługi większego zlecenia. Busy sprawdzają się natomiast przy przewozie osób, np. na delegację czy imprezę firmową.

  Klienci indywidualni najczęściej korzystają z samochodów dostawczych podczas przeprowadzek lub remontów, kiedy potrzebne jest przewiezienie ciężkich materiałów budowlanych czy mebli. Busy natomiast wypożyczają na takie okazje, jak śluby i innego typu imprezy, kiedy trzeba przewieźć gości, a także wycieczki turystyczne – również poza granice kraju.

  Szeroki wybór pojazdów o różnej ładowności

  Usługi wypożyczalni busów osobowych mogą obejmować wiele aut o różnym standardzie, wyposażeniu i ładowności – w tym wynajem samochodów dostawczych do 3,5 tony oraz powyżej tej maksymalnej wagi pojazdu. Wśród modeli przeznaczonych do przewozu towaru, dostępne są wersje z kontenerem (również z windą), z plandeką lub z chłodnią. Posiadają paki o różnych rozmiarach, dzięki czemu klient z łatwością może dobrać model odpowiedni do jego potrzeb i wymagań.

  Busy osobowe są dostępne w wersjach do 9 miejsc siedzących, co pozwala na zorganizowanie odpowiadającego potrzebom przewozu osób. Auta są także dostępne z różnym wyposażeniem, posiadają udogodnienia dla pasażerów, takie jak klimatyzacja czy regulowane fotele.

  Bezpieczny wynajem w Warszawie bez kaucji

  Dobre wypożyczalnie zapewniają wynajem samochodów dostawczych bez kaucji – w Warszawie i Piasecznie można znaleźć tanie oferty, które zapewniają przy tym wszystkie niezbędne warunki. Warto upewnić się, czy firma we własnym zakresie zapewnia ubezpieczenie AC i OC na wszystkie pojazdy oraz dba o regularne przeglądy techniczne aut. Najlepsze firmy dbają o to, by udostępniać swoim klientom wyłącznie modele w pełni sprawne, czyste, zatankowane oraz przygotowane do drogi pod wszelkimi innymi względami.

  Dodatkowe usługi dla klientów wypożyczalni

  Wynajem pojazdów może obejmować także dodatkowe usługi, w tym możliwość skorzystania z samochodu z OC sprawcy na czas naprawy swojego auta – dzięki temu w razie tymczasowej utraty dostępu do sprawnego pojazdu można swobodnie korzystać z zastępczego modelu. Niektóre firmy oferują także wynajem samochodu wraz z kierowcą.

  Wynajem samochodów dostawczych – na jakie warunki możemy liczyć?

  plakat-Targi Książki nad Odrą - Spotkania autorskie   29 - 30 maja 2019

    29 - 30 maja 2019
     Przystań "Szkwał"

  W ramach Targów Książki Nad Odrą Kędzierzyn-Koźle 2019! Zapraszamy na ciekawe spotkania autorskie w dniach 29-30 maja 2019 r. na Placu Rady Europy przy Urzędzie…


 • Dwóch mężczyzn posiadających znaczną ilość narkotyków zostało zatrzymanych przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Do depozytu trafiły takie substancje jak: amfetamina, kokaina i marihuana. Na wniosek prokuratora decyzją sądu jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany. Wobec drugiego mężczyzny prokurator zastosował dozór i poręczenie majątkowe. Obu podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • plakat-Konkurs literacki "Opolskie Gwiazdy Europy"   do 31 maja 2019

  Zapraszamy do udziału w konkursie, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Pasja” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. Przedmiotem…


  Farby Jedynka — na czym polega fenomen tej marki?

  Farby Jedynka istnieją na naszym rodzimym rynku od 1999 roku. Firma jest własnością spółki Tikkurila Polska S.A., co jednoznacznie potwierdza wyjątkowo wysoką jakość omawianych produktów. Jedynka od lat cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów. Chętnie korzystają z niej zarówno Polacy, jak i obywatele innych państw europejskich. Do największych zalet omawianych artykułów malarskich można zaliczyć fakt, że prezentują one niezwykłą odporność na działanie czynników powodujących powstawanie uszkodzeń mechanicznych, a także wykazują względną obojętność na wilgoć i nie płowieją pod wpływem promieni słonecznych. Tańsze odpowiedniki niestety nie mogą poszczycić się tak świetnymi właściwościami, jak farby Jedynka. Opinie o tych barwnikach są bardzo pochlebne. Warto o tym pamiętać podczas dokonywania zakupów tego typu.

