Zespół Szkół nr 3 w Sławięcicach i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na wystawę fotografii, zrealizowanych podczas kampanii społecznej pn. "Spojrzeć głębiej". Prace można oglądać w Galerii Sztuk Wszelakich od 3.06 - 14.07.2019 r. 
Uroczyste podsumowanie projektu - 14.06 o godz. 12.00 - zapraszamy!
plakat-Podziemia fantasy – tworzenie postaci Dungeons & Dragons   7 czerwca 2019, godz. 15.30

Zapraszamy na warsztaty tworzenia postaci gry Dungeons & Dragons. Poprowadzi Mistrz Gry - Edward Obowiązują zapisy w Oddziale dla młodzieży, pod numerem tel. 77…


 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uczestniczyli w XXV festynie charytatywnym „WAKACJE DZIECIOM”. Jak co roku, mundurowi przygotowali dla uczestników imprezy szereg różnych atrakcji. Dla funkcjonariuszy, była to również dobra okazja do rozmów z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach.

 • "Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Dwóch nowych policjantów będzie służyło w kędzierzyńsko-kozielskiej Policji. Akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.

 • Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku, często połączony z wypoczynkiem nad wodą. Niestety, jest to również okres, kiedy może dojść do przykrych wypadków, w tym utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom, policjanci rozpoczęli działania w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

 • plakat-Warsztaty filmowania z Rafałem Pulkowskim   13 czerwca 2019, godz. 16.00

  Zapraszamy na warsztaty filmowania, które poprowadzi Rafał Pulkowski. Warsztaty odbędą sie w Oddziale dla młodzieży 13 czerwca o godz. 16.00. Zapisy w Oddziale…


  plakat-Rodzinne Czytanki "Skąd się bierze woda w rurach"   8 czerwca 2019 godz. 16.15

  Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rodzinnych Czytanek, które odbędzie się 8 czerwca o godz. 16.15 w Oddziale dla dzieci, MBP, Rynek 3. Tym razem będziemy…


  plakat-Spotkanie autorskie z Rafałem Wosiem   7 czerwca 2019, godz. 17.00

  Klub Tygodnika Powszechnego w Kędzierzynie-Koźlu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na spotkanie z Rafałem Wosiem pt. „Dla kogo jest…


  plakat-Dni Literatury dla Dzieci i Młodzieży   3-8 czerwca 2019

  Zapraszamy na spotkania autorskie, które odbędą się w ramach Dni Literatury dla dzieci i młodzieży. Program: 3 czerwcagodz. 10.40 PSP 15 spotkanie z Tomaszem…


  Dni Miasta przed nami, w związku z tym kierowcy, którzy będą poruszali się ulicami Kędzierzyna mogą spodziewać się utrudnień. Z ruchu wyłączony zostanie odcinek al. Jana Pawła II.

  Faktem jest, że Majorka to wyspa, którą odwiedza największa ilość turystów na całym świecie. Należy ona do Hiszpanii, przy czym jest też częścią archipelagu Balearów. Co więcej, zawsze jest dobra pora na podróż na Majorkę. O każdej porze roku będzie tutaj co robić oraz co zobaczyć. Jest ona nazywana często wyspą kontrastów. Znajdziemy tu skaliste wybrzeża, złote plaże, zieloną roślinność, góry, strome skarpy, czyli wszystko, co warte jest zobaczenia, poznania i sfotografowania.

  Zawsze zależy nam, aby zarezerwować sobie tanie wczasy, aby nie wpędzić się w kłopoty finansowe ze względu na fundowane sobie przyjemności. Co ciekawe Majorka All inclusive, to wcale nie musi być aż tak drogie rozwiązanie. Spora część biur podróży będzie w stanie przedstawić nam ciekawe oferty Majorki last minute. To nie tylko wyspa słynąca z kurortów i nocnych imprez, ale też z bardzo ciekawej infrastruktury, zabytków i zapierających dech w piersiach widoków. Co zatem powinno przekonać nas, abyśmy zdecydowali się na wakacje na Majorce?

  Smocze jaskinie

  Co ważne, Majorka to wyspa, która urzeknie nas tym co ma na zewnątrz, jak i wewnątrz. Chodzi głownie o niezwykle interesujące jaskinie, zwane też smoczymi. Rozciągają się one przez 2,5 kilometra, gdzie ich wysokość sięga do 25 metrów. Ponadto, to w nich znajduje się jedno z największych podziemnych jezior na całym świecie. Istnieje możliwość zwiedzania smoczych jaskiń płynąc łódką wzdłuż podziemnej wody, podziwiając jednocześnie pomieszczenia urokliwie podświetlone żółtym światłem. Spędzając urlop na Majorce, to z pewnością jedno z miejsc, których nie można pominąć. Jest w stanie wzbudzić w nas niezapomniane doznania.

  Doskonale rozwinięta gastronomia

  Podczas wczasów na Majorce, warto spróbować tutejszej kuchni. Zdecydowanie darujmy sobie wszelkie fastfoodowe doznania, które jesteśmy w stanie odnaleźć dosłownie w każdym miejscu na świecie. Dajmy się ponieść fantazji dań, które serwowane są przez lokalne restauracje oraz bary tapas. Ich ilość jest na tyle ogromna, że z pewnością nie będzie problemu ze znalezieniem wolnych stolików. Nawet wybierając wakacje last minute, jesteśmy w stanie dowiedzieć się tak podstawowych informacji, jak charakterystyka kuchni danego miejsca. Jeżeli chodzi o Majorkę, tutejsza kuchnia bazuje na świeżych rybach i owocach morza, natomiast nie oznacza to, że nie ma tutaj dań mięsnych oraz całkowicie wegetariańskich. Tak naprawdę bez względu na gust, każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Wszystkie potrawy, warto koronować popijając jednym z dostępnych tutaj wytwornych win. Jeżeli chodzi o desery, najczęściej poleca się wypróbowanie przysmaku na cienkim cieście, który nazywany jest ensaimada.

  Festiwale i święta

  Kiedy zdecydujemy się na last minute Majorka wcale nie musi być dla nas nudna. W końcu wyspa ta, słynie nie tylko z plaż, pięknej pogody i cudownych widoków. Odbywa się tutaj mnóstwo festiwali oraz świąt, które stanowią kolejne atrakcje dla przybywających turystów. Bardzo hucznie obchodzi się tutaj karnawał, ale i nie tylko. Semana Santa, czyli wielki tydzień – to wiele barwnych parad, w styczniu natomiast, obchodzi się dzień świętego Sebastiana, który jest patronem wyspy.

  Wszystkie festiwale, które mają miejsce na Majorce są bardzo kolorowe, wesołe, pełne śpiewu, tańca i radości. Osoby, które preferują jednak nieco inny typ rozrywki, z pewnością zainteresują się Regatami Królowej Sofii, przypadające na kwiecień.

  Majorka All inclusive pod każdym względem? – dowiedz się co warto zobaczyć na wyspie!

 • Klasy mundurowe z województwa opolskiego rywalizowały w Kędzierzynie-Koźlu podczas przeglądu musztry. W wydarzeniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł.insp. Janusz Hencel oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - nadkom. Hubert Adamek. Podczas przeglądu policjanci z Kędzierzyna-Koźla promowali również swój zawód oraz zachęcali do korzystania z aplikacji Moja Komenda i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • Po raz XII w Zespole Szkół w Pawłowiczkach został rozegrany Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Komisariatu, Przewodniczącego IPA K-Koźle oraz Wójtów Gmin Polska Cerekiew oraz Pawłowiczki. Zawody zorganizowano w ramach programu „Bezpieczna Gmina-Stop Nałogom”. W trakcie turnieju policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne, promujące wśród młodzieży życie bez nałogów i używek.

 • plakat-Godziny otwarcia bibliotek 29 i 30 maja   29 i 30 maja

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w związku z organizacją Targów Książki Nad Odrą 29 i 30 maja ulegną zmianie godziny otwarcia bibliotek. 29 maja MBP, Rynek…


 • Ponad 100 tyś. złotych straciła mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, oszukana przez przestępców. Policjanci po raz kolejny przypominają, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nie proszą również o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom.

 • Przemoc rówieśnicza wśród uczniów była jednym z tematów omówionych przez policjantów podczas spotkania w Zespole Szkół Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Komendant Komisariatu, policjantka zajmująca się profilaktyką oraz dzielnicowy rozmawiali z nauczycielami na temat bezpieczeństwa w szkołach.

 • Radiowozy, motocykle czy pokaz policyjnego sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali policjanci z Kędzierzyna-Koźla dla uczestników festynu zorganizowanego przy parafii św. Eugeniusza de Mazenoda. Dla funkcjonariuszy była to również doskonała okazja, aby porozmawiać z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa.

 • XVI Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej już 1 i 2 czerwca odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu. 1 czerwca zapraszamy do Koźla, natomiast dzień później w Hali Sportowej "Śródmieście" w Kędzierzynie, gdzie odbędzie się program artystyczny, który rozpocznie się o godz. 15.30. 
 • W wielu szkołach uczniowie wyjeżdżają na wycieczki i zielone szkoły. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących uczniów policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki prowadzą na drogach naszego powiatu wzmożone kontrole autokarów oraz busów. Funkcjonariusze sprawdzają również autokary, którymi mają być przewożone dzieci na prośbę rodziców lub organizatorów wycieczek.

 • Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Pasja" i Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na kolejne spektakle w DK "Lech" w ramach KKoFFeiny. Bilety dostępne pod nr tel. 579 512 308. Zapraszamy
  Już XXV raz zapraszamy na Festyn dobroczynny "Wakacje Dzieciom", który odbędzie się 26 maja na Stadionie Odra w Koźlu. Początek imprezy - godzina 15.00. Jak co roku organizatorzy zbierają fundusze na wakacje dla najuboższych.