Zapraszamy na spektakl teatralny pt. "Fabryka Zabawek". Zapraszamy 12 maja do DK "Koźle" o godz. 12.00. Bilety w cenie 15 zł - normalny, 10 zł - ulgowy. Bilety do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line.
 • 6 maja 2019 r. ruszył ogłoszony przez Biuro Ruchu Drogowego KGP konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

 • O tym jak działają narkotyki i dopalacze? Jak rozpoznać osobę, która je zażywa? Co się dzieje po zażyciu środków odurzających i psychotropowych? Rozmawiał profilaktyk z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy z uczniami oraz ich opiekunami w Szkole Podstawowej w Łanach.

 • Zapraszamy na wystawę Rafała Respondka pt. "High stakes jazz", która odbędzie się 17.05 o godz. 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich.
 • W tegorocznych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja wziął udział p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu – mł. insp. Janusz Hencel. Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu wystawiła również swój poczet sztandarowy. W trakcie uroczystości pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego odegrano hymn państwowy, a także złożono kwiaty.

 • Oszust podający się za pracownika wodociągów wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pozorem naprawy usterki. Mężczyzna skradł z mieszkania seniorki pieniądze. Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość przestępców jest nieograniczona. Kiedy ktoś nieznany chce wejść do naszego domu zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na policję pod numer 112.

 • Jeszcze do 12 czerwca można nadsyłać prace w konkursie fotograficznym w ramach naszego profilaktycznego programu "Pomyśl zanim spróbujesz". Mogą w nim uczestniczyć uczniowie w 2-3 osobowych zespołach reprezentujących szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne. Wykonany kolaż powinien przedstawiać problematykę uzależnień i promować zdrowy styl życia. Na zwycięzców czekają nagrody.

 • Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zapraszam serdecznie na uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Kędzierzyna-Koźla w dziedzinie kultury i sportu. Uroczystość rozpocznie się 28.05 o godz. 16.00 w DK "Koźle" - wstęp wolny!
  II edycja Ogólnopolskiego festiwalu Kozielska Scena Debiutów odbędzie się w dniach: 15.11 - 17.11.2019 r. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca. Rejestrujcie się na stronie: k-kwarta.pl
  plakat-Spotkanie z Ewą Kassalą - polska prapremiera książki pt. "Królowa Saby"   29 maja 2019, godz. 19.00

  Zapraszamy na spotkanie z Ewą Kassalą i polską prapremierę książki pt. „Królowa Saby”, która odbędzie się w ramach Targów Książki Nad Odrą w dn. 29 maja o godz.…


  plakat-Wernisaż wystawy fotografii Jean-Marca Caracciego pt. "Homo Urbanus Europeanus"   23 maja 2019, godz. 18.00

  Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Jean-Marca Caracciego pt. „Homo Urbanus Europeanus”, który odbędzie się 23 maja 2019 r. o godz. 18.00 w MBP, Rynek 3, a…


  plakat-Zmiana godzin otwarcia MBP, Rynek 3 13-18 maja   13-17 maja

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w dniach 13-17 maja MBP, Rynek 3 czynne będzie w godzinach: Wypożyczalnia, Mediateka, Centrum Informacji i Edukacji pon.,…


  Wszyscy rodzice poszukujący idealnego fotelika samochodowego, tak zwanego następnego, mogą śmiało sięgnąć po model Takata Maxi. Jest to propozycja dla dzieci od 15 do 36 kilogramów. Oczywiście, nie ulega wątpliwością, że decyzja o zakupie fotelika zawsze wiąże się z dylematem, czy zakupiony produkt zapewni najmłodszym członkom rodziny najlepszą ochronę. W tym wypadku, można być pewnym, że model od Takata, będzie gwarantował pełnię bezpieczeństwa i najlepsze udogodnienia, zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Taka propozycja jest dedykowana do wszystkich rodziców, nawet tych mających bardzo specyficzne i rygorystyczne wymagania.