  Farby Jedynka i ich największe atuty

  Jedną z największych zalet farb Jedynka jest jakość ich kompozycji. Farba Jedynka do drewna i metalu to gwarancja idealnie pokrytej powierzchni, a produkty przeznaczone do malowania ścian zapewniają osiągnięcie satysfakcjonującego efektu już po nałożeniu pierwszej warstwy. W przeciwieństwie do tańszych odpowiedników omawiane artykuły nie powodują powstawania mało estetycznych zacieków i niedomalowań. Warto także zwrócić uwagę na balans zachowany pomiędzy ceną a jakością oferowaną przez producenta.

  Lata obecności na rynku sprawiły, że farby Jedynka i paleta kolorów, jaka znajduje się w ofercie marki, zyskały ogromną popularność i zaufanie ze strony Klientów. Jedynka jest doceniana przez osoby fizyczne, które używają tych produktów amatorsko, ale także przez firmy zajmujące się remontem w sposób profesjonalny. Fenomen marki wynika m.in. z:

  • ogromnego zrozumienia na indywidualnych potrzeb interesantów;
  • udostępniania Klientom wielu opcji (kolory, możliwości wykończenia);
  • dużego napigmentowania produktów malarskich Jedynka;
  • zapewniania wysokiej jakości w przystępnych cenach;
  • wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom konsumentów;
  • podążania za najnowszymi trendami i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

  Jak wynika z powyższego, farby Jedynka nie bez powodu zyskały tak dużą aprobatę społeczeństwa. Klienci mogą wybierać spośród produktów dedykowanych do malowania:

  • ścian wewnętrznych,
  • elewacji budynków,
  • drewna i tworzyw drewnopodobnych,
  • płyt MDF,
  • metalu.

  Co więcej, Jedynka to gwarancja wysokiej odporności na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu z powodzeniem można stosować ich produktu również po zewnętrznej części budynku. Deszcz, śnieg, gwałtowne zmiany temperatur i promienie słoneczne nie powinny mieć negatywnego wpływu na jakość farby.

  Gdzie uzyskać pomoc?

  Wielu klientów zgłasza poważne problemy, jeśli chodzi o kwestie ostatecznego podjęcia decyzji odnośnie do wyboru farby. Jedynka ma na tyle rozbudowaną ofertę, że z pewnością można w niej znaleźć rozwiązanie dla każdego. Jeśli jednak pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, to dobrą praktyką wydaje się skorzystanie z możliwości skonsultowania się ze specjalistą.

  Fachowców tego typu można spotkać w większości dużych supermarketów budowlanych jak Castorama, OBI oraz Leroy Merlin. Istnieje także możliwość skorzystania z opinii profesjonalistów zatrudnionych w nieco mniejszych punktach. Przykładem może być tutaj Studio Farb Pigmentologia, które mieści się przy ulicy Franciszka Klimczaka na warszawskim Wilanowie. Zatrudnieni tam pracownicy chętnie pomogą w podjęciu decyzji i doradzą najlepsze z możliwych opcji.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. 41-latek przekroczył dozwoloną prędkość. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany. Mężczyzna po wpłaceniu zasądzonej za przestępstwo skarbowe kary grzywny został zwolniony.

 • Do 14 czerwca 2019 roku, przedszkolaki z Opolszczyzny mogą składać swoje prace plastyczne. Wszystko w ramach konkursu "Bezpieczny Przedszkolak". Jego organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Fundacja Pro-Lege w Opolu. Wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym zachęcamy do udziału w konkursie.

 • plakat-Targi Książki nad Odrą 2019 - Program   29 - 30 maja 2019

  Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji wydarzenia TARGI KSIĄŻKI NAD ODRĄ, które odbędą się 29-30 maja 2019 r. na Placu Rady Europy przy Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle Program:…


 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla we współpracy ze szkołami rozpoczęli eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych walczyli o awans do etapu wojewódzkiego. Jak co roku w roli sędziów wystąpili policjanci z Kędzierzyna-Koźla oraz nauczyciele.