• Oszuści usiłowali wyłudzić 30 tysięcy złotych od mieszkanki Kędzierzyna-Koźla. Dzięki czujności i natychmiastowej reakcji pracowników banku, udaremniono próbę oszustwa.

 • Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 14 września 2018 roku na ulicy Grunwaldzkiej w Kędzierzynie-Koźlu. W zdarzeniu brał udział rowerzysta oraz jasno szary samochód osobowy. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia albo posiadają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt.

 • Dynamiczne pokazy zatrzymania terrorystów, odbicia zakładników czy obezwładniania agresywnych osób - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali opolscy policjanci na Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych. Impreza odbędzie się 6 października 2018 roku na Błoniach Politechniki Opolskiej. Oprócz policjantów, na miejscu będą przedstawiciele blisko 20 służb mundurowych. Organizatorem pikniku w ramach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości jest Wojewoda Opolski Adrian Czubak.

 • 29 września 2018 roku zakończyła pracę komisja kwalifikacyjna XXV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia „PUBLICYTYKA 2018”. Protokół na stronie festiwalu.
  Zapraszamy na retransmisję koncertu André Rieu z Maastricht z 7.07.2018 r., pt. "Amore – mój hołd dla miłości” - 25.10, godz. 19.00, Kino "Twierdza". Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line już od 3.10.
  Już po raz XIV Stowarzyszenie Blehhamer, Koło Modelarskie 11 i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na szczególną wystawę i Konkurs modelarski pn. "Memoriał załogi porucznika Artuhra Lindella".
 • Przypominamy, że od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Kierowcy nie muszą już posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu. Natomiast taki dokument jest potrzebny na przykład przy sprzedaży auta.

 • W najbliższy czwartek - 4.10 o godz. 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich będziemy mogli zobaczyc niezwykłą ekspozycję. "Latarnia strachu" to zbiór niezwykłych urządzeń projekcyjnych ze zbiorów Jana Kofnyta. Zapraszamy! Wystawa czynna do 4.11.
 • W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2018 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych.

 • Miejski Osrodek Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z podróżnikiem. 27.10 o godz. 16.00 w Galerii Sztuk Wszelakich spotka się z Wami podróżująca rodzina: Izabela Żbikowska, Mietek Król i 13-miesięczny Gucio. Opowiedzą o tym, dlaczego podróżowanie z maluchem jest fajne! Zapraszamy 
 • Kędzierzyńscy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego na drodze DK 40 - obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Kierujący pojazdem Renault podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z samochodem marki Jaguar. W wyniku tego zdarzenia 29-letni pasażer renaulta zmarł na miejscu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 • "Senior Znaczy Szacunek" - uroczyste obchody Dnia Seniora w Kędzierzynie-Koźlu to min. Miasteczko Zdrowia Seniora, liczne występy i spotkania. Kiedy? 1.10, gdzie? W Hali "Śródmieście" w Kędzierzynie, w jakich godzinach? 10.00 - 14.00. Zapraszamy!
  Już po raz trzeci zapraszamy na Festiwal Mikołaja z Koźla, który tradycyjnie już odbywa się w październiku w Koźlu. Od 5-7.10 historyczna część Kędzierzyna-Koźla rozbrzmiewać będzie dźwiękami muzyki dawnej. Koncerty odbędą się w Kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej.
  Przed nami realizacja kolejnego projektu, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Tym razem będzie to "Aktywizacja kulturowa, sportowa i edukacja patriotyczna kozielskiej młodzieży", realizowany przez OHP i Zespoł Szkół nr 1  wraz z partnerami - zapraszamy 11.10 na plac przy Domu Kultury "Koźle", początek - godz. 10.00.
 • Policjanci z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Policji w Opolu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie jednego z salonów samochodowych w mieście. Poniżej publikujemy zdjęcie z monitoringu, na którym widoczny jest wizerunek osoby podejrzewanej . Jeśli ktoś rozpoznaje tego mężczyznę, proszony jest o zgłoszenie się do II Komisariatu Policji w Opolu lub kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr tel. 77 422 26 25. Funkcjonariusze zapewniają pełną anonimowość.

 • Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza do śledzenie strony internetowej: www.mok.com.pl, jak również profilu na FB: MOKwKK. Startujemy z zapisami do kół i sekcji zainteresowań.
  W ramach XXXI "Wrzosowiska", już 21 września, koncert Janusza Radka w Domu Kultury "Chemik". Jako support wystąpi laureatka zeszłorocznej edycji Mirka Szawińska Band. Godzina 19:00. Bilety już do nabycia, kup online. • Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to zadanie priorytetowe wszystkich dorosłych. Aby pierwsza droga do szkoły była bezpieczna i przyjazna od początku września policjanci ds. profilaktyki społecznej i dzielnicowi z Komendy Powiatowej i Komisariatu Policji w Kędzierzynie - Koźlu rozpoczęli w szkołach i przedszkolach wzmożone działania edukacyjne.

 • Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie muzyczne. 29.09 o godz. 19.00 w DK "Koźle" wystąpi zespół Mitochondrium z piosenkami Andrzeja Zauchy. Koncert realizowany jest w ramach projektu Muzyczna Energia województwa opolskiego.
  Sukces Chóru Echo Kresów i jego solistki - Ani Woś podczas XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lwowskiej i Bałaku Lwowskiego w Krakowie, który odbył się 15 i 16 września. 
 • Kędzierzyńscy policjanci prowadzili akcję pn. „Trzeźwy poranek”. Jest ona jedną z wielu akcji organizowanych przez służby mundurowe, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom. Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu ponad 160 kierujących.