  Potwierdzona jakość

  Model Maxi to produkt z najwyższej półki, który jest wykonany z wysokogatunkowych materiałów, co w dużej mierze wpływa na jego funkcjonalność, trwałość i stabilność. Jest on odporny na uszkodzenia i jest w stanie zagwarantować najlepszą skuteczność przez wiele lat. Cechuje go niezawodność i bardzo dobre standardy wykończenia. Fotelik samochodowy od Takata, to jakość i bezpieczeństwo, potwierdzone licznymi certyfikatami i atestami. Oczywiście, pierwszy i najważniejszy to europejski certyfikat bezpieczeństwa, kolejny to możliwość dopuszczenia fotelika do lotów samolotem, czyli certyfikat lotniczy TUV. Ponadto, jest on wyposażony w system Auto-Lock-Belt, który zabezpiecza pasy przed przemieszczaniem się. Dodatkowo, prowadnice pasa, które same się zamykają, chronią przed ich niekontrolowanym rozpięciem. Nad bezpieczeństwem najmłodszych, czuwają także, specjalnie wypełnione osłony boczne Airpad.

  Takie rozwiązanie sprawia, że w sytuacji kolizji, energia uderzeniowa jest przechwytywana przez boczne osłony. Wszystkie wykorzystane tworzywa, są bezpieczne dla dziecka i jego delikatnej skóry. Fotelik Maxi, bez trudu dopasowuje się do wzrostu, oraz preferencji dziecka. Można dowolnie regulować zagłówek, co sprawia, że fotelik rośnie wraz z dzieckiem. Ułatwieniem dla rodziców, jest możliwość szybkiego złożenia siedzonka i w krótkim czasie zyskania dodatkowej przestrzeni. Nowoczesny fotelik nie może nie posiadać wygodnego połączenia z bazą ISOFIX. Takie umocowanie fotelika gwarantuje jego skuteczność i znacznie przyspiesza tę czynność. Takata Maxi test ADAC przechodzi doskonale, a wyniki doskonale odzwierciedlają jego jakość i niezawodność.

  Gdzie szukać fotelików Takata

  Rodzice, chcąc zakupić fotelik od niemieckiej firmy, bardzo często rozpoczynają poszukiwania od stron internetowych. Jednak, aby było to skuteczne, najlepiej korzystać ze sprawdzonych portali i zwracać uwagę wyłącznie na nowe egzemplarze. Jest to bardzo ważne, ponieważ używany Takata Maxi ma cenę bardziej atrakcyjną, ale jego skuteczność stoi pod znakiem zapytania. Rodzice nie mogą mieć pewności jak długo i w jaki sposób użytkowany był konkretny produkt. W związku z tym nie wiedzą też, czy nie jest on wybrakowany, oraz czy jest sprawny. Najlepiej odwiedzać strony renomowanych sprzedawców, takich jak Xland Mariola Rerych, którzy oferują produkty nowe, certyfikowane i posiadające gwarancję. U takich dostawców, bardzo często można zakupić fotelik Takata Maxi na promocji i zyskać dużo oszczędności, bez niepotrzebnego ryzyka. Co więcej, wykwalifikowani pracownicy służą radą i mogą wyrazić na temat modelu Takata Maxi swoje opinie. Dlatego też, na bezpieczeństwie najmłodszych nie warto oszczędzać, ponieważ ich zdrowie jest bezcenne i warto bardzo dobrze o nie dbać, niezależnie od nakładów finansowych.

  Najwyższej klasy fotelik samochodowy

  Zapraszamy na festyn rodzinny, który odbywa się na osiedlu Pogorzelec. 18 maja przed parafią św. Eugeniusza de Mazenod wystąpi zespół Joszka Brody wraz z rodziną. Wieczorem - zagra grupa DOXXX. Starrt - godz. 12.00. 
   
  plakat-Widowisko literacko-muzyczne pt. „Sny powstańców”   30 maja 2019, godz. 20.00

  Zapraszamy na widowisko literacko-muzyczne pt. „Sny powstańców”, które odbędzie 30 maja 2019 roku o godz. 20:00 na Przystani „Szkwał” nad Odrą ul. Wyspa 22 w ramach…


  plakat-Kędzierzyńsko-Kozielskie Obchody Roku Powstań Śląskich   30 maja 2019, godz. 9.30

    30 maja 2019, godz. 12.30, 19.30, 20.00
     Przystań "Szkwał"

  W ramach Targów Książki Nad Odrą objętych Honorowym Patronatem Sabiny Nowosielskiej Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle zapraszamy w dniu 30 maja 2019 roku na Kędzierzyńsko-Kozielskie…


  plakat-Godziny otwarcia bibliotek 8 maja

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w dn. 8 maja biblioteki będą czynne później: MBP, Rynek 3 od godz. 10.00 Filia nr 5 od godz. 10.30 pozostałe filie od 11.00.


  Zautomatyzowanie pracy na placu budowy, powinno być tym, do czego dąży właściciel firmy budowlanej. Jest to ważne, zarówno w małych firmach remontowych, których działalność sprowadza się do wykańczania wnętrz, jak również w dużych firmach zajmujących się kompleksową budową budynków, lub remontami na szeroką skalę. Agregaty Kaleta to wyspecjalizowany sprzęt, którego używają mniejsze i większe firmy, niezależnie od skali ich działalności.

  Działanie agregatów Kaleta

  Schemat działania agregatów Kaleta jest stosunkowo prosty, choć jest to urządzenie, które zrewolucjonizowało pracę na wielu budowach. Dzięki użyciu agregatu Kaleta, można zaoszczędzić ogromną ilość czasu, co bezpośrednio przełoży się na zyski firmy. Poza zaoszczędzonym czasem- co jest spowodowane zautomatyzowaniem procesów, które wcześniej musiały być wykonywane ręcznie i siłą rzeczy, było bardzo niewydajne- agregaty Kaleta pozwalają również zaoszczędzić duże ilości materiału.

  Wedle specyfikacji podawanej przez producenta, oraz według praktyków, użycie profesjonalnych agregatów może obniżyć zużycie poszczególnych materiałów nawet o 30 procent. Na skalę przemysłową, jest to ogromna oszczędność, która sprawia, że firma, która nie używa agregatów, naraża się na bardzo wysokie, niepotrzebne wydatki.

  Jak to się dzieje, że agregaty tynkarskie Kaleta są tak efektywne? Sprowadza się to do tego, w jaki sposób działają. Agregat zbudowany jest z kilku komór, pompy zaopatrzonej w bardzo mocny silnik, silnik agregatu, sprężarkę, oraz długą dyszę. Zadaniem operatora agregatu jest wsypanie do odpowiedniej komory składników zaprawy. Agregat automatycznie dozuje proporcje poszczególnych półproduktów, oraz odpowiednią ilość wody. Po wyrobieniu zaprawy, za pomocą sprężarki, tłoczy się gotową zaprawę do miejsca, w którym kolejny z operatorów może swobodnie dysponować nałożoną mieszanką.

  Agregaty Kaleta

  Jak widać jest to proces, który znacząco różni się od tradycyjnego wyobrażenia o tym, jak tworzy się wszelkiego rodzaju zaprawy. Kiedyś, każdy z tych procesów musiał być przeprowadzany ręcznie, co było wysoce nieefektywne. Na chwilę obecną, w większości firm funkcjonują specjalistyczne agregaty.

  Do czego przydaje się agregat Kaleta na budowie

  Agregat Kaleta przydaje się zarówno na dużych placach budowy, podczas budowania obiektów przemysłowych, lub stawiania dużych inwestycji, jak również podczas drobniejszych prac remontowych w domach jednorodzinnych, lub niewielkich lokalach użytkowych.

  Agregaty tynkarskie wykorzystywane są między innymi do wylewania posadzek. Dzięki swojej specyfice są bardzo uniwersalne w zastosowaniu, gdyż można ich używać do różnych typów mieszanek i zapraw.

  Specyfikacja techniczna agregatów tynkarskich Kaleta

  Ciężar agregatu jest dość duży, gdyż wynosi ponad dwieście kilogramów, jednak jest wyposażony w solidne kółka, które sprawiają, że jest on również bardzo mobilny, a przemieszczanie się z nim nie stanowi większego problemu.

  Sam agregat jest wyposażony w silnik o mocy 0,75 kW lub 1,1 kW, który jest zasilany prądem trójfazowym o napięciu 400v. Pompa agregatu ma o wiele większą moc, która wynosi aż 5,5 kW, dzięki czemu może przenosić gotową mieszankę na znaczne odległości, które maksymalnie mogą sięgać kilkudziesięciu metrów. Właśnie ta odległość, stanowi o zwiększonej efektywności pracy, którą uzyskują się za sprawą wykorzystania agregatów Kaleta.

  Zakup agregatu tynkarskiego Kaleta

  Nie chcąc, lub nie mogąc zainwestować w agregat tynkarski Kaleta, można skorzystać z usług profesjonalnych firm, które oferują wynajem agregatów. Są to firmy, oferujące wynajem sprzętu osobom prywatnym, lub firmom. Przeważnie, można wynająć sprzęt nawet na jedną dobę, co jest idealnym rozwiązaniem dla drobnych przedsiębiorstw i osób, które przeprowadzają remont we własnym zakresie, ale brakuje im wyspecjalizowanego sprzętu.

  Gdy dziecko mówi niewyraźnie, nie wymawia określonych głosek lub też nie mówi w ogóle, warto pomyśleć o wizycie u logopedy.

  Logopeda jest specjalistą od wad wymowy, ale pomaga swoim pacjentom także w szeregu innych przypadków związanych z wymową. Z usług logopedy bardzo często korzystają rodzice, których dzieci mają trudności z prawidłową wymową.

  Gdy potrzebny jest logopeda Pruszków to jedno z wielu miast, w którym można otrzymać pomoc. Gabinet logopedyczny działa między innymi w prywatnej klinice medycznej Progress Clinic.

  Kiedy powinniśmy rozważyć wizytę u logopedy z dzieckiem? Na czym polega terapia u logopedy? Jak znaleźć dobrego specjalistę?

  Logopeda Pruszków – kiedy potrzebna będzie konsultacja?

  Wizyta u logopedy potrzebna będzie wtedy, gdy zauważamy problemy z wymową, a także dolegliwości, które mogą je powodować. Rodzice powinni wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, aby w porę udać się do specjalisty takiego jak logopeda Grodzisk Mazowiecki lub w innych miejscowościach.

  Do wizyty u logopedy powinny skłonić nas następujące objawy:

  • zmiany i wady anatomiczne – zbyt krótkie wędzidełko językowe, wady zgryzu
  • podejrzenie upośledzenia słuchu
  • późniejszy rozwój psychomotoryczny oraz emocjonalny dziecka w stosunku do rówieśników
  • wymowa dziecka opóźniona w stosunku do standardów dla jego wieku

  Przykładowo, dziecko, które ukończyło 3 lata, nie powinno mieć trudności z wymową wszystkich samogłosek, a także spółgłosek takich jak m, b, p, f, w, ś, ź, ć, dź, ń, k, g, ch, t, d, n, l oraz ich zmiękczeń. Dziecko mające 4 lata powinno dobrze wymawiać głoski s, z, c i dz. Dziecko mające 5 lat nie powinno mieć już trudności z wymową głoski r, a także głosek sz, ż, cz, dż. Gdy dziecko ma już 6 lat, powinno wymawiać wszystkie głoski, niemniej jednak nadal mogą zdarzać się różne niedoskonałości.

  Logopeda Pruszków – jak przebiega terapia u logopedy?

  Dobry logopeda dziecięcy Pruszków będzie mógł zapewnić swojemu małemu pacjentowi kompleksową pomoc, która będzie obejmowała diagnozę problemu oraz prowadzenie terapii.

  Podczas spotkania u logopedy dziecko wykonuje różnego rodzaju ćwiczenia mowy, które mogą być także uzupełnione o zajęcia relaksacyjne, gry. Logopeda przekazuje także rodzicom i dziecku wskazówki co do wykonywania ćwiczeń w domu. Nawet krótkie, 15-minutowe ćwiczenia pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów.

  Dodatkowo, logopeda dla dzieci Pruszków może skierować małego pacjenta na dodatkowe badania lub zabiegi, na przykład może być konieczne podcięcie wędzidełka.

  Logopeda Pruszków – jak znaleźć dobrego logopedę?

  Gdy potrzebny jest dobry logopeda Pruszków ma gabinety, w których można otrzymać profesjonalną pomoc.

  Gdy chcemy udać się do specjalisty takiego jak logopeda w Pruszkowie, możemy znaleźć już teraz adresy przez internet. Do wyboru mamy zarówno gabinety posiadające umowę z NFZ, jak również gabinety prywatne, które także cieszą się dużym zainteresowaniem.

  W wybraniu gabinetu mogą pomóc nam także opinie dostępne on-line – znajdziemy je między innymi na forach internetowych, w mediach społecznościowych.

  Wizyta u logopedy w ramach NFZ będzie wymagała od rodziców uzyskania skierowania do specjalisty tego rodzaju – może wydać je między innymi lekarz rodzinny, pediatra czy laryngolog.

  Podsumowując, jeżeli rodzice zauważają problemy z wymową u swojej pociechy, w takim przypadku warto pomyśleć o udaniu się do logopedy. Specjalista ten będzie mógł zdiagnozować problem i pomóc w jego eliminacji – dzięki temu dziecko może zacząć wymawiać głoski prawidłowo i może w ten sposób także uzyskać większy komfort życia, ponieważ problemy z wymową mają duży wypływ na rozwój emocjonalny i społeczny.

  Logopeda Pruszków – kiedy warto udać się z dzieckiem do logopedy?

  Chińska firma Xiaomi co roku wypuszcza do sprzedaży nowe smartfony. Jednym z ostatnich modeli jest Xiaomi Redmi Note 7, który możemy kupić w cenie już poniżej 1000 złotych. Co oferuje nam Xiaomi Redmi Note 7? Zapraszamy do sprawdzenia naszej recenzji!

  Seria telefonów Redmi Note cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Xiaomi stawia na duże pojemności baterii oraz na mocne podzespoły, zapewniając użytkownikom maksymalną wydajność oraz energooszczędność pracy i zabawy.

  Dużym powodzeniem przez długi czas cieszył się poprzedni model Redmi Note 4, o którym można przeczytać więcej na stronach internetowych.

  Czy model Xiaomi Redmi Note 7 będzie mógł spełnić oczekiwania wymagających użytkowników? A może lepiej poszukać innego smartfona?

  Xiaomi Redmi Note 7 – wyjątkowy aparat 48 MP

  Tym, co przede wszystkim przyciąga uwagę w najnowszym modelu, jest mocny aparat fotograficzny posiadający aż 48 megapikseli. To aparat, który na dzień dzisiejszy posiada największą liczbę megapikseli w branży!

  Więcej pikseli pozwala na uzyskanie jeszcze większej dokładności zdjęć i filmów – matryca 48 MP zadziwia swoją wyjątkową jakością. Razem z nim można wydobyć z obrazu nawet najmniejsze detale!

  Aparat w tym właśnie modelu pozwala również na robienie zdjęć o maksymalnej stabilności – także w nocy. Specjalny tryb czułości pozwala na robienie fotografii nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, gdy w otoczeniu brakuje jasnego światła.

  Z tego telefonu Xiaomi Redmi zadowoleni będą również miłośnicy selfie – przedni aparat z 13 MP oraz z funkcją upiększania zdjęć na pewno przypadnie im do gustu!

  Xiaomi Redmi Note 7 – wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 660 AIE

  W najnowszym modelu Redmi Note 7 zastosowano wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 660 AIE posiadający taktowanie na poziomie 2,2 Ghz.

  Dzięki takiemu procesorowi ten telefon Xiaomi doskonale radzi sobie nawet w najbardziej wymagających sytuacjach. Świetnie nadaje się do obsługi wymagających aplikacji oraz gier, zapewniając maksymalną płynność i responsywność.

  Xiaomi Redmi Note 7 – zaawansowany wyświetlacz 6,3 cala

  Także nowe telefony Xiaomi Redmi Note 7 mogą pochwalić się wykorzystaniem zaawansowanego wyświetlacza w technologii Dot Notch, który pozwala na uzyskanie maksymalnego wyświetlania pełnoekranowego.

  Ekran posiada wielkość aż 6,3 cala, ale całe urządzenie jest łatwe w obsłudze. Rozdzielczość na poziomie 2340 x 1080 zapewnia wyjątkową dokładność wyświetlania szczegółów.

  Xiaomi Redmi Note 7 – długa praca na baterii

  Podobnie jak w przypadku innych telefonów z serii Redmi Note, także w tym producent zastosował baterię o dużej pojemności – aż 4000 mAh. Dzięki temu świetnie nadaje się do pracy i do zabawy z zachowaniem maksymalnej wydajności baterii.

  Tak pojemna bateria pozwala na pozostawanie w stanie gotowości aż do 251 godzin, na 13 godzin odtwarzania wideo lub też do 23 godzin rozmów.

  Prezentowany model jest także wyposażony w port USB typu C, który wspiera funkcję Quick Charge, dlatego ładuje się jeszcze szybciej.

  Xiaomi Redmi Note 7 – kup teraz najnowszy smartfon od Xiaomi!

  Powyżej zaprezentowaliśmy tylko wybrane funkcje, jakie posiada nowy smartfon Xiaomi – model Redmi Note 7 to atrakcyjna propozycja dla wymagających użytkowników, którzy jednocześnie nie chcą płacić za urządzenie sporej sumy. Ten model możemy kupić w cenie już około 1000 złotych!

  Telefon Xiaomi Redmi Note 7 – czy warto go kupić?

 • O prawdziwym szczęściu może mówić mężczyzna, który wraz z niespełna 2-letnim dzieckiem został potrącony na przejściu dla pieszych. Poszkodowani nie doznali poważniejszych obrażeń. Kierowca, który spowodował kolizję był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. 33-latek został już przesłuchany. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.