Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w seansach specjalnych, zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka - ogólnopolska akcja pn. "Bajkowy Dzień Dziecka" potrwa w Kinie "Chemik" od 31.05 do 3.06.2018. Bilet - 10 zł. Zapraszamy!
XV Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej już 2 i 3 czerwca odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu. 2 czerwca zapraszamy do Koźla, natomiast dzień później w Hali Sportowej "Śródmieście" w Kędzierzynie, gdzie odbędzie się program artystyczny, który rozpocznie się o godz. 14.30. 
Zapraszamy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 26 maja na osiedlu Pogorzelec, przy parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenoda. Gwiazdą wieczoru będzie Majka Jeżowska i Szlagier Maszyna. Początek imprezy - godz. 12.00.
 • Kędzierzyńscy policjanci przeprowadzili na terenie powiatu ogólnopolską akcję „Prędkość”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach. Funkcjonariusze przeprowadzili blisko 100 kontroli drogowych, z pośród tej liczby 17 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

 • Mundurowi z Kędzierzyna szkolili się z zakresu taktyki i techniki interwencji. Zajęcia odbyły się na hali sportowej w ZS nr 3 w Kędzierzynie – Koźlu pod okiem doświadczonego instruktora Krav Maga Mariusza Kuczera. Ćwiczenia przeprowadzane są w celu doskonalenia umiejętności policjantów oraz omówienia i eliminowania ewentualnych błędów

 • "Podróże dalekie i bliskie" - to tytuł wystawy fotografii, która została przygotowana przez Bartosza Kupczyka i sekcję fotograficzną, działającą w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy 18.05 o godz. 18.00 do DK "Koźle".
  Zapraszamy na kolejne muzyczne spotkanie z Darkiem Czarnym i jego gośćmi, które odbędzie się 27.05.2018 r. o godz. 18.00 w DK "Koźle" Na pewno nie zabraknie poezji, piosenki poetyckiej. Wstęp wolny.

  20 maja na Stadionie "Odra" w Koźlu odbędzie się już po raz XXIV Festyn Charytatywny "Wakacje Dzieciom". Startujemy o godz.16.30. Wcześniej, około 16.00 z kozielskiego Rynku wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy serdecznie!
  26 maja od godz. 15.00 zapraszamy na Festiwal Pieśni Maryjnych, który odbędzie się w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu. Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Cantabile. 
  11 maja o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną wystawę w Galerii Sztuk Wszelakich. Tym razem swoje prace zaprezentuje Maciej Będkowski. Wstęp wolny.
  Katowicka formacja Henegelo wygrała VI edycję KOZ ALL MUSIC FESTIVAL. Grupa otrzyma 6 tysięcy złotych i wystąpi 2 czerwca podczas Dni Kędzierzyna-Koźla przed zespołami: Ras Luta i Kult. 
  12 maja o godz.11.00 w DK "Chemik" koncert pt. "Młynarski" we wspomnieniach w wykonaniu Studia Piosenki MOK, w ramach Dnia Seniora. Bilety w cenie - 10 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. 
  8 maja o godz. 17.00 kolejne spotkanie z historią sztuki i jej barwnymi postaciami. Tym razem naszym bohaterem będzie Witkacy. Wstęp wolny - zapraszamy serdecznie. 
  Juan Carlos Cano - charyzmatyczny wokalista zespołu Last of the Real i zwycięzca IV edycji Voice of Poland będzie jurorem VI edycji KOZ ALL MUSIC FESTIVAL i wystąpi wraz ze swoim zespołem Last Of The Real w drugi dzień Majówki.  
  11 maja o godz. 17.30 w DK "Koźle" kolejne spotkanie w ramach projektu DK+. Inicjatywy Lokalne. Tym razem zapraszamy wszystkich zainteresowanych aplikowaniem inicjatyw. Przypominamy, że czekamy na nie do 16.06.2018 r. 
  Zapraszamy na VI edycję KOZ ALL MUSIC FESTIVAL, która odbędzie się 2.05 od godz. 15.00 w Parku Pojednania. Usłyszymy 9 zespołów z całej Polski, które zostały wybrane spośród 40 zespołów, które zgłosiły się do konkursu. 
  Przed nami kolejna "Majówka" z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Widzimy się 1,2 i 3 maja w Parku Pojednania w Kędzierzynie. Nie zabraknie atrakcji muzycznych i popisów uczestników sekcji MOK. 2 maja odbędzie się VI edycja KOZ ALL MUSIC FESTIVAL.