plakat-Krajobrazy Słowa - wyniki XXVII edycji konkursu literackiego

Kędzierzyn-Koźle, dn. 13.02.2020 r. Protokół z posiedzenia Jury w dniu 13 lutego 2020 r. podsumowującegoXXVII edycję konkursu literackiego „Krajobrazy Słowa” Konkurs…


Pozycjonowanie jest wbrew pozorom bardzo skomplikowanym procesem, także dla specjalistów chociażby z uwagi na to, że każda strona wymaga indywidualnego podejścia i zastosowania zupełnie odmiennych metod. Tym bardziej, gdy ktoś zabiera się za to po raz pierwszy, bądź po prostu nie ma większego doświadczenia w pozycjonowaniu, wszystko może wydawać się wyjątkowo trudne. Oto kilka cennych rad SEO dla początkujących.

O czym trzeba pamiętać, pozycjonując stronę?

Posługując się hasłem kampania seo Warszawa można znaleźć niejedną agencję, która specjalizuje się w zakresie pozycjonowania stron. Ich doświadczenie może się znacznie różnić. Nie wszystkie firmy oferują usługi na tym samym poziomie. Niektóre dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tej branży. Trzeba więc uważać na to, komu powierza się to zadanie. Pozycjonując stronę, należy wziąć pod uwagę przynajmniej kilka najważniejszych dla tego procesu kwestii. Poniżej podpowiadamy, jakich. 

SEO rady dla początkujących

Przede wszystkim strona powinna ładować się bardzo sprawnie, 2-3 sekundy maksymalnie. Kolejna sprawa to struktura nagłówków. Nie ma większego znaczenia dla Google, czy będzie najpierw H1, a później H2 czy na odwrót. Należy jednak mieć też na uwadze to, treść ma być czytelna dla użytkowników. Następna ważna kwestia to chociażby to, że Google w pierwszej kolejności indeksuje stronę główną. To też trzeba mieć na uwadze. Plik robots.txt powinien znajdować się w katalogu głównym. Co więcej, musi być napisany małymi literami, bo tylko wtedy jest rozpoznawany. Początkujący pozycjonerzy zapewne nie wiedzą, więc warto wspomnieć, że efekty pozycjonowania widoczne są dopiero po upływie około 4 miesięcy od dokonania zmian. Tak więc nie należy zamartwiać się ich brakiem już tuż po naniesieniu poprawek na stronę.

Zleć pozycjonowanie profesjonalistom

Niektórymi czynnościami wykonanymi pod wskazówki specjalistów, można byłoby wykonać samodzielnie. Na przykład przygotować odpowiednią pod kątem SEO treść i zamieścić ją we wskazanych miejscach. Jednak tekst to tylko mały element tego, co trzeba wykonać w ramach pozycjonowania, aby ujrzeć jakiekolwiek efekty. Tak więc nie pozostaje nic innego, jak tylko skorzystać z pomocy ekspertów. Teraz tanie pozycjonowanie może przynieść satysfakcjonujące efekty. Poszczególne działania ustalane są indywidualnie, a następnie w indywidualny sposób wyceniane. Nie zawsze jednak czynności te wiążą się z kosztownym wydatkiem. Pod hasłem pozycjonowanie Kraków, Warszawa, Poznań itp. można znaleźć niejedną firmę oferującą te usługi. Zlecając pozycjonowanie ekspertom od SEO nie trzeba zaprzątać sobie myśli tym, co dla wielu osób jest całkowicie niezrozumiałe i zupełnie i trudne do wykonania. W pozycjonowaniu nie wszyscy są dobrzy. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko rozejrzeć się za prawdziwym fachowcem, który ma doświadczenie, wiedzę i chęć do tego, by się stale w tym kierunku rozwijać. W branży tej wiele się zmienia. By wykazać się skutecznością w pozycjonowaniu, trzeba być w temacie na bieżąco.

plakat-Spotkanie z z Teresą i Henrykiem Hadaszami Przyroda Kędzierzyna-Koźla   19 lutego 2020, godz. 17.00

Zapraszamy na spotkanie z Teresą i Henrykiem Hadaszami pt. "Przyroda Kędzierzyna-Koźla" w dn. 19 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w Filii nr 5. Będzie to spotkanie…


 • W Zespole Szkół Nr 3 w Sławięcicach odbyło się ślubowanie klasy mundurowej oraz mianowanie drugiej i trzeciej klasy na wyższe stopnie kadeckie. Udział w uroczystości wziął Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł.insp. Janusz Hencel, który pogratulował młodym kadetom wyboru kierunku kształcenia oraz zachęcał do wstąpienia w szeregi Policji po ukończeniu szkoły.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o podpalenia kontenerów na śmieci. To 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Przed nami ferie zimowe. Jak co roku policjanci z Kędzierzyna-Koźla organizują w całym powiecie pogadanki z uczniami szkół i przedszkoli na temat bezpiecznego zachowania podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze przekazują najmłodszym niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać. Ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla na wolnym zatrzymali dwóch mężczyzn. 20 i 24-latek będą odpowiadali przed sądem za kradzież oraz jazdę w stanie nietrzeźwości na rowerze. Grozi im za to kara aresztu lub grzywna.

 • plakat-Uwaga! Zmiana godzin otwarcia w piątek 7 lutego 2020 r.

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w dniu 7 lutego stycznia (piątek) zmienione będą godziny otwarcia bibliotek: MBP, Rynek 3 od godz. 10:30 Pozostałe filie od…


 • Jak wygląda praca policjanta każdy wie, ale czy na pewno? Dziennikarz Radia Opole, wspólnie z naszymi policyjnymi instruktorami ćwiczył na sali gimnastycznej. Później, na własnej skórze, przekonał się jakie to uczucie zatrzymywać niebezpiecznego przestępce, a na podjęcie decyzji mieć tylko kilka sekund. Obejrzyjcie jak sobie poradził…

 • plakat-"Echo Studni" - nr 15/2020

  Ukazał się nowy numer "Echa Studni" - miesięcznika tworzonego przez młodzież z naszego miasta. W nowym numerze m.in:- Łukasz Prochera w rozmowie z zespołem Rebelianci…


  plakat-Posiedzenie komisji konkursowej XXVII edycji Krajobrazów Słowa   13 lutego 2020, godz. 11.00

  Informujemy, że posiedzenie komisji konkursowej Krajobrazów Słowa w składzie: Marta Fox - przewodnicząca Jury i Karol Maliszewski odbędzie się 13 lutego 2020 r.…


  plakat-Luty w bibliotece

  10.02-21.02.2020 r. EKOFERIE w Bibliotece – wg. planu na www.mbpkk.pl. Wstęp wolny! MBP, Rynek 3 06.02.2020 r., godz. 18.00 Wernisaż wystawy zdjęć Rafała Pulkowskiego…


 • Publikujemy listę osób, które otrzymają darmowe bilety od Policji. Dziś bilet otrzymuje Pan Adam Kuczawski.

 • W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca wyniki osiągnięte przez opolskich policjantów w roku 2019. W spotkaniu uczestniczyli Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak, Wicewojewoda Pani Teresa Barańska, Członek Zarządu Województwa Opolskiego Pan Szymon Ogłaza, Zastępca Prokuratora Okręgowego w Opolu Pan Henryk Wilusz oraz kadra kierownicza opolskiej Policji.

 • Zaskocz swoich znajomych - zorganizuj imprezę urodzinową w plenerze!

  Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka. Obchodzimy je tylko raz w roku i zazwyczaj jest to czas refleksji i chwili namysłu, podsumowań i snucia planów na przyszłość. To również wyjątkowa okazja do zorganizowania imprezy urodzinowej. Co zrobić, by zaskoczyć znajomych i rodzinę? Podpowiada nam specjalista od organizacji takich eventów.

  Namiot eventowy

  Minusem organizowania imprez na świeżym powietrzu jest duże uzależnienie od pogody. Jest jednak sposób, by chociaż w pewien sposób uchronić się przed niekorzystnym działaniem deszczu, czy też wiatru - są to oczywiście namioty eventowe.

  Poszukują elementów dekoracyjnych do plenerowej imprezy bez trudu znajdziesz namioty imprezowe. Wynajem ich stał się w ostatnich latach świetnym biznesem, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na przeniesienie swojej zabawy na świeże powietrza. Duża konkurencja dla Ciebie dobrą wiadomość - w skrócie oznacza ona większą liczbę możliwości.

  Namiot imprezowy nie musi przypominać tych, które kojarzone są z wojskiem, czy też harcerstwem. W ofercie wielu firm znajdują się również dużo bardziej eleganckie modele. Część z nich oferuje wręcz możliwość dostosowania swoich produktów do wymagań danego klienta. Mogą być one nie tylko w wybranym kolorze, ale również zawierać dodatkowe elementy dekoracyjne.

  Dobry catering

  Na głodnego ciężko o dobrą zabawę. Jedzenie i przekąski są jednym z najważniejszych elementów każdej imprezy plenerowej. Jak o nie zadbać?

  Jeśli nie posiadasz zdolności kulinarnych lub po prostu nie lubisz spędzać długich godzin w kuchni to możesz skorzystać z oferty firm cateringowych. Oferują one nie tylko klasyczne danie, ale także możliwość skosztowania kuchni z całego świata. Bez trudu można znaleźć catering włoski, francuski, czy też orientalny.

  Plusem korzystania z cateringów jest spora oszczędność czasu, a także gwarancja, że dostarczone posiłki będą smakować. Warto jednak pamiętać, żeby wybrać odpowiednią firmę dostarczającą jedzenie.

  Atrakcje i muzyka

  Goście przychodzący na przyjęcie, czy też imprezę oczekują nie tylko jedzenia oraz miejsca do zabawy, ale również atrakcji i muzyki. Koniecznie należy im to zapewnić! Wybór odpowiedniej kapeli, czy też DJ nie jest zadaniem łatwym, ale warto poświęcić temu chwilę uwagi. Dobry wodzirej nie tylko rozkręci każdą imprezę, ale również spowoduje, że goście sami chętniej będą podejmować zabawę.

  Ciekawą atrakcją imprezową są food trucki na przyjęcie. Pojazdy gastronomiczne utożsamiane są przede wszystkim z imprezami plenerowymi oraz festiwalami, ale coraz częściej znajdują swoje zastosowanie również przy bardziej kameralnych wydarzeniach.

  Podsumowanie

  Impreza w plenerze to doskonały pomysł, by zaskoczyć swoich znajomych. Dobrze zorganizowania zostanie zapamiętana na długo. Jej organizacja nie jest łatwa, ale można poradzić sobie z nią samodzielnie. Wystarczy wynająć namiot imprezowy, znaleźć dobry catering, zorganizować muzykę oraz atrakcję, a na końcu zaprosić najlepszych znajomych i rodzinę.

 • Za kilka dni dzieci z Opolszczyzny rozpoczną upragnione i długo wyczekiwane ferie zimowe. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla, odwiedzają szkoły i przedszkola, gdzie rozmawiają z nimi na temat bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku. Niezależnie od prowadzonych działań przez funkcjonariuszy, pamiętajmy, że bardzo duży wpływ na kształtowanie bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży mają także ich rodzice oraz opiekunowie.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od 13 lat. Przestępca był ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu. Za zniszczenie mienia i groźby karalne został skazany na rok pozbawienia wolności.

 • plakat-Ku stepom akermańskim. Podróż rowerowa - spotkanie z podróżnikami Joanną Gerstel i Mariuszem Wasiewskim   28 lutego 2020, godz. 17.00

  Zapraszamy na spotkanie z podróżnikami Joanną Gerstel i Mariuszem Wasiewskim i prezentację pt. „Ku stepom akermańskim. Podróż rowerowa”, które odbędzie się 28 lutego…


  plakat-Wystawa pt. "Spektrum Barw"   od 4 lutego do 13 marca 2020 r.

  Zapraszamy do oglądania wystawy pt. Spektrum barw, przygotowanej przez uczniów Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci z Autyzmem "Mały Książę". Będzie ona prezentowana…


 • Kolejne nowe radiowozy zasiliły tabor kędzierzyńsko-kozielskiej Policji. Dwa oznakowane radiowozy będą używane podczas codziennej służby przez funkcjonariuszy z prewencji. Samochody zostały zakupione ze środków budżetowych przy wykorzystaniu środków w ramach Programu Modernizacji Policji.

 • Kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” przeprowadzili profilaktycy z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy. Kampania, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.