• Dzielnicowa odwiedziła przedszkolaków z Poborszowa. W czasie spotkania, policjantka czytała dzieciom bajkę w ramach projektu: "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Funkcjonariuszka rozmawiała także z maluchami na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach.

 • Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na "Majówkę". Trzydniowa impreza plenerowa rozpoczyna się 1 maja o godz. 16.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych 3 maja. W tym czasie czeka nas spora dawka dobrej muzyki, rozrywka dla najmłodszych i pyszna gastronomia. 
  Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w związku z zapowiadanym ogólnopolskim strajkiem nauczycieli organizuje w najbliższy poniedziałek, 8.04 dodatkowe seanse filmowe. 
 • Ruszyła kampania edukacyjno - profilaktyczna pt. "Narkotyki i dopalacze zabijają". Policjant zajmujący się profilaktyką odwiedził Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu , gdzie rozmawiał z młodzieżą o szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz o konsekwencjach prawnych, zdrowotnych i społecznych związanych z ich posiadaniem i zażywaniem. Kampania pod hasłem "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży sklepowej. Do przestępstwa doszło w marcu 2019 roku, w jednym z marketów na terenie Kędzierzyna-Koźla. Publikujemy zdjęcia z wizerunkiem osoby, która jest podejrzewana o ten czyn. Wszystkie osoby mogące pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny, proszone są o kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr tel. 77 472 46 03.

 • plakat-Kwiecień w bibliotece

  MBP, Rynek 3 04.04.2019 r., godz. 17:00 Spotkanie z Maciejem Siembiedą pt. „Zagadki historyczne Opolszczyzny w powieściach Macieja Siembiedy”12.04.2019 r., godz.…


  plakat-Konkursu literacki dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Mój śląski bohater”   do 30 kwietnia 2019

  Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu ogłasza konkurs literacki dla dzieci i młodzieży ph. „Mój śląski bohater”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem…


  plakat-Zmiana godzin otwarcia biblioteki 8 i 9 kwietnia   8 i 9 kwietnia 2019

  Informujemy, że w dniach 8 i 9 kwietnia 2019 r. w zwiazku ze strajkiem nauczycieli wszystkie placówki w sieci MBP będą czynne od 8.00 do 16.00.


 • Policjant przed służbą zauważył podejrzanie zachowujące się osoby. Postanowił interweniować. Okazało się, że ujawnił pięcioosobową grupę podejrzaną o liczne kradzieże sklepowe. Mężczyźni w wieku od 15 do 52 lat zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty kradzieży. Dwóch mężczyzn będzie odpowiadało w warunkach recydywy, natomiast o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

 • 7 kwietnia o godz. 17.00 w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu Chór Cantabile zaprezentuje najpopularniejsze pieśni pasyjne. Zapraszamy!
  5 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich Miejskiego Ośrodka Kultury kolejny wernisaż. Tym razem swoje prace zaprezentuje Katarzyna Czochara, słuchaczka UTW, która należy do Klubu Plastyków Nieprofesjonalnych, działającego przy MOK.
  plakat-Warsztaty wiosennego ekorękodzieła   10 kwietnia 2019

  Zapraszamy na warsztaty wiosennego ekorękodzieła, które odbędą się 10 kwietnia o godz. 17.00 w Filii nr 5, ul. Damrota 32. Prowadzenie: Elżbieta Kruk z Pracowni…


 • Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów.

 • „Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – rusza akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do pieszych i kierujących pojazdami.

 • W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rusza nowy kierunek studiów oficerskich. Skierowany jest do maturzystów, którzy rozpoczną proces rekrutacji do policji. Studia będą trwały cztery lata, a po ich ukończeniu absolwent uzyska stopień licencjata. Będzie miał również prawo przystąpienia do egzaminu oficerskiego.

 • Blisko 100 policjantów, wchodzących w skład III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji opolskiego garnizonu, uczestniczyło we wspólnych ćwiczeniach. Szkolenie dotyczyło między innymi przypadków zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego. Ćwiczenia odbyły się na terenie Zespołu Szkół w Pruszkowie. W skład III Kompanii wchodzą policjanci z Kędzierzyna-Koźla, Prudnika, Strzelec Opolskich, Głubczyc i Krapkowic.

 • Bawełniane torby kreują przyjazny wizerunek

  Zwiększająca się świadomość człowieka oraz nacisk na zrównoważony rozwój sprawia, że ekologia wchodzi w działania marketingowe i zadomawia się tam na dobre. Trend ten wyrazie widać w Internecie oraz na ulicach miast. Duże i średnie firmy ocieplają swój wizerunek wprowadzając na rynek produkty proekologiczne.

  Wiele korporacji inwestuje w promowanie zdrowego stylu życia, w gazetkach promocyjnych zamieszczane są przepisy z wykorzystaniem produktów ekologicznych. Towary bio są bardzo dobrze eksponowane w sklepach, nie mamy szans nie zwrócić na nie uwagi. Niektóre firmy wprowadzają ekologiczne opakowania żywności. Coraz częściej możemy spotkać produkty pakowane w papier zamiast w folię.

  Zastępujemy foliówki

  Modę na życie w większej świadomości ekologicznej widać również na ulicach, wśród zwykłych ludzi. Wiemy, z jakim zanieczyszczeniem planety obecnie się mierzymy i jak długo rozkładają się worki foliowe, dlatego coraz częściej rezygnujemy z nich. Na zakupy zaczęliśmy chodzić z torbami bawełnianymi. Mieszczą się one w każdej torebce, a czasem w kieszeni, dlatego możemy mieć je zawsze pod ręką. Rynek oferuje również rozwiązanie dla panów, którzy nie noszą torebek. Są to torby – plecaki typu worek. Nie można mówić tylko o aspekcie ochrony środowiska, należy też dodać, że taka torba jest dużo bardziej wytrzymała od foliówki, możemy ją z łatwością prać. Na torbach możemy mieć nadruk, nadrukowane mogą być obrazki, zdjęcia albo zabawne napisy, z którymi się utożsamiamy.

  Torba bawełniana z nadrukiem reklamowym

  Zapotrzebowanie na torby wielokrotnego użytku wykorzystują firmy. Nadruki na torbach rozdawane jako materiały reklamowe znacząco wpływają na wizerunek firmy. Firma, która kreuje się na przyjazną środowisku lepiej kojarzy się klientom. Wiele sieci handlowych promuje ekologiczne podejście i sprzedaje swoim klientom torby z nadrukiem. Pewna znana korporacja oferuje swoim klientom torbę na całe życie. Wystarczy ją raz kupić, a kiedy po pewnym czasie się zużyje – wymieniana jest na nową. Torby reklamowe dodawane są czasami w gratisie do czasopism damskich. Nieważne czym zajmuje się przedsiębiorstwo, każdy może zamówić torby reklamujące swoje usługi. Sami wybieramy wzór, logo oraz napis.

  Obdarowani klienci używają swoich toreb w codziennych zakupach, ma to niewątpliwy wpływ na wizerunek marki. Bawełniane lub lniane torby z atrakcyjnym nadrukiem używane są często, jako damska torebka lub torba na plażę. Warto więc zainwestować w porządne materiały oraz ciekawe nadruki, aby nasze klientki używały toreb nie tylko na zakupach.

  Więcej informacji

  Torby papierowe z nadrukiem znajdziesz na stronie plastika.pl - dowiedz się więcej

 • Już po 15 minutach od zgłoszenia policjanci z Kędzierzyna-Koźla odnaleźli mężczyznę. 30-latek po kłótni rodzinnej wyszedł z domu grożąc, że targnie się na swoje życie. Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna.

 • plakat-Gala finałowa XXVI edycji Krajobrazów Słowa   12 kwietnia 2019, godz. 17.00

  Zapraszamy do udziału w gali finałowej XXVI edycji konkursu literackiego Krajobrazy Słowa, która odbędzie się 12 kwietnia o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej…


 • 24 marca 2019 roku w Kędzierzynie -Koźlu odbyła się uroczystość związana z przypadającą w tym dniu 60. rocznicą śmierci insp. Policji Państwowej Wiktora LUDWIKOWSKIEGO – patrona wielkopolskich policjantów.

 • plakat-Rodzinne Czytanki Wielkanocne szaleństwo   6 kwietnia 2019, godz. 16.15

  Zapraszamy na Rodzinne Czytanki, które odbędą się 6 kwietnia o godz. 16.15 w MBP, Rynek 3. Czytamy: Opowiedz mi, mamo : polskie zwyczaje i obrzędy wielkanocne Anny…