W najbliższy czwartek - 6 grudnia w osiedlu Blachownia odbędzie się spotkanie ze Świetym Mikołajem. Zapraszamy dzieci na Mszę roratnią, która odbędzie się o 17.00 w tamtejszym kościele. Następnie ok. 18.30 - uroczyste rozpalenie choinki i spotkanie z Mikołajem w DK "Lech".
20 grudnia o godz. 19.00 w Kinie "Twierdza" projekcja w ramach Human Doc Festival - międzynarodowego festiwalu promującego filmy edukacyjne i zaangażowane społecznie. Zobaczymy film pt. "When Lambs Become Lions". Bilety - 12 zł. Zapraszamy!
Otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość, wczoraj odszedł nasz wieloletni instruktor - Jan Stolarek. Spoczywaj w pokoju Janku.
 • Policjanci z Kędzierzyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o groźby karalne i rozbój na 18-latku. Podejrzany usłyszał już zarzuty. 26-latek na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Będzie on odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla wzięli udział w projekcie „100 dobrych uczynków do niepodległości”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane prze Publiczne Przedszkole nr 7 w Kędzierzynie-Koźlu oraz miejscowy Dom Dziennego Pobytu. W ramach tej akcji nasi funkcjonariusze wsparli osoby bezdomne z ośrodka "Markot".

 • Stowarzyszenie Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na koncert pt. "Tribute to Legends" - w wykonaniu Miejskiego Zespołu Instrumentalnego. Koncert odbędzie się on 20 grudnia o godz. 11.00 w DK "Chemik" - wstęp wolny!
 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży roweru, do której doszło na terenie miasta. Poniżej publikujemy zdjęcie z monitoringu, na którym widoczny jest wizerunek osoby podejrzewanej o dokonanie tego czynu. Wszystkie osoby mogące pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny, proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu lub kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr tel. 77 472 46 03. Funkcjonariusze zapewniają pełną anonimowość.

 • Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i nie tylko do uczestnictwa w Świątecznych Jarmarkach, które odbędą się w pierwsze dwa weekendy grudnia. Pierwszy z nich 8-09.12 na Placu Rady Europy w Koźlu, kolejny: 15 - 16.12 w Kędzierzynie na Placu Wolności.
  Zapraszamy na wernisaż wystawy rzeźby i liternictwa Michała Misiaszka, który odbędzie się 7 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich. Wstęp wolny!       
 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 29-latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla spotkali się z osobami przebywającymi w Pensjonacie Seniora w Zakrzowie. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu starszych osób. Funkcjonariusze przypomnieli uczestnikom spotkania jak postępować by nie paść ofiarą przestępców oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i reagować na zagrożenia.

 • Zapraszamy wszystkich uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych, gimnazjum oraz ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych naszego województwa do wzięcia udziału w konkursie na logo programu "Świadomy i bezpieczny Senior". Możliwość składania prac została przedłużona do 3 grudnia 2018 roku. Organizatorem konkursu jest Wojewoda Opolski, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu oraz Opolski Kurator Oświaty.

 • 1 stycznia 2019 roku o godzinie 16.00 w Domu Kultury "Chemik" odbędzie się Noworoczna Gala Teatru Brodway. Usłyszymy najpopularniejsze piosenki rewiowe. Bilety w cenie 90 zł - parter i 80 zł - balkon do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. 
 • Uczniowie liceum o profilu mundurowym odbyli lekcje w komendzie Policji. Młodzież, mogła zobaczyć z bliska jak wygląda codzienna służba policjantów na wybranych stanowiskach, a także uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z rekrutacją. Praca w Policji to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Osoby zainteresowane służbą w Policji mogą składać dokumenty. Cały czas trwa nabór.

 • Nasza kampania "Dołącz do nas" trwa od 9 listopada. Dzięki niej przybliżamy pracę funkcjonariuszy z różnych pionów i wydziałów Policji. Pokazując ich codzienną służbę, prezentujemy możliwości rozwoju w naszej formacji. Byliśmy już na uczelniach wyższych, antenach radiowych oraz w studiach telewizyjnych. Na tym jednak nie koniec. Zapoznajcie się z nadchodzącymi wydarzeniami.

 • Drodzy Wolontariusze! Jak co roku przy Miejskim Ośrodku Kultury powstał Sztab XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o numerze #3393. Tegoroczny Finał odbędzie się 13.01.2019 r.
 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uczestniczyli w przedsięwzięciu dotyczącym bezpieczeństwa dzieci, które zostało zorganizowane pod patronatem fundacji Cemex –,,Budujemy Przyszłość”. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli przedszkolakom jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzieci brały także aktywny udział w spektaklu edukacyjnym oraz konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 • W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Wojewoda Opolski Adrian Czubak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta wręczyli odznaczenia państwowe i resortowe oraz nagrody i listy gratulacyjne funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym z garnizonu opolskiego. Uroczystości uświetnił występ chóru Akademickiego Politechniki Opolskiej pod dyrekcją Ludmiły Wocial – Zawadzkiej.

 • Szybko zapadający zmrok, mgły, zaśnieżone czy też zaparowane szyby pojazdów oraz śliska nawierzchnia sprzyjają stłuczkom i potrąceniom. Nieważne czy jedziemy pojazdem, czy idziemy pieszo, zachowajmy na drodze szczególną ostrożność.

 • Policjanci cały czas pracują nad ustaleniem personaliów mężczyzny, którego ciało zostało wyłowione z Odry we wrześniu 2017 roku w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu tel. 77/472 46 66 lub najbliższej jednostki policji pod numerem 112.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą spotkania z pedagogami oraz rodzicami na temat zagrożeń jakie dla dzieci i młodzieży niosą ze sobą środki odurzające. Funkcjonariusze rozmawiają o tym jak uchronić pociechy przed uzależnieniami. Omawiają także prawne aspekty wykonywania władzy rodzicielskiej oraz odpowiedzialność prawną nieletnich.