Zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze w MOK - tym razem naszym gościem będzie Grzegorz Gawlik - nietypowy podróżnik, którego pasją jest zwiedzanie wulkanów ale tylko tych aktywnych! Zapraszamy 19.01 o godz. 16.00, spotkanie odbędzie się w Galerii Sztuk Wszelakich - wstęp wolny. Zapraszamy!
 • Policjanci publikują zdjęcie z monitoringu, na którym widoczny jest wizerunek kobiet podejrzewanych o kradzież portfela. Do zdarzenia doszło w sklepie. Osoby, które rozpoznają kobiety proszone są o kontakt z kędzierzyńsko-kozielską Policją. Pamiętajmy okres przedświąteczny to czas przygotowań i zakupów. Bądźmy czujni i ostrożni - niestety, to również czas żniw dla kieszonkowców! Tłok w sklepach, centrach handlowych, na targowiskach oraz zatłoczonych przystankach mogą próbować wykorzystać przestępcy.

 • Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk dziękuje policjantom i pracownikom cywilnym Policji za udział w zabezpieczeniu konferencji klimatycznej COP24. Szef polskich policjantów wyraził wdzięczność także wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji z całego kraju, którzy w tym wymagającym okresie z zaangażowaniem realizowali służbowe obowiązki, gdy ich koleżanki oraz koledzy zostali delegowani do pełnienia służby w Katowicach oraz Krakowie.

 • 20 stycznia o godz. 15.00 w DK "Chemik" spektakl pt. "Przyjaciółki", na podstawie tekstu Magdaleny Marszałkowskiej, przygotowany przez Stowarzyszenie Alphahonia z Wiednia! Zapraszamy - bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line.

  Telefon biznesowy to narzędzie pracy wielu osób na wysokich stanowiskach. Umożliwia szybki kontakt z pracownikami, kontrahentami i klientami, zapewniając bardzo wysoką jakość dźwięku podczas rozmów. Obecnie dostępne są nowoczesne modele o zaawansowanych funkcjach, które znacznie ułatwiają realizację zadań zawodowych. Jaki model wybrać, by spełnił wszystkie oczekiwania?

  Telefon biznesowy – jaki mamy wybór?

  Telefon biznesowy to nie zawsze smartfon – w wielu sytuacjach niezastąpione są nadal telefony stacjonarne, stanowiące podstawę wyposażenia biura. Korzystają z nich zarówno osoby na stanowiskach biurowych, jak i członkowie zarządu. W przypadku osób na stanowiskach kierowniczych, producenci proponują bardziej zaawansowane modele, wyposażone w wiele dodatkowych funkcji i nowoczesnych rozwiązań.

  Telefon biznesowy to urządzenie dostępne w wielu opcjach. Możemy wybierać wśród modeli przewodowych i bezprzewodowych, klasycznych lub wyposażonych w dotykowy ekran. Dostępne są opcje analogowe, do podłączenia do zwykłej sieci telefonicznej, jak i telefony IP, które do połączeń wykorzystują Internet. Klienci mogą znaleźć również duży wybór telefonów konferencyjnych, które umożliwiają organizację spotkań biznesowych w sytuacjach, kiedy nie wszyscy uczestnicy mogą pojawić się w ustalonym miejscu. Dodatkową opcją są nowoczesne telefony multimedialne, które umożliwiają prowadzenie rozmów video – zaawansowana technologicznie opcja, również pozwalająca na prowadzenie konferencji lub spotkań biznesowych na wysokim poziomie.

  Porównywarka telefonów biznesowych – czy smartfon wystarczy?

  Coraz częściej używamy smartfonów – zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy. W wielu przypadkach są niezastąpione, umożliwiając zarówno kontakty z różnych lokalizacji, również poza biurem, jak i korzystanie z Internetu czy wielu przydatnych aplikacji. Najlepsze smartfony nie zastąpią jednak telefonów biznesowych w wersji stacjonarnej, które nadal stanowią podstawowe wyposażenie każdego biura.

  Tradycyjne telefony stacjonarne, analogowe i w wersji IP, umożliwiają szybki kontakt w każdej sytuacji. Nie wymagają ładowania, są niezawodne i bardzo wygodne w użyciu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku – wiele modeli posiada opcję eliminacji szumów, co pozwala na przeprowadzenie bardzo wyraźnej dla dwóch stron rozmowy nawet w pomieszczeniu, gdzie przebywa więcej osób. Przewagą nad smartfonami jest także fakt, że użytkownik nie musi martwić się o zasięg – połączenia są zawsze możliwe do wykonania.

  Telefony biznesowe – możliwość przeprowadzania telekonferencji

  Wśród telefonów biznesowych znajdują się modele, które pozwalają na zorganizowanie i przeprowadzenie telekonferencji. Telefony konferencyjne różnią się od modeli klasycznych, nie posiadają bowiem słuchawki, a jedynie urządzenie centralne wraz z głośnikami i mikrofonami. Można dzięki nim przeprowadzić telekonferencję z dużą grupą osób – zazwyczaj urządzenia tego typu mają kilkumetrowy zasięg, z możliwością rozszerzenia go do nawet kilkudziesięciu metrów przy zastosowaniu dodatkowych głośników.

  Jaki telefon do 1500 zł? Czyli ceny profesjonalnych telefonów biznesowych

  Decydując się na telefon biznesowy, najlepiej skorzystać z oferty specjalistycznego sklepu, który udostępnia wyłącznie najlepsze modele znanych producentów. Urządzenia od Cisco, Polycom czy Avaya wyróżniają się zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań, zapewniających krystaliczną jakość dźwięku oraz znacznie ułatwiających przeprowadzanie rozmów telefonicznych, również grupowych czy w formie wideokonferencji.

  Telefon do 1500 zł to modele stacjonarne o wielu zaawansowanych funkcjach, dostępne również w wersji z wyświetlaczem. W tej cenie można znaleźć m.in. urządzenia marki Cisco. Jeśli chodzi o urządzenia z ekranem dotykowym oraz z możliwością przeprowadzenia wideokonferencji, ich ceny zaczynają się od 2000 zł. Telefony konferencyjne to zazwyczaj koszt od ok. 2500 zł. Warto regularnie przeglądać oferty specjalistycznych sklepów, gdzie można spotkać atrakcyjne promocje.

  wybór modeli stacjonarnych dla firm

 • Życzenia dla policjantów, pracowników cywilnych, emerytów, rencistów policyjnych oraz mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł.insp. Wiktora Chałupy.

 • Ponad 3,5 promila miał w organizmie 48-letni kierowca mercedesa, który wjechał czołowo w volkswagena. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za jazdę po alkoholu i spowodowanie kolizji. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii.

 • 30 grudnia w DK "Lech" odbędzie się kolejny seans religijny. Tym razem będzie to obraz w reż. Giovanniego Bedeschi pt. "Chleb z nieba". Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Kina "Chemik" i w DK "Lech", rezerwacja pod numerami telefonów: 77 480 25 52, 77 483 66 70.
  Zapraszamy na najnowszy program  "Wady i Waszki" kabaretu Hrabi - 13 stycznia o godz. 18.00 w DK "Chemik". Bilety w cenie 100 zł - parter, 80 zł - balkon. Bilety do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line od 17.12.

  pracownik z Ukrainy z wysokimi kwalifikacjami

  Myśląc pracownik z Ukrainy, najczęściej wyobrażamy sobie osobę pracującą fizycznie. Tymczasem, wielu pracowników z Ukrainy szuka zatrudniania na stanowiskach wymagających wysokich kwalifikacji. Dziś wielu polskich przedsiębiorców z powodzeniem zatrudnia obcokrajowców wykształconych, posiadających wiedze i doświadczenie.

  W Polsce brakuje rąk do pracy

  Rozwój gospodarczy w Polsce następuje w ostatnich latach bardzo szybko. Tworzy się wiele nowych firm. Jednocześnie polski rynek wciąż boryka się z niedoborem pracowników. Kilkanaście lat temu, wiele osób zdecydowało się wyjechać za granicę w celach zarobkowych. Niektóre z tych osób tam zostały na stałe, inne nadal tam pracują. Każdego roku nasz kraj opuszcza wiele młodych osób. Jeszcze kilka lat temu najczęściej Polskę opuszczali ludzie pracujący fizycznie – dziś się to zmienia. Polskie uczelnie kształcą doskonale przygotowanych fachowców, którzy bez najmniejszych problemów znajdują dobrze płatną pracę w zagranicznych spółkach i firmach. Nie można się zatem dziwić, że pracownik z Ukrainy jest cenny na polskim rynku.

  Lepiej nie będzie…

  Najnowsze badania „Migracje Zarobkowe Polaków” dowodzą, że migracja zarobkowa Polaków trwa i trwać będzie nadal. Aż 11,8% Polaków rozważa wyjazd za granicę na dłużej. Jest to ok. 2,6 miliona osób! Przy czym zauważyć trzeba, że 1,5 miliona to osoby bardzo młode, które chcą wyjechać do pracy za granicę po raz pierwszy. To jednak nie koniec alarmujących informacji. Okazuje się, że ¼ badanych jest zdecydowanych zabrać ze sobą swoje rodziny. Jeżeli zestawimy te dane z ciągle rozwijającą się gospodarką Polską, okaże się, że nie tylko teraz brakuje rąk do pracy, ale będzie ich brakowało nadal. Pracownicy z Ukrainy są zatem doskonałym rozwiązaniem problemów polskich przedsiębiorców. Co więcej, łatają oni niedobory kadrowe nie tylko na najniższych szczeblach – pracownicy z Ukrainy coraz częściej rekrutowani na są wyższych stanowiskach.

  Pracownik z Ukrainy a zróżnicowana gospodarka Polska

  Gospodarka polska należy do gospodarek zróżnicowanych. Oznacza to, że pracownicy z Ukrainy mogą znaleźć zatrudnienie w Polsce na bardzo różnych stanowiskach. Nie ma wątpliwości co do tego, że największe szanse na zatrudnienie mają na stanowiskach, gdzie wykonywane są prace proste. Jednak nie tylko. Polscy pracodawcy chętnie zatrudniają obcokrajowców jako operatorów maszyn i urządzeń. 4% wszystkich zatrudnianych obcokrajowców pracuje jako pracownicy biurowi, a 2% jako specjaliści wielu branż. W Polsce na wysokie stanowiska (specjalistów, kierowników) przyjęto ok. Tysiąca pracowników z Ukrainy i można się spodziewać, że liczba ta będzie w obecnej sytuacji rosła.

  Leasing pracowniczy – dziś łatwo znaleźć pracownika z Ukrainy

  Nie wiesz jak zatrudnić pracownika z Ukrainy? Nie wiesz, gdzie znaleźć Ukraińców do pracy? W takim razie koniecznie powinieneś zgłosić się do agencji pracy tymczasowej. Leasing pracowniczy stał się bardzo modny i potrzebny, powstało zatem wiele firm specjalizujących się w dostarczaniu najlepszych pracowników. Dzięki takim miejscowym, pracownicy z Ukrainy mogą szybko znaleźć odpowiednią prace, a polski przedsiębiorca zdobyć dobrego, rzetelnego pracownika, idealnie dopasowanego do konkretnego stanowiska. Więcej informacji o korzystaniu z agencji pracy tymczasowej można znaleźć tutaj: http://www.pracowici.pl/pracownicy-z-ukrainy/ . Leasing pracowniczy rozwiązuje wiele problemów współczesnych przedsiębiorców – warto się nim zainteresować.

  Prowadzenie małej lub średniej firmy nie zawsze jest opłacalne, dlatego wiele osób, specjalizujących się w niektórych zawodach, decyduje się na freelancing. Jest to doskonałe wyjście z sytuacji, które pozwala optymalizować koszty, a przy tym zarabiać dobre pieniądze. A skoro już przy zarabianiu i optymalizacji kosztów jesteśmy, warto – będąc freelancerem – zdecydować się na biuro wirtualne na warszawskim Śródmieściu. Jak się bowiem okazuje, jest to usługa niezwykle atrakcyjna, która może przynieść Ci wiele korzyści.

  Biuro wirtualne w Warszawie, czyli adres dla freelancera

  I to podstawowa zaleta, jaką daje wirtualne biuro – możliwość korzystania z wirtualnego adresu, zlokalizowanego w samym centrum Warszawy. Jeżeli więc jesteś freelancerem, który świadczy usługi przez Internet i pracuje w biurze we własnym domu, masz niepowtarzalną szansę, aby skorzystać z usługi tego typu i popracować nad prestiżem prowadzonej działalności. Jak się bowiem okazuje, bardzo duża liczba klientów i potencjalnych partnerów biznesowych, zwraca uwagę na to, gdzie znajduje się Twoja firma – jeżeli jest to warszawskie Śródmieście, istnieje większa szansa, że klient skorzysta z Twojej oferty – nawet kosztem firmy, która posiada swoje biuro na Mokotowie, Woli, Pradze Południe, Ochocie czy Bielanach.

  Oczywiście adres to nie wszystko. Biuro wirtualne na warszawskim Śródmieściu pozwala Ci bowiem korzystać ze swoich powierzchni biurowych – o ile oczywiście będzie Ci to potrzebne i skorzystasz z tego rodzaju usługi. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie szczególnie dla tych freelancerów, którzy potrzebują odrobiny różnorodności oraz zmiany miejsca. Możesz udać się do centrum Warszawy i skorzystać z nowoczesnego, posiadającego znakomity wystrój miejsca pracy, co pozwoli Ci jeszcze skuteczniej realizować swoje codzienne zadania. Do Twojej dyspozycji jest biuro i sala konferencyjna, dzięki czemu możesz też organizować spotkania ze swoimi klientami w najlepszych możliwych warunkach. A to z pewnością również wpłynie pozytywnie na postrzeganie Twojej firmy. Sprawdź jak prezentują się takie powierzchnie biurowe, np. tutaj http://biurokamienica.pl/wirtualne-biuro-warszawa-srodmiescie/.

  Wirtualne biuro w Warszawie – pełen zakres usług dla freelancera

  Jakby tego było mało, wirtualne biuro może zapewnić Ci usługi w dużo szerszym zakresie, niż mogłoby ci się wydawać. Otrzymasz bowiem do swojej dyspozycji pakiety, w ramach których będziesz mógł wybrać interesujące Cię rozwiązania – za te, których nie wybierzesz, nie będziesz oczywiście płacić, dzięki czemu usługa będzie świadczona tanio.

  Jakie usługi wchodzą w skład biura wirtualnego? Są to między innymi usługi księgowe, które pozwolą Ci uniknąć jakichkolwiek błędów związanych z księgowaniem operacji finansowych, a także doradztwo prawne, tak istotne w niektórych momentach prowadzenia własnego biznesu. Bardzo istotne mogą okazać się dla Ciebie również porady finansowe oraz podatkowe – mogą one przydać się w każdej chwili i znacząco pomóc Ci w rozwoju biznesu. Oczywiście to nie wszystko – biuro wirtualne w Warszawie daje Ci możliwość skorzystania z usług informatycznych, a nawet pomocy w zakładaniu spółki, gdybyś postanowił np. zmienić coś w swoim biznesie.

  wirtualne biuro dla freelancera w Warszawie

  Bardzo istotną usługą jest też obsługa korespondencji – to dzięki niej wiesz, czy pod Twój wirtualny adres przyszły jakieś listy lub dokumenty, dlatego warto z tego skorzystać. O przybyciu korespondencji zostaniesz poinformowany, a do tego zostanie ona przekazana na Twój adres e-mail.

  Czy to usługa dla mnie?

  Sprawdź sam, analizując ofertę, cenę oraz możliwości, jakie otrzymasz. Wirtualne biura powstały w dużej mierze dla małych firm i freelancerów, ciesząc się obecnie bardzo dużą popularnością – nie bez przyczyny!

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na DW 408 pomiędzy Starym Koźlem a Bierawą. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy. Niestety jeden z nich zmarł na miejscu, a drugi został przetransportowany do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach

 • 27 grudnia o godz. 19.00 w Kinie "Twierdza" projekcja niezwykłego filmu, kandydata do Oscara, zwycięzcy Festiwalu Filmowego w Wenecji. "Roma" w reż. Alfonso Cuarona to bardzo sobisty film, który z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kinomanów. Bilety jedynie 12 zł - kup on-line.
 • Okres przedświąteczny to czas gorączkowych przygotowań, zakupów oraz wyjazdów. Bądźmy jednak czujni i ostrożni - niestety, ten czas to również czas żniw dla kieszonkowców! Z kolei planując rodzinny wyjazd pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania - włamywacze nie świętują! By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, wystarczy przestrzegać kilku zasad.

 • Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i nie tylko do uczestnictwa w Świątecznym Jarmarku, które odbędzie się w najbliższy weekend w Kędzierzynie na Placu Wolności.
  Anna Jellinek i Dariusz Czarny zaśpiewają dla Państwa najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Zaapraszamy na koncert, który odbędzie się 13.12 o godz. 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. 
 • Wczoraj w Kędzierzynie-Koźlu doszło do kolejnego wypadku na przejściu dla pieszych. To już trzecie w ciągu kilku ostatnich dni potrącenie na pasach. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

 • 31 grudnia w Sylwestra nie lada wydarzenie w Kinie "Twierdza". O godz. 20.30 zapraszamy na retransmisję z Teatru Bolszoj w Moskwie. Zobaczymy spektakl baletowy pt. "Don Kichot". Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line.
 • Asp. Mariusz Krajza z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego prowadzi cykliczne spotkania z uczniami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach. Funkcjonariusz rozmawia z młodzieżą, która posiada lub jest w trakcie wyrabiania prawa jazdy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • 31 grudnia w Sylwestra nie lada wydarzenie w Kinie "Twierdza". O godz. 20.30 zapraszamy na retransmisję z Teatru Bolszoj w Moskwie. Zobaczymy spektakl baletowy pt. "Don Kichot". Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line.
 • W ciągu 3 dni policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o potrąceniu na przejściu dla pieszych dwóch osób. Zmieniające się warunki atmosferyczne deszcz, opady śniegu przechodzące w gołoledź znacznie wydłużają drogę hamowania. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa pamiętajmy o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania, która dotyczy wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych.