• Zakończyły się Zawody Kynologiczne o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Najlepszym przewodnikiem na Opolszczyźnie już po raz czwarty został st. asp. Andrzej Francuz z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Ze swoim psem służbowym Hura, reprezentować będzie nasz garnizon na XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach. W naszej drużynie będzie również at. asp. Janusz Kochanowski z Opola z psem Gabdel - najlepsi w konkurencji odnajdywania materiałów wybuchowych.

 • Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Od początku czerwca na terenie całej Polski utonęły już 92 osoby. Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

 • Często nazywani są naszą ,,wizytówką’’ – czy też policjantami pierwszego kontaktu. Mowa tu o dzielnicowych, którzy każdego dnia pomagają rozwiązywać problemy lokalnej społeczności. Właśnie ruszył plebiscyt na najlepszego z nich.

 • W województwie opolskim trwają eliminacje do XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Przez trzy dni policjanci oraz strażnicy więzienni wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami mają do pokonania wiele konkurencji. Jutro ostatni etap odbędzie się w Opolu. Zwycięzcy będą reprezentować nasze województwo na szczeblu krajowym.

 • Na naszych drogach pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. Apelujemy zarówno do rowerzystów, motocyklistów oraz kierowców samochodów o wzajemny szacunek, zrozumienie i zachowanie ostrożności.

 • Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dzisiejszy dzień ma być najbardziej upalnym dniem w roku. Podczas upałów zadbajmy o dzieci, seniorów oraz osoby potrzebujące opieki. Nie zapominajmy również o zwierzętach domowych. Pamiętajmy o zapewnieniu im dostępu do wody, nie zostawiajmy ich w zamkniętych samochodach.

 • plakat-Rozstrzygnięcie konkursu literackiego pod hasłem „Opolskie Gwiazdy Europy”   25 czerwca 2019, godz. 16.00

  Protokół z podsumowania konkursu literackiego pod hasłem „Opolskie Gwiazdy Europy” Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Pasja” z siedzibą…


 • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu prowadzą postępowanie dotyczące przywłaszczenia pieniędzy w jednym z kantorów na terenie Kędzierzyna-Koźla. Publikujemy zdjęcia z wizerunkiem osoby podejrzewanej o ten czyn. Wszystkie osoby, które rozpoznają kobietę, prosimy o kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr tel. 77 472 46 03.

 • Przewodnik psa - st. asp. Andrzej Francuz z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu oraz jego czworonożny przyjaciel Hura zajęli II miejsce w Mistrzostwach Tresury Psów Specjalnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a więc czas wyjazdów i ekscytujących wycieczek. Dla wielu z nas jest to okres nieco nerwowy, gdyż wymaga poświęcenia czasu na wyszukanie transportu, odpowiedniej opcji noclegu oraz miejscowych atrakcji, które urozmaicą wymarzony urlop. Najlepiej, jakby dało się to zrobić bez wychodzenia z domu i zbędnego tułania się od jednego biura podróży do drugiego, w celu znalezienia najlepszej i jednocześnie najtańszej opcji wyjazdowej. Na szczęście, współcześnie jest to możliwe. Jak?

  W ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem stały się rezerwacje online,które pozwalają nie tyko na samo zarezerwowanie wymarzonego pokoju, ale również na jego opłacenie z wygodnego fotela w domu. Jak to zatem działa?

  Jak działa system rezerwacji online?

  Rezerwacje online istnieją dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które pozwala klientowi na zarezerwowanie oraz opłacenie usługi za pośrednictwem witryny internetowej. Tego typu możliwości rozwijają się bardzo szybko, dlatego już jakiś czas temu zastąpiły tradycyjne rezerwacje dokonywane na przykład przy pomocy telefonu. System takich rezerwacji istnieje w witrynie firmy i nie wymaga dodatkowej instalacji przez klienta. Zainteresowany wchodzi tyko na stronę i wybiera konkretną usługę, która go interesuje i wydaje mu się najbardziej korzystna. Następnie zostaje przekierowany w miejsce, gdzie finalizowane są rezerwacje online przy pomocy mniej lub bardziej skomplikowanych formularzy.

  Wiele tego rodzaju systemów stwarza również możliwość dokonania płaty natychmiast po zarezerwowaniu usługi. Nie jest to jednak konieczność, dlatego wiele firm wybiera jednak opcję zapłaty po przyjeździe na miejsce. Należy również dodać, że wszystkie rezerwacje i informacje dotyczące danych osobowych wyświetlane są w pełni bezpiecznym systemie zarządzania treścią, do którego można uzyskać dostęp tylko po wpisaniu loginu i hasła.

  Czy rezerwacje online są bezpieczne?

  Wszystkie tego typu działania w sieci są bardzo bezpieczne i nie musimy się obawiać, że zostaniemy oszukani. Oczywiście, zdarzają się przypadki tak zwanych naciągaczy, ale nie są one już tak częste jak kilkanaście lat temu. Każdy system umożliwiający rezerwację w trybie online jest stworzony z myślą i troską o klientach, dlatego jest wyposażony w szeroką gamę zabezpieczeń i udogodnień. Największym zagrożeniem są hakerzy, którzy tylko czekają na dogodny moment, aby wykraść dane użytkowników systemu. W dobie techniki rozwiniętej na bardzo wysokim poziomie nie jest to jednak takie łatwe.

  Rezerwacje online dokonywane przez klientów konkretnych firm są stale monitorowane przez ludzi zarządzających witrynami a informacje o jakimkolwiek ruchu na koncie klienta są do niego przesyłane praktycznie natychmiast. Dzięki temu, w razie niepożądanego gościa na koncie w systemie, obie strony mają możliwość bardzo szybkiej, a przez to skutecznej reakcji. Obecnie, wiele firm prowadzących rezerwacje online za priorytet stawia bezpieczeństwo, co skutkuje licznymi dodatkowymi barierami i systemami uwierzytelniania.
  Informacje dodatkowe

  Wejdź na stronę Bookero i przekonaj się, jakie korzyści da Ci system rezerwacji online

  Jak działają rezerwacje online?

 • Służba w Policji daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz realizowania swoich pasji. Ty też możesz zostać policjantem. Cały czas trwa nabór. Od stycznia tego roku podanie można także całodobowo złożyć u dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 • Jesteś odpowiedzialny, chcesz pomagać innym, nie boisz się wyzwań – pracuj z nami. Jak co roku prowadzimy nabór chętnych do służby w naszych szeregach. W tym roku przyjęliśmy już blisko 60 osób. Kolejną możesz być Ty! Od stycznia tego roku podanie można także całodobowo złożyć u dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu i dyżurnych komend powiatowych Policji w całym województwie.

 • Tradycyjnie, wakacje to czas, kiedy częściej podróżujemy. Niestety, wiąże się to również z większą ilością wypadków drogowych. Tylko w lipcu i sierpniu 2018 roku, w całej Polsce, doszło do 592 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Zdecydowana większość przy dobrych warunkach atmosferycznych. Jesteśmy przekonani, że na naszych drogach może być bezpieczniej. Zaprezentowana dziś interaktywna mapa ma uświadomić wszystkim kierowcom konsekwencje ryzykownych zachowań na drodze.

 • Wakacje to dla większości wypoczynek i z nim związane wyjazdy. Dla policjantów, to czas wzmożonej pracy. Podobnie jak w latach ubiegłych nad bezpieczeństwem wypoczywających będą czuwać policjanci z prewencji, ruchu drogowego oraz wydziałów kryminalnych. Pamiętajmy jednak, że nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych.

 • Komendant Wojewódzki Policji w Opolu - nadinsp. Jarosław Kaleta w obecności policjantów i pracowników cywilnych kędzierzyńsko-kozielskiej Policji oraz zaproszonych gości powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Janusza Hencla.

 • plakat-W wakacje - bezpłatna karta biblioteczna

  Zapraszamy do zapisów do biblioteki! W okresie wakacyjnym – już od poniedziałku 24 czerwca karta biblioteczna będzie wydawana bezpłatnie wszystkim nowym czytelnikom…


  plakat-Wakacje w bibliotece

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnych zejęciach edukacyjnych, warsztatach literackich, plastycznych i ruchowych, które będą się odbywać…


  Kolejna XXVI „Publicystyka” czyli Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia przed nami. W tym roku odbędzie się on 18 i 19 października w DK "Koźle". Zgłoś swój film już dziś poprzez formularz zgłoszeniowy.
  plakat-Jerzy Ciurlok "Sny Powstańców"

  Zachęcamy do zapoznania się z narracją pt. "Sny powstańców" przygotowaną przez Jerzego Ciurloka do widowiska pod tym samym tytułem, w którym mogli Państwo uczestniczyć…


  plakat-Godziny otwarcia w okresie wakacyjnym

  Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Rynek 324.06.2019 - 31.08.2019 Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Wypożyczalnia 10-18 10-18 10-18 8-16 10-18 9-15 Czytelnia 10-18 10-18 10-18 8-16 10-18 Mediateka 10-18 10-18 10-18 8-16 10-18 9-15 Oddział…