• Nasza kampania "Dołącz do nas" trwa od 9 listopada. Dzięki niej przybliżamy pracę funkcjonariuszy z różnych pionów i wydziałów Policji. Pokazując ich codzienną służbę, prezentujemy możliwości rozwoju w naszej formacji. Byliśmy już na uczelniach wyższych, antenach radiowych oraz w studiach telewizyjnych. Na tym jednak nie koniec. Zapoznajcie się z nadchodzącymi wydarzeniami.

 • Drodzy Wolontariusze! Jak co roku przy Miejskim Ośrodku Kultury powstał Sztab XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o numerze #3393. Tegoroczny Finał odbędzie się 13.01.2019 r.
 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uczestniczyli w przedsięwzięciu dotyczącym bezpieczeństwa dzieci, które zostało zorganizowane pod patronatem fundacji Cemex –,,Budujemy Przyszłość”. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli przedszkolakom jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzieci brały także aktywny udział w spektaklu edukacyjnym oraz konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 • W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Wojewoda Opolski Adrian Czubak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta wręczyli odznaczenia państwowe i resortowe oraz nagrody i listy gratulacyjne funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym z garnizonu opolskiego. Uroczystości uświetnił występ chóru Akademickiego Politechniki Opolskiej pod dyrekcją Ludmiły Wocial – Zawadzkiej.

 • Szybko zapadający zmrok, mgły, zaśnieżone czy też zaparowane szyby pojazdów oraz śliska nawierzchnia sprzyjają stłuczkom i potrąceniom. Nieważne czy jedziemy pojazdem, czy idziemy pieszo, zachowajmy na drodze szczególną ostrożność.

 • Policjanci cały czas pracują nad ustaleniem personaliów mężczyzny, którego ciało zostało wyłowione z Odry we wrześniu 2017 roku w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu tel. 77/472 46 66 lub najbliższej jednostki policji pod numerem 112.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą spotkania z pedagogami oraz rodzicami na temat zagrożeń jakie dla dzieci i młodzieży niosą ze sobą środki odurzające. Funkcjonariusze rozmawiają o tym jak uchronić pociechy przed uzależnieniami. Omawiają także prawne aspekty wykonywania władzy rodzicielskiej oraz odpowiedzialność prawną nieletnich.

 • Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wyziębienie organizmu. Ty też możesz uratować życie, informując służby o osobach, które potrzebują pomocy. Taką możliwość daje również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądź obojętny!

 • Pierwsze spotkania w ramach naszej kampanii informacyjnej "Dołącz do nas" są już za nami. Studenci opolskich uczelni mogli poznać tajniki pracy policyjnego biegłego i dzień z życia naszego antyterrorysty. Na tym jednak nie koniec. O swojej codziennej służbie "od kuchni", opowiedzą nasi praktycy: kryminalni, przewodnicy psów, szkoleniowcy, profilaktycy, dzielnicowi i dyżurni. Historie często bardzo różne łączą sprawy fundamentalne - policyjny mundur i rota naszego ślubowania.

 • 9 grudnia o godz. 17.00 w Hotelu "Solidaris" spektakl pt. "Żona do adopcji" z Olgą Borys w roli głównej. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasach kin "Chemik" i "Twierdza", a także na stronie: www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl 
  14  grudnia pierwsze spootkanie ze stand upem w Kędzierzynie-Koźlu. Wystąpią Wojtek Pięta i Damian Skóra. Zapraszamy o godz. 19.00. Bilety w cenie 20 i 25 zł do nabycia na: www.kupbilecik.pl.

  Gmina Kędzierzyn-Koźle dziękuje firmie Gaz-System S.A. za wsparcie w organizacji spektaklu z okazji 43. urodzin miasta Kędzierzyn-Koźle.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich twórców iniicjatyw, jak również osoby, które wzięły udział w działaniach na spotkanie podsumowujące II cześć projektu, które odbędzie się 19.11 o godz. 17.00 w DK "Koźle" - zapraszamy!
  29 listopada o godz. 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich niezwykły, klimatyczny koncert w wykonaniu Anny Jellinek i Damiana Surowa - bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. 
  5 grudnia o godz. 18.00 w Domu Kultury "Chemik" zobaczymy niezwykły spektakl baletowy pt. "Baśnie 1001 Nocy – Szeherezada"
  w wykonaniu ROYAL LVIV BALLET, muzyka: Rimsky Korsakov
  Bilety: 80 zł/parter, 70 zł/balkon, 50 zł/ulgowy (szkolny). Kup on-line.
  24.11 o godzinie 16.00 odbędzie się Trzecia Gala Koncertu Kultur. szczególny koncert, organizowany przez Stowarzyszenie Przyjacioł Chóru "Echo Kresów". Nieodpłatne wejściówki do odbioru w kasach kin od poniedziałku, 19.11. Zapraszamy!
  Henryk Miśkiewcz, Marek Napiórkowski, Michał Kapczuk, Łukasz Żyta i Dorota Miśkiewicz – ten wyjątkowy skład usłyszymy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury 18 listopada 2018 r. o godz. 16.00. Bilety w cenie 60 zł - parter, 50 zł - balkon. Kup on-line. 
 • Policjanci z kędzierzyńskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie do piwnicy i kradzież dwóch rowerów. 37-letni mieszkaniec Katowic usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 • 11.11 - zapraszamy do Kina "Chemik" na Dzień Kina Polskiego. O godz. 14.30 zobaczymy polskie bajki: Baśń o korsarzu Paleonie (1959 r.), Tort urodzinowy (1989 r.), O Janku, co psom szył buty (1961 r.), Niezwykła podróż (1955 r.), Dwa Michały (1958 r.). O pięknej Parysadzie (1978 r.). Cena biletu - 11 zł. 
 • W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.