Zapraszamy na kolejne Spotkanie Podrożnicze w MOK. Przemysław Supernak - podróżnik z Opola zabierze nas do Gruzji. Zapraszamy do Galerii Sztuk Wszelakich 17.11 o godz. 16.00. Wstęp wolny. 
Zapraszamy na VII edycję KOZ ALL MUSIC FESTIVAL, do zgarnięcia jest 6 tys złotych i występ, podczas Dni Kędzierzyna-Koźla w czerwcu 2019 roku. Na Wasze zgłoszenia czekamy do końca lutego. Zgłoś zespół. 
 • Już od jutra na terenie całego kraju będzie prowadzona policyjna akcja „Znicz 2018”. Jak co roku nad bezpieczeństwem będą czuwać policjanci. Wybierając się na groby bliskich zabierajmy ze sobą tylko najpotrzebniejsze przedmioty. Pamiętajmy także o odblaskach, dzięki nim, będziemy widoczni na drodze. Kierując pojazdem patrzmy uważnie na znaki, bo w większości miast w rejonach cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla w ramach akcji „Znicz 2018”, jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego oraz osób odwiedzających groby. W rejonie cmentarzy czasowo została zmieniona organizacja ruchu drogowego. Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z komunikacji publicznej.

 • 18 listopada o godz. 16.00 w DK "Chemik" finał festiwalu Kozielska Scena Debiutów, podczas którego wystąpią laureaci konkursu, oraz jurorka - Dorota Miśkiewicz z zespołem Full Drive. Bilety w cenie 60 zł - parter, 50 zł - balkon. Kup on-line. 
 • Funkcjonariusze Policji, lokalne media, zaproszeni goście, mieszkańcy powiatu kędzierzyńskiego oraz uczniowