plakat-Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą   4 kwietnia 2019, godz. 17.00

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą pt. „Zagadki historyczne Opolszczyzny w powieściach Macieja Siembiedy”, które odbędzie się w dn. 4 kwietnia…


plakat-Spotkanie z Katarzyną Jabłońską   2 kwiatnia 2019, godz. 17.00

Klub Tygodnika Powszechnego w Kędzierzynie-Koźlu i Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na spotkanie z Katarzyną Jabłońską, współautorką…


 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla gościli pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów, a przy okazji dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać wolny czas oraz jak unikać zagrożeń.

 • 1 kwietnia w przeddzień Światowego Dnia Autyzmu zapraszamy na wyjątkowy film. W ramach DKF-u w Kinie "Chemik" zobaczymy "Życie animowane" - niezwykły dokument o autystycznym chłopcu. 1.04, godz. 19.00. Bilet w cenie 12 zł. Kup on-line.
 • Oszuści wciąż modyfikują swoje metody i szukają nowych aby się wzbogacić. Dlatego dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką cały czas edukują i ostrzegają seniorów przed nieuczciwymi osobami. W działania profilaktyczne na rzecz seniorów włączają się także lokalne media, a także młodzi ludzie, którzy także rozmawiają ze swoimi bliskimi, sąsiadami oraz znajomymi na temat metod jakimi posługują się oszuści.

 • Oszuści chcieli wyłudzić 40 tysięcy złotych od mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Podszywając się pod policjantów poinformowali go, że jego synowa śmiertelnie potrąciła starszą panią. Dzięki pomocy i natychmiastowej reakcji pracowników banku, udaremniono próbę oszustwa.

 • W trakcie paru ostatnich dni odnotowaliśmy wzmożoną aktywność oszustów podających się między innymi za "policjantów", "pracowników socjalnych" czy też "hydraulików". Musimy pamiętać, że przestępcy wciąż modyfikują swoje techniki oszustwa. Rozmawiajmy z naszymi dziadkami i rodzicami o tym zagrożeniu. Jeśli znamy osoby samotne, warto również je uczulić na tego typu przestępstwa.

 • 12 kwietnia o godz. 19.00 w DK "Koźle" usłyszymy "Szepty" - autorski projekt muzyków z Kędzierzyna-Koźla. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. Koncert połączony będzie z promocją debiutanckiej płyty zespołu. Zapraszamy!
 • Dzielnicowy, po służbie w rejonie jednego z marketów w Kędzierzynie-Koźlu usłyszał rozmowę na temat kradzieży. Okazało się, że dwie kobiety oraz mężczyzna chwilę wcześniej ukradli wiertarkę wartą blisko 800 złotych. Skradzione mienie zostało odzyskane. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży sklepowej. Do tego przestępstwa doszło w połowie lutego 2019 roku w jednej z drogerii w Kędzierzynie-Koźlu. Publikujemy zdjęcia z wizerunkiem dwóch mężczyzn podejrzewanych o tą kradzież. Wszystkie osoby mogące pomóc w ich zidentyfikowaniu, proszone są o kontakt telefoniczny z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu pod nr tel. 77 472 46 03.

 • Czas ucieka, zadanie piętrzą się, a priorytety stają się coraz bardziej palące – i tak dzień w dzień. Niestety, to nie wizja z najczarniejszego horroru pracownika korpo, ale rzeczywistość, która dotyka wielu z nas. Problemy z zarządzaniem czasu to nie przelewki, dlatego chętnie podpowiemy Ci jak sobie z tym poradzić i realizować swoje zadania sprawniej i efektywniej. Wystarczy trochę wiedzy, samozaparcia i planer miesięczny lub tygodniowy!

  Po pierwsze – nowoczesne planer

  Umiejętność odpowiedniego planowania kolejnych dni w pracy to jedna z kluczowych kwestii dotyczących zarządzania czasem. A pomóc w tym może odpowiedni kalendarz, organizer lub planerrozwiązanie szczególnie polecane do firm, w których niezbędne jest przekazywanie istotnych informacji pracownikom. Planer tygodniowy lub miesięczny to zwykle tablica magnetyczna i suchościeralna, która posiada nadrukowane dni tygodnia/miesiąca – okienka można dowolnie zapełniać i w ten sposób stworzyć krótko- lub długoterminowy plan działania.

  W czym pomogą Ci planery? Przede wszystkim w tym, by pamiętać o wszystkim, uporządkować swoją pracę i odpowiednio zarządzać dostępnym czasem. Rozwiązanie doskonałe i do domów, i do biur.

  Po drugie – zmiana nawyków

  O ile planer pomoże Ci w zarządzaniu czasem, o tyle nawet on będzie bezsilny, jeżeli nie zmienisz złych nawyków, które zajmują Ci zbyt wiele czasu. Mowa tutaj o ciągłym sprawdzaniu maili, regularnym odświeżaniu Facebooka czy niepotrzebnym rozpoczynaniu rozmów, które są zajmujące i wybijają z rytmu. Każdy taki „mały” nawyk może doprowadzić do tego, że stracisz cenny czas i nie będziesz w stanie działać skutecznie.

  Po trzecie – walka z rozpraszaczami

  To nawiązuje do poprzedniego punktu – każdy z nas wie, jak kuszący jest stały dostęp do Internetu, jak bawią gry w telefonach czy pisanie smsów do dziewczyny lub chłopaka. Ale wszystkie te elementy dnia codziennego skierowują Twoją uwagę nie na to, na czym powinna być ona skupiona. I nie pomagają w zarządzaniu czasem.

  Po czwarte – skupianie się na jednym zadaniu

  Rozpraszające może być też realizowanie wielu zadań jednocześnie – taka wielozadaniowość i „skakanie” z jednego zadania na drugie może doprowadzić do tego, że żadne z nich nie zostanie wykonane prawidłowo. Podstawą skupienia jest więc wykonywanie tylko jednego zadania i poświęcenie mu pełnej uwagi. Jeżeli natomiast jest to duże zadanie, wymagające od Ciebie wielu godzin pracy, możesz rozłożyć je na kilka mniejszych i wykorzystać planer do tego, by przyporządkować je do konkretnych dni – wtedy praca zostanie wykonana w stu procentach prawidłowo, a Ty nie stracisz cennych godzin.

  Po piąte – porządek

  To niesamowite, jak czyste biurko i ład wokół mogą przyczynić się do efektywniejszej pracy i lepszego zarządzania czasem. Zachowując ład w miejscu pracy nie zgubi się Twój kalendarz czy organizer, będziesz doskonale wiedzieć gdzie znaleźć niezbędne akcesoria czy informacje – nie tylko na biurku, ale również komputerze. Punkt ten mogą pominąć natomiast osoby, które cenią sobie swój „nieład artystyczny”.

  Po szóste – samozaparcie i… mocna kawa

  Nie ma co ukrywać – planer, porządek, skupienie i doskonały plan pozwolą Ci zarządzać czasem w sposób znakomity, jednak bez samozaparcia nawet najlepsze narzędzia i plany nie pomogą. Musisz wiedzieć, że chcesz działać skuteczniej i zacisnąć pięści, chociażby po to, by skutecznie wyeliminować ze swojego codziennego życia wspomniane rozpraszacze. Nie będzie to łatwe, ale zaparz sobie gorącą kawę i walcz! Wszystko w imię efektywności i rozwoju.

  Pamiętaj, że inwestując w odpowiedni planer tygodniowy lub miesięczny, znacząco ułatwiasz sobie codzienne funkcjonowanie – doskonale sprawdzi się on zarówno w biurze, jak i domy (a nawet pokoju dziecka jako planer szkolny!), dlatego polecamy zainwestowanie w odpowiedni produkt. Na rynku istnieją bardzo rozmaite planery, które dopasujesz pod względem rozmiaru, funkcjonalności oraz celu, jaki chcesz osiągnąć.

  Jak lepiej zarządzać czasem? Samozaparcie, zmiana nawyków i planer

 • Sukcesem zakończyły się poszukiwania 3-letniej Amelki i jej mamy. Ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy Policji oraz innych służb działania zakończyły się w ciągu 24 godzin. W tej sprawie uruchomiono Child Alert. Zatrzymany został ojciec dziewczynki oraz drugi mężczyzna. Obaj zostaną przekazani do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

 • Przestępca najpierw włamał się na konto użytkowniczki portalu społecznościowego, a następnie wyłudził pieniądze od jej znajomej. W sobotę o takim przestępstwie zostali powiadomieni policjanci z Kędzierzyna-Koźla. W każdej sytuacji, gdy chodzi o nasze pieniądze pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie udostępniajmy nikomu swoich danych do serwisu bankowego oraz narzędzi autoryzacyjnych.

 • Życzenia z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Pań od p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu - młodszego inspektora Janusza Hencla.

 • Serdecznie zapraszamy na koncert pt. "Teresa Haremza - muzyczne wspomnienie", który odbędzie się 31.03 o godz. 15.00 w DK "Koźle". Wstęp wolny. 
 • Dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Kędzierzyna-Koźla rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z przedszkolakami oraz uczeniami klas I-III ze szkół podstawowych z gminy Bierawa. Spotkania odbywały się w ramach projektu pn. „Odblaskowe szaleństwo, to Twoje bezpieczeństwo” realizowanego we współpracy z gminą Bierawa oraz firmą Betafence.

 • plakat-Kobiety kobietom - wystawa malarstwa Elżbiety Gąsowskiej oraz rękodzieła Danuty Marczewskiej   15 marca 2019, godz. 17.00

  Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Gąsowskiej oraz rękodzieła Danuty Marczewskiej pt. "Kobiety kobietom", ktory odbędzie się 15 marca o godz. 17.00…


 • Mł. asp. Paweł Szymkowiak zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedził uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas spotkania przeprowadzonego w ramach programu „Pomyśl zanim spróbujesz”, funkcjonariusz rozmawiał z młodzieżą o negatywnych skutkach różnego rodzaju używek oraz odpowiedzialności prawnej.

 • Na drodze krajowej nr 40 w Kędzierzynie-Koźlu doszło do kolizji z udziałem 3 samochodów osobowych i ciężarówki. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie ponieśli poważnych obrażeń. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną czujność i koncentracje, zwłaszcza przy zmieniających się warunkach pogodowych.

 • plakat-Konkursu na Czytelnika Roku 2019

  Regulamin Konkursu na Czytelnika Roku 2019 Organizator konkursu Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu Czas trwania konkursu 7 marca 2019 - 31…


  plakat-Warsztaty medytacji z książką w tle. Prowadzenie Gilles Chamboraire   23 marca 2019, godz. 11.00

  Zapraszamy na warsztaty medytacji z książką w tle. Prowadzenie Gilles Chamboraire - mnich buddyjski, nauczyciel medytacji, były model francuskiego pochodzenia. Warsztaty…