• Mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego otrzymała sms-a z informacją o zaległości za usługę telefoniczną w wysokości 1,47 zł. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej banku. Po kliknięciu na niego kobieta została przekierowana na fałszywą stronę banku, przez co straciła z konta 18 000 złotych. W każdym przypadku, gdy chodzi o pieniądze, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na swoje konto bankowe.

 • „NIE dla cyberprzemocy!!!” pod taką nazwą policjanci z Kędzierzyna-Koźla zorganizowali kolejny konkurs filmowy dla uczniów szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Uczestnictwo w konkursie należy zgłosić do 11 marca 2019 roku. Na zespoły, które stworzą najlepsze filmy, czekają nagrody. Zapraszamy do udziału.

 • Podziękowanie dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu od mieszkańców oraz Zarządu Rady Osiedla Pogorzelec za szybkie i profesjonalne ustalenie i zatrzymanie osoby podejrzanej o podpalenie pojazdów przy ul. Koszykowej.

 • plakat-"Echo Studni" - nr 8/2019

  Ukazał się szósty numer "Echa Studni" - miesięcznika tworzonego przez młodzież z naszego miasta pod opieka redakcyjną Jarosława Makowskiego. W nowym numerze m.in: -…


  plakat-Salon Muzyki i Literatury pt. „Motyw konia w literaturze, muzyce i malarstwie”   29 marca 2019, godz. 17.00

  Zapraszamy na Salon Muzyki i Literatury pt. „Motyw konia w literaturze, muzyce i malarstwie” oraz wernisaż wystawy malarstwa Roberta Żurmana pt. „Nie tylko konie…”. Goście…


  Około 50% polaków posiada niespłacone zobowiązania. Większość z nich nawet ma więcej niż jedno zadłużenie. Takie osoby nie posiadają żadnych szans na uzyskanie kredytu w banku. Jednak obecnie na rynku finansowym działają firmy pozabankowe oferujące wygodne oferty dla zadłużonych.

  Wiele osób myśli, że posiadanie negatywnego wpisu w bazach dłużników, stanowi przeszkodę do uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej. W bazach i rejestrach dłużników gromadzone są dane na temat przeszłych i obecnych zobowiązaniach osoby. Na podstawie tej informacji tworzy się skoring kredytowy. Im wyższa ilość punktów, tym większa szansa na uzyskanie pożyczki. Instytucji pozabankowe działają na zasadach innych niż banki. Dlatego osoby zadłużone mogą dostać pożyczkę nawet w przypadku negatywnej historii kredytowej. Gdzie szukać pożyczki bez weryfikacji klienta? Czy osoba posiadająca zajęcie komornicze może dostać pożyczkę w firmie pozabankowej?

  Pożyczki dla zadłużonych – jak to możliwe

  Kryteria weryfikowania wnioskodawcy podczas analizy wniosku o pożyczkę przez firmy pozabankowe mają zupełnie inne podstawy. Warto pamiętać, że nie każda osoba zadłużona może dostać pożyczkę, ponieważ wnioski klientów są rozpatrywane na warunkach indywidualnych. W zasadzie są dwie możliwości na uzyskanie pożyczki dla osoby zadłużonej. Najpierw należy skierować wniosek o pożyczkę do firm, działających na terenie całej Polski. Drugą opcją jest aplikowanie o pożyczkę w firmie społecznościowej, oferujące pożyczki prywatne dla osób fizycznych i przedsiębiorstw.

  Pożyczki dla zadłużonych - gdzie szukać

  Jak znaleźć odpowiedniego pożyczkodawcę

  W celu wyszukania dobrej oferty pożyczkowej należy sięgnąć do porównywarki na stronie https://marketpozyczka.pl/kredyt-bez-zdolnosci-kredytowej. Portal gromadzi aktualne informacje o firmach, oferujących pożyczki dla zadłużonych. Zaoszczędzisz dużo czasu, ustalając odpowiednie filtry. Przed złożeniem wniosku o gotówkę zapoznaj się z podstawowymi wymaganiami, które stawia przed klientami wybrana firma. Wiele pożyczkodawców w celu ochrony przed brakiem spłaty pożyczki w terminie ustalają konkretne wymaganie. Tak więc klient może być poproszony o przesłanie zaświadczenia z pracy, wyciągu z konta bankowego lub przedstawienia poręczyciela.

  Jak dostać pożyczkę dla zadłużonych

  Proces zaciągnięcia pożyczki dla zadłużonych nie jest wcale trudny. Należy zarejestrować się na stronie wybranego pożyczkodawcy i wypełnić kilka krótkich kroków:

  • wypełnić wniosek;
  • dokonać weryfikacji konta;
  • poczekać na decyzję;
  • otrzymać przelew gotówki.

  Weryfikacja rachunku  to najważniejszy etap złożenia wniosku. Pożyczka jest przekazywana na rachunek klienta, z którego był dokonany przelew weryfikacyjny. Dla osób, nieposiadających konta bankowego, dostępne są oferty pożyczki do odbioru na poczcie lub za pomocą czeku GIRO. Do złożenia wniosku należy przygotować tylko dowód osobisty, numer konta oraz telefon komórkowy. W przypadku decyzji pozytywnej koszty zostaną przekazane na konto klienta jeszcze w dniu złożenia wniosku. Pamiętaj jednak o terminowej spłacie zobowiązania. Ponieważ przeterminowanie powoduje złe konsekwencje finansowe, Nie warto też zaciągać kolejne pożyczki na spłatę poprzedniego zobowiązania. Może to doprowadzić do wpadnięcie w spiralę długów.

 • Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu – mł. insp. Janusz Hencel uczestniczył w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu wystawiła swój poczet sztandarowy.

 • Od 26.03 - 31.03 w DK "Chemik" będzie można zobaczyć najpiękniejsze okazy pająków i skorpionów. Wystawa będzie czynna w godzinach: 10-18.00. Kontakt w sprawie wycieczek dla grup szkolnych: Maciej Kuta - 883 733 534. Bilety w cenie: 15 zł - normalny, 10 zł - ulgowy, 5 zł - szkolny, 40 zł - rodzinny (2+2). Zakup biletów bezpośrednio na terenie wystawy.
 • Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 29-latniego mężczyznę. Według ustaleń śledczych, miał on rzucić butelką z łatwopalną cieczą w budynek. Ta jednak odbiła się od niego i zapaliła zaparkowane w pobliżu samochody. Zatrzymany 29-latek może odpowiedzieć teraz za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Wówczas musi się liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.

 • plakat-Spotkanie z prof. Tadeuszem Sławkiem   19 marca 2019, godz. 17.00

  Klub Tygodnika Powszechnego w Kędzierzynie-Koźlu i Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają na spotkanie z prof. Tadeuszem Sławkiem, polskim…


  Przed nami XXXI edycja "Szantek", która odbędzie się w dniach 15 - 16.03. Bilety na to wydarzenie nadal są dostępne. Dodajmy, że nie prowadzimy sprzedaży on-line. Bilety na koncerty szantowe  dostępne są w ilości 6 szt/osobę. Zniżki jedynie dla uczniów i studentów.

  16 marca o godz. 16.00 kolejne Spotkanie Podróżnicze w MOK. Tym razem w Galerii Sztuk Wszelakich spotka się z Państwem Monika  Borecka. "Portugalia - mały, wielki kraj" to opowieść o niezwykłym miejscu, do którego ciągle chce się wracać! Zapraszamy!
  plakat-Marzec w bibliotece

  MBP, Rynek 3 05.03.2019 r., godz. 17:00 Podsumowanie konkursu na Czytelnika Roku. Wręczenie nagród oraz występ iluzjonisty Krystiana Bączyńskiego 07.03.2019 r.…


  plakat-2. Konferencja „Biblioteka miejscem spotkań na przełomie tradycji i nowoczesności - młodzi w bibliotece”   21-22 marca 2019

  Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Konferencji dla bibliotekarzy i nauczycieli „Biblioteka miejscem spotkań na przełomie tradycji i nowoczesności” organizowanej…


 • Rower jako środek transportu lub rekreacji sprawdza się znakomicie. Rowerzyści poruszający się ulicami są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mają w związku z tym uprawnienia, ale i obowiązki. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. Niestety wciąż najczęstszą przyczyną zdarzeń spowodowanych przez samych rowerzystów jest nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu czy też nieprawidłowe skręcanie i zawracanie.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla, chwilę po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież wiertarki wartej blisko 1000 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 22-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy.

 • Dzień Kobiet w DK "Lech" to już tradycja w naszym ośrodku kultury. Zapraszamy 8.03.2019 r. Punktualnie o godz. 18.00 rozpocznie się program artystyczny dla wszystkich pań. Wstęp z zaproszeniami - wejściówki
  i rezerwacje miejsc dostępne pod nr tel. 77 483 66 70. 

  Czy warto zaciągać pożyczki pod zastaw nieruchomości?

  Każdy człowiek, który kupuje mieszkanie czy też buduje dom, ma najczęściej zamiar w nim zamieszkać. Jest to cel główny. Na pierwszy rzut oka nie zdajemy sobie sprawy, że zamieszkanie nie jest jedyną korzyścią. Warto wiedzieć, że zakup jakiejś nieruchomości możemy potraktować jako poważną inwestycję. Własna nieruchomość pozwala na zaciągnięcie hipotecznej pożyczki. Co więcej pożyczka ta jest znacznie niżej oprocentowana. Porównujemy pożyczkę tą z konsumenckim kredytem.

  Wiele banków w swojej ofercie ma hipoteczne pożyczki, ale pod warunkiem ustanowienia na nieruchomość hipoteki. Z punktu widzenia banku najlepiej gdy zabezpieczeniem prawnym jest nieruchomość prawna. Może się okazać dużym problemem ustanowienie hipoteki na przykład na gruntach, które mają przeznaczenie usługowe, rolne, przemysłowe czy też gdy leży na działkach leśnych.

  Pożyczka pod zastaw nieruchomości - wady oraz zalety

  Niecelowy kredyt ma zarówno zalety jak i także niestety wady. Do korzyści można zaliczyć możliwość rozłożenia zadłużenia na znacznie dłuższy okres. Odwrotną sytuację mamy w przypadku konsumenckiego kredytu. Większość bankowych placówek oferuje kredyt na piętnaście czy też nawet na dwadzieścia pięć lat. Musimy pamiętać, że banki podnoszą znacznie marżę w związku z brakiem mieszkaniowego celu. Ile to procent? Najczęściej maksymalnie trzy procenty. Marża podwyższona obowiązuje dokładnie w całym okresie kredytowania. Wpływa na wysokość rat. Musimy sobie jednak powiedzieć, że nie mamy z góry ustalonej kwoty maksymalnej niecelowego kredytu. Bank przejmie wartość wymuszoną sprzedaży.

  Więcej informacji

  Szukasz pożyczki pod zastaw nieruchomości Warszawa lub w innych miastach? Znajdziesz je na stronie Konsorcjum Finansowego - sprawdź!

  Dla kogo szczególnie pożyczki pod zastaw nieruchomości?

  Pożyczka pod zastaw nieruchomości może być zaciągnięta przez każdego z nas. Warunkiem jest osiągnięta pełnoletność. Do tego dochodzi oczywiście spełnienie indywidualnych warunków każdego banku. Mowa tutaj o stałym zatrudnieniu, zdolności kredytowej czy też też o określonym wieku. Oczywiście kredytobiorca także musi być właścicielem czy też współwłaścicielem nieruchomości. Sytuacja ta jest idealna w przypadku typowego kredytu hipotecznego. W żadnym wypadku bank nie zabezpieczy się na podstawie nieruchomości należącej do trzeciej osoby. Dużym utrudnieniem jest także prowadzenie przez potencjalnego kredytobiorcę działalności gospodarczej. Wiele banków obawia się utraty środków, które pochodzą w sposób bezpośredni z kredytu. Na przykład są to środki na ratowanie firmy czy też środki na inwestycję.

  Znajdziemy jednak na rynku także banki, które nie robią trudności tego typu. Widać na powyższym, że pożyczki pod zastaw nieruchomości mają zarówno swoje zalety jak i także swoje wady. Tylko po naszej stronie jest decyzja czy chcemy z tego rodzaju pożyczki skorzystać czy też raczej nie. Sprawę musimy na spokojnie przeanalizować oraz przemyśleć. Nie powinniśmy się opierać na podstawie spontanicznych decyzji. Warto także doradzić się eksperta, aby nie popaść w tarapaty finansowe.

  Informacje dodatkowe

  Sprawdź stronę http://budujurzadzaj.com.pl/ na której znajdziesz artykuły o nieruchomościach. Zobacz więcej

  Idąc do lekarza, liczymy nie tylko na skutecznie przeprowadzone leczenie i wyeliminowanie problemu, ale również profesjonalną opiekę i przyjemne usposobienie specjalisty. To niezwykle ważne dla poczucia bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia, dlatego też wybierając lekarza, warto poszukać specjalisty, który zapewni odpowiednie podejście do pacjenta. Jednym z takich specjalistów powinien być dobry ortodonta – jeżeli znajdziesz specjalistę z dużą wiedzą i właściwym podejściem, cały proces leczenia przebiegnie prawidłowo. Jak go znaleźć i dlaczego jest to tak istotne? Sprawdźmy!

  Dobry ortodonta – jak go znaleźć?

  Zanim jednak przejdziemy do korzyści, jakie daje współpraca z profesjonalistą, odpowiedzmy sobie na inne, równie ważne pytanie – jak go znaleźć? Dobry ortodonta, jak np. https://dobryortodontawarszawa.pl/, to specjalista na wagę złota, a w dobie ogromnej konkurencji i sporej liczby gabinetów lekarskich, do których możemy się udać, znalezienie tego najlepszego może być trudniejsze, od poszukiwań igły w stogu siana. Najważniejsze jest więc sprawdzenie stron internetowych specjalistów, które wiele powiedzą nam o ich profesjonalizmie, a także ofercie. Istotne jest także sprawdzenie opinii wcześniejszych pacjentów, bo to właśnie oni bę

  dą najlepszym wyznacznikiem tego, czy dany specjalista jest godny zaufania.

  Im więcej czasu poświęcisz na poszukiwanie odpowiedniego specjalisty, tym większe będzie prawdopodobieństwo tego, że znajdziesz tego właściwego. A dobry ortodonta to wiele korzyści, o których dowiesz się z dalszej części niniejszego artykułu!

  Dobry ortodonta – 6 korzyści dla pacjenta

  Korzyść 1 – prawidłowa diagnoza problemu

  Dobry ortodonta to specjalista o dużej wiedzy i doświadczeniu, który będzie w stanie rozpoznać każdy problem i przeprowadzić odpowiednie badania. Dzięki temu masz pewność, że niezależnie od tego, czy problemem jest krzywizna zębów, zbyt mocno wysunięta broda, czy też niewłaściwe uszeregowanie zębów, ortodonta znajdzie problem i dobierze odpowiednie działania, mające na celu jego wyeliminowanie.

  Korzyść 2 – właściwy plan leczenia

  Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i zdiagnozowaniu problemu, niezbędne okaże się również wdrożenie odpowiedniego planu leczenia – w pełni indywidualnego dla każdego pacjenta. Leczenie takie powinno opierać się na dobraniu odpowiedniego aparatu ortodontycznego, regularnych kontrolach i ewentualnych wskazówkach lekarza, gdy proces nie przebiega zgodnie z jego oczekiwaniami. Pacjent powinien dowiedzieć się wszystkiego na temat leczenia i mieć pewność, że współpraca z danym specjalistą będzie dla niego w stu procentach korzystna.

  Korzyść 3 – nowoczesny aparat ortodontyczny

  Dobry ortodonta powinien też zaproponować nowoczesny, w pełni funkcjonalny aparat ortodontyczny, który okaże się skuteczny w leczeniu problemu, komfortowy i wytrzymały. W dzisiejszych czasach największą popularnością cieszą się aparaty metalowe, które dostępne są w najniższej cenie, a także porcelanowe i kryształowe, które imponują wyjątkową estetyką. Dobry ortodonta powinien również zaproponować Ci aparat tytanowy – w przypadku, gdy cierpisz na różnego rodzaju alergie.

  Korzyść 4 – kompleksowe podejście do pacjenta

  Lekarz o odpowiednim doświadczeniu, zapewni swojemu pacjentowi kompleksową obsługę – od wywiadu, przez diagnozę i ustalenie planu leczenia, aż do kontroli procesu leczenia. Oczywiście zawsze będzie też do Twojej dyspozycji – np. w przypadku różnego rodzaju pytań lub wątpliwości.

  Korzyść 5 – poczucie bezpieczeństwa

  To bardzo ważne, niezależnie od tego, z jakim rodzajem specjalisty mamy do czynienia. Dobry ortodonta sprawi, że leczenie będzie bezbolesne, wizyty w gabinecie ortodontycznym nie okażą się stresujące, a współpraca będzie przebiegała bez najmniejszych problemów.

  Korzyść 6 – skuteczne leczenie również w przypadku skomplikowanych problemów

  Dobry ortodonta pomoże Ci również wtedy, gdy Twój problem jest skomplikowany lub niestandardowy i wymaga odpowiedniego planu leczenia. Pamiętaj, że zadaniem lekarza jest stworzenie wycisku zębów, dzięki czemu będzie on w stanie dopasować odpowiedni aparat, a także wykonanie odpowiednich zdjęć rentgenowskich – bez tego udane leczenie ortodontyczne nie będzie możliwe!

  Dobry ortodonta – 6 korzyści, jakie da swojemu pacjentowi

  plakat-Wernisaż wystawy fotografii Magdaleny Miller pt. „Kobieta oczami kobiety"   15 marca 2019, godz. 17.00

  Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Magdaleny Miller pt. „Kobieta oczami kobiety”, który odbędzie się 15 marca 2019 r. o godz. 17.00 w Oddziale dla młodzieży. Magdalena…


  plakat-Klubu Książki w Oddziale dla młodzieży Studnia Otwarta Kultura   28 lutego 2019, godz. 16.00

  Zapraszamy na spotkanie młodzieżowego Klubu Książki w Oddziale dla młodzieży Studnia Otwarta Kultura, ul. Poniatowskiego 1-3/II. Spotkanie tym razem będzie powtórką…