20 maja na Stadionie "Odra" w Koźlu odbędzie się już po raz XXIV Festyn Charytatywny "Wakacje Dzieciom". Startujemy o godz.16.30. Wcześniej, około 16.00 z kozielskiego Rynku wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy serdecznie!
26 maja od godz. 15.00 zapraszamy na Festiwal Pieśni Maryjnych, który odbędzie się w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu. Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Cantabile. 
11 maja o godz. 18.00 zapraszamy na kolejną wystawę w Galerii Sztuk Wszelakich. Tym razem swoje prace zaprezentuje Maciej Będkowski. Wstęp wolny.
Katowicka formacja Henegelo wygrała VI edycję KOZ ALL MUSIC FESTIVAL. Grupa otrzyma 6 tysięcy złotych i wystąpi 2 czerwca podczas Dni Kędzierzyna-Koźla przed zespołami: Ras Luta i Kult. 
12 maja o godz.11.00 w DK "Chemik" koncert pt. "Młynarski" we wspomnieniach w wykonaniu Studia Piosenki MOK, w ramach Dnia Seniora. Bilety w cenie - 10 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. 
8 maja o godz. 17.00 kolejne spotkanie z historią sztuki i jej barwnymi postaciami. Tym razem naszym bohaterem będzie Witkacy. Wstęp wolny - zapraszamy serdecznie. 
Juan Carlos Cano - charyzmatyczny wokalista zespołu Last of the Real i zwycięzca IV edycji Voice of Poland będzie jurorem VI edycji KOZ ALL MUSIC FESTIVAL i wystąpi wraz ze swoim zespołem Last Of The Real w drugi dzień Majówki.  
11 maja o godz. 17.30 w DK "Koźle" kolejne spotkanie w ramach projektu DK+. Inicjatywy Lokalne. Tym razem zapraszamy wszystkich zainteresowanych aplikowaniem inicjatyw. Przypominamy, że czekamy na nie do 16.06.2018 r. 
Zapraszamy na VI edycję KOZ ALL MUSIC FESTIVAL, która odbędzie się 2.05 od godz. 15.00 w Parku Pojednania. Usłyszymy 9 zespołów z całej Polski, które zostały wybrane spośród 40 zespołów, które zgłosiły się do konkursu. 
Przed nami kolejna "Majówka" z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Widzimy się 1,2 i 3 maja w Parku Pojednania w Kędzierzynie. Nie zabraknie atrakcji muzycznych i popisów uczestników sekcji MOK. 2 maja odbędzie się VI edycja KOZ ALL MUSIC FESTIVAL.