plakat-Spotkanie z Tomaszem Kandziorą   12 lutego 2019 godz. 17.00

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Kandziorą poświęcone książce pt. "100 lat po Wielkiej Wojnie 1914-1918. Ocalić od zapomnienia". Spotkanie odbędzie się…


 • Dzielnicowi oraz policjant zajmująca się profilaktyką społeczną przeprowadzili kolejne spotkanie w ramach wojewódzkiego programu „Świadomy i bezpieczny Senior". Tym razem funkcjonariusze rozmawiali o zagrożeniach z którymi mogą spotkać się osoby starsze w Pensjonacie Seniora w Zakrzowie. Podczas spotkania seniorzy otrzymali opaski odblaskowe oraz gadżety promujące bezpieczeństwo.

 • Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, silne opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach. Przekonały się dzisiaj o tym dwie kierujące, które spowodowały kolizję. Policjanci apelują o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. A wszystko to, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

 • plakat-Luty w bibliotece

  MBP, Rynek 3 11.02.2019 r., godz. 11:00 Posiedzenie Jury XXVI edycji ogólnopolskiego konkursu Krajobrazy Słowa12.02.2019 r., godz. 17:00 Spotkanie autorskie z Tomaszem…


  plakat-"Świat oczami reporterek" - spotkanie autorskie z Karoliną Sulej i Urszulą Jabłońską   22 lutego 2019, godz. 16.30

  Zapraszamy na spotkanie autorskie z Karoliną Sulej i Urszulą Jabłońską pt. "Świat oczami reporterek", ktore odbędzie się w Oddziale dla młodzieży Studnia Otwarta…


  plakat-Spotkanie autorskie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją   19 lutego 2019, godz. 17.00

  Zapraszamy na spotkanie autorskie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją poświęcone książkom „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych” tom XI i XII.…


 • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu uczestniczą w projekcie pn. „Bezdomność – wspólna sprawa”. W ramach projektu funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej, Służb Ochrony Kolei, Służby Zdrowia, Markotu oraz streetworkerami prowadzą spotkania z mieszkańcami naszego miasta na temat bezdomności i skutecznych form pomocy osobom bezdomnym.

 • Miejski Osrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu szuka pracowników.  Aktualnie posiadamy dwa wakaty na stanowiska: kinooperator-sprzedawca, kasjer-sprzedawca. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy. 
  Zapraszamy na zabawę karnawalową, która odbędzie się 3.03.2019 r. o godz. 19.00 w domu Kultury "Koźle". Wstęp - 25 zł, konsumpcja we własnym zakresie. Rezerwacja pod nr tel: 602 701 193.
 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą postępowanie w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej małoletniej mieszkanki miasta. Została ona zaatakowana na klatce schodowej. Publikujemy nagranie z wizerunkiem podejrzewanego mężczyzny. Osoby, które go rozpoznają lub mają inne dodatkowe informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z kędzierzyńsko-kozielską Policją.

 • W ubiegły piątek w ramach programu "Bezpieczna Gmina" w Zespole Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowiczkach policjanci przeprowadzili XV Międzygminny Turniej Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych. Turniej pod hasłem "STOP NAŁOGOM" zorganizowany został pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Wiktora Chałupy, Wójtów Gmin Pawłowiczki i Polska Cerekiew oraz przewodniczącego IPA Kędzierzyn-Koźle.

 • W Zespole Szkół Nr 3 w Sławięcicach odbyło się ślubowanie klasy mundurowej oraz mianowanie drugiej klasy na wyższe stopnie kadeckie. Udział w uroczystości wziął I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł.insp. Janusz Hencel, który pogratulował młodym kadetom wyboru kierunku kształcenia.

 • "Kazuo się żeni" - spektakl Teatru Ludzi Pracujących już 24.02 w Kinie "Twierdza". Zapraszamy 24.02 o godz. 14.00. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 579512308. 
  24 lutego w Galerii Sztuk Wszelakich DK "Chemik" o godz. 16.00 koncert pt. "Wspomnienia dawnych dni" w wykonaniu "Retro Orchestra". Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line.

  Złożenie wniosku kredytowego jest ciężkim zadaniem, nawet dla osób, które uważają, że temat finansów jest dla nich czymś znanym. Nie zawsze jednak wiedza powierzchowna jest wystarczająca, zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak bardzo skomplikowana i wymagająca jest procedura uzyskiwania kredytu.

  Od złożenia wniosku do otrzymania kredytu jest długa droga. Co więcej nie zawsze można uniknąć błędów, które mogą wpływać na późniejsze problemy finansowe. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy, kogoś, kto, na co dzień porusza się w świecie finansów i o produktach bankowych wie wszystko. Taką osoba niewątpliwie jest ekspert kredytowy, który jak sama nazwa wskazuje zna się na tematyce kredytowej, jak nikt inny.

  Na jakich płaszczyznach pomaga ekspert finansowy?

  Pomoc, która nic nie kosztuje

  Możliwe, że trudno w to uwierzyć, ale pomoc profesjonalisty, jakim jest ekspert finansowy, jest w całości darmowa. Żaden klient nie ponosi opłat, nawet, jeżeli jego sprawa jest bardzo trudna. Doradca nie ma cennika i nie posiada umów, w których są zakamuflowane ukryte koszty. Banki, z którymi współpracuje ekspert kredytowy, zapewniają mu swoista wypłatę. Jeżeli klient decyduje się na podpisanie umowy, w którymś z nich, wiąże się to z otrzymaniem prowizji, przez eksperta. Nie wpływa to na ratę kredytu, ani nie jest zawarte w żadnym punkcie umowy, wszystko odbywa się bez udziału klienta.

  Sprawdź również: http://imperiumbiznesu.pl/ i dowiedz się więcej

  Zdolność kredytowa na miarę możliwości

  Ekspert kredytowy, jest wykwalifikowanym w kierunku obliczania zdolności kredytowej danego klienta. Korzystając z wyspecjalizowanych narzędzi, przeprowadza ją precyzyjnie i przykłada uwagę do każdego szczegółu. Jednakże, mogą zdarzyć się sytuacje, gdy zdolność danej osoby nie jest wystarczająca, aby otrzymać kredyt. Nie oznacza to jednak, że droga do jego uzyskania się urywa. Ekspert kredytowy, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy, może doradzić danej osobie, co zrobić, aby zwiększyć tę zdolność i w późniejszym czasie, znów podjąć próbę starania się o kredyt, a co za tym idzie spełniać swoje cele i marzenia. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, ale trzeba zawierzyć komuś, kto doskonale porusza się w danej branży i służy bezcennym wsparciem.

  Nieustanny rozwój technologiczny sprawia, że coś, co do niedawna jeszcze było tylko w sferze naszej wyobraźni, ewentualnie na ekranach kin, obecnie jest na wyciągnięcie ręki. Jednym z przykładów jest rzeczywistość rozszerzona. Dziś aplikacje rzeczywistości rozszerzonej są coraz powszechniejsze i wykorzystuje się je w rożnych dziedzinach: turystyce, nauce, rozrywce. Czym jest rzeczywistość rozszerzona i co ma nam do zaoferowania? Czy jest to technologia, która przetrwa i znacznie się rozwinie, czy może niespecjalnie przypadnie nam do gustu i uznamy ją za niepotrzebną? Jeżeli nie wiesz, czym jest rzeczywistość rozszerzona i co może nam zaoferować, zapraszamy do lektury!

  Rzeczywistość rozszerzona – skutecznie uzupełnia rzeczywistość

  Do czego można by porównać technologię rzeczywistości rozszerzonej? To tak, jakby osoba z bardzo słabym wzrokiem, wzięła do ręki opakowanie ciastek i chciała zobaczyć jego skład, ale zupełnie nie widziała, napisów. Dopiero po założeniu okularów, jest w stanie dowiedzieć się, jakie składniki zostały użyte do wyprodukowania ciastek. Dokładnie tak samo jest z rzeczywistością, która nas otacza oraz z rzeczywistością rozszerzoną ta druga spełnia rolę okularów – przyrządu, który pomaga nam uzupełnić wiedzą o otaczającym nas świecie. Wyobraźmy sobie sytuację, że zwiedzamy piękne miasto, w którym aż roi się od zabytków. Za każdym razem musisz wyciągać przewodnik, aby poczytać o każdym z nich? Tak było jeszcze do niedawna. Dziś wystarczy, że wyciągniesz swój telefon, w którym zainstalowana jest odpowiednia aplikacja rzeczywistości rozszerzonej, skierujesz go na dany obiekt, który Cię interesuje, a wszystkie najważniejsze informacje, pojawią się na wyświetlaczu urządzenia. Przydatne – prawda?

  Czym jest rzeczywistość rozszerzona

  Rzeczywistość rozszerzona jest zatem systemem, który łączy świat rzeczywisty ze światem wygenerowanym komputerowo.

  Ronald Azum jest twórcą definicji rzeczywistości rozszerzonej, w której podkreśla on, że rzeczywistość rozszerzona łączy w sobie zarówno świat realny jak i rzeczywistość wirtualną, jest interaktywna w czasie rzeczywistym, a także umożliwia swobodę ruchu w trzech wymiarach.

  Zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej

  Zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej jest bardzo szerokie. Obecnie aplikacje stosuje się w medycynie, w lotnictwie, motoryzacji, a także w szkoleniach, w marketingu, w edukacji. Aplikacje rzeczywistości rozszerzonej doskonale sprawdzają się w muzeach, gdzie wystawiony eksponat można uzupełnić o szereg informacji związanych np. z historią jego odnalezienia, czy wykonania. Rzeczywistość AR zapewnia niezbędne dane na temat konkretnych obiektów, wyświetla kluczowe indagacje, pokazuje ukształtowanie terenu, wysokość (ważne np. dla pilotów), przedstawia strukturę narządów wewnętrznych u pacjenta, a także czynności tych narządów.

  Zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej jest duże, a będzie z pewnością coraz większe. Pojawia się wiele firm, które oferują tworzenie tego typu aplikacji, przydatnych w wielu instytucjach, a także w prywatnym życiu wielu ludzi.

  Przyszłość aplikacji rozszerzonych

  Jak będzie przyszłość aplikacji rozszerzonych? Rysuje się ona w jasnych barwach. Z całą pewnością będzie ona nadal rozwijana i będziemy mogli cieszyć się z nowych aplikacji ułatwiających nam życie. Rzeczywistość rozszerzona niewątpliwie jest technologią niezwykle ważną, która może przynieść w przyszłości wiele dobrego. Już dziś obserwuje się jej pożądany wpływ na wiele dziedzin. Można przypuszczać, że w przyszłości z całą pewnością będzie to technologia ważna dla każdego człowieka i bardzo powszechna. Czy możliwe jest, aby technologia ta nie przetrwała? Z pewnością nie, chyba, że zostanie zastąpiona inną, jeszcze bardziej innowacyjną, co oczywiście jest bardzo możliwe. Być może rzeczywistość rozszerzona za jakiś czas stanie się tak powszechna, jak obecne dziś technologie, bez nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania?

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podsumowali 2018 rok. Podczas odprawy omówiono wyniki pracy funkcjonariuszy i podsumowano stan bezpieczeństwa na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W odprawie wziął udział m. in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – insp. Adam Tychowicz.

 • Dzieci z Opolszczyzny rozpoczęły upragnione i długo wyczekiwane ferie zimowe. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla, przy każdej okazji, rozmawiali i rozmawiają z nimi na temat bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku. Niezależnie od działań prowadzonych przez funkcjonariuszy, pamiętajmy, że bardzo duży wpływ na kształtowanie bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży mają także ich rodzice oraz opiekunowie.

 • Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Gorsza koncentracja, rozkojarzenie, mniejsza kontrola nad samochodem czy spóźniona reakcja - to tylko niektóre z konsekwencji takiego zachowania. Więcej w naszym filmie - obowiązkowo do obejrzenia nie tylko dla kierowców.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ponownie ostrzegają osoby starsze oraz samotnie zamieszkujące przed oszustami i złodziejami, którzy pod pretekstem wypłaty dodatkowego świadczenia pieniężnego, uzyskania pomocy, czy też sprzedaży różnych artykułów, kradną z mieszkań pieniądze i kosztowności. Wczoraj, w taki sposób zostało okradzionych dwóch mieszkańców naszego miasta.

 • Właśnie uaktywnili się w naszym powiecie przestępcy podający się na policjantów z CBŚ. Oszuści tym razem dzwonią na firmowe telefony stacjonarne i komórkowe. Informują rozmówcę, że ktoś wykradł jego dane i zaciągnął na niego kredyt. Mówią rozmówcy, że kredyt może być anulowany pod warunkiem, że będzie z nimi współpracował i zachowa te informacje w tajemnicy. Nalegają by potwierdzić te informacje – wykręcając numer 112. Pamiętajmy, że jeżeli się nie rozłączymy to cały czas rozmawiamy z tymi samymi osobami. Koniecznie rozłączcie taką rozmowę. Bądźcie czujni i zachowajcie ostrożność ! Oszuści posługują się różnymi metodami, za chwilę mogą podawać się za kogoś bliskiego lub funkcjonariusza innych służb.