• 24 lipca to data szczególna dla policjantów i pracowników Policji - data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym - obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej, której tradycje kontynuujemy. W tym wyjątkowym i jakże ważnym dla nas roku, tegoroczne, 100. już centralne obchody, przy udziale najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy i - co najważniejsze - ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci,odbędą się w Warszawie.

 • Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

 • Policjant i strażak rozmawiali o bezpieczeństwie z przedstawicielami Hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle. Podczas przedobozowego szkolenia funkcjonariusze zwracali uwagę harcerzom na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku oraz wskazali jak im zapobiegać.

 • Aby wakacje były bezpieczne dzielnicowi z Kędzierzyna-Koźla odwiedzają przedszkolaków i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku. Tym razem policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu i w Bierawie. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

 • Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Janusz Hencel oraz Komendant Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Dariusz Hatys uczestniczyli w XVI. obchodach Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej oraz Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

 • Jak się zachować nad wodą i na podwórku, co zrobić kiedy nieznajoma osoba częstuje słodyczami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym wszystkim dzielnicowy sierż. szt. Jakub Lipiński rozmawiał z dziećmi z Przedszkola Nr 7 w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

 • plakat-"Echo Studni" - nr 9/2019

  Ukazał się nowy numer "Echa Studni" - miesięcznika tworzonego przez młodzież z naszego miasta pod opieka redakcyjną Jarosława Makowskiego. W nowym numerze m.in: -…


 • "Hej, masz może blika tego w aplikacji banku?" – tak rozpoczynał rozmowę oszust, który po włamaniu się na konto społecznościowe wyłudził od dwóch kobiet pieniądze. Przestępcy, posługujący się metodą na tzw. Blika włamują się na konta społecznościowe, a następnie proszą osoby, które znajdują się w grupie znajomych o szybką pożyczkę. Bądźmy czujni i ostrożni. Nie przekazujmy nikomu kodów autoryzacyjnych.

 • Tradycja, historia i etos Policji swymi korzeniami sięgają 20-lecia międzywojennego. To w tym okresie swoją służbę pełnił patron Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu sierż. Piotr Jesień. Nowo otwarta Izba Pamięci honoruje i utrwala codzienną służbę polskich policjantów po odzyskaniu niepodległości. Wśród eksponatów między innymi repliki broni i munduru, rower służbowy, zdjęcia, dokumenty jak i osobiste listy do rodziny uwięzionego w sowieckim obozie funkcjonariusza policji. Uroczyście salę otworzył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, wśród gości między innymi Dyrektor Biura Edukacji Historycznej - Muzeum Policji nadkom. Krzysztof Musielak, przedstawiciele służb mundurowych, rodzin policyjnych oraz darczyńcy.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z uczestnikami letniej półkolonii zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 11 o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 • Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu zatrzymali 22-letniego kierowcę. Mężczyzna prowadził samochód pomimo, że nie miał prawa jazdy. Dodatkowo, funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podczas Rowerowego Rajdu Familijnego w Cisku rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie na drodze oraz nad wodą. Oprócz informacji prewencyjnych mundurowi przygotowali dla zgromadzonych wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz, motocykl oraz pokaz wyposażenia używanego w codziennej służbie przez funkcjonariuszy.

 • plakat-Wakacje w Oddziale dla młodzieży

  Zapraszamy do korzystania z zajęć wakacyjnych w Oddziale dla młodzieży Studnia Otwarta Kultura - szczegóły na plakacie!


  plakat-Wakacje w Porcie Kultury

  Zapraszamy do korzystania z zajęć wakacyjnych w Porcie Kultury - szczegółowy harmonogram na plakacie.


  plakat-Centrum Informacji i Edukacji - zmiana organizacji w dniach 8-19 lipca   8-19 lipca 2019

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w dniach 8-19 lipca Centrum Informacji i Edukacji MBP, Rynek 3 zostanie przeniesione do Mediateki oraz Wypożyczalni. W Mediatece…


  plakat-Otwarcie Filii nr 10 po remoncie - 16 lipca   16 lipca godz. 12.00

  Zapraszamy na otwarcie Filii nr 10 po remoncie w dniu 16 lipca o godz. 12.00. Czeka na Was mnóstwo nowości wydawniczych i inne atrakcje!


 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali po krótkim pościgu 17-latka. Młody mężczyzna ukradł w sklepie alkohol oraz był poszukiwany. Nastolatek trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Opolu. Będzie on także odpowiadał przed sądem za kradzież.

 • Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda dwóch nietrzeźwych motorowerzystów, którzy stracili panowanie nad pojazdem i wywrócili się na drodze. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Każdy, kto wsiada za kierownicę po alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii.

 • W województwie opolskim trwają eliminacje do XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Przez trzy dni policjanci oraz strażnicy więzienni wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami mają do pokonania wiele konkurencji. Jutro ostatni etap odbędzie się w Opolu. Zwycięzcy będą reprezentować nasze województwo na szczeblu krajowym.

 • Policyjny zespół rowerowy z Kędzierzyna-Koźla rozpoczął kolejny sezon. Podczas wakacji mundurowi na rowerach będą patrolować osiedlowe uliczki, parki, akweny oraz tereny leśne. Duża mobilność rowerowych patroli sprawia, że są one doskonałym uzupełnieniem patroli zmotoryzowanych oraz pieszych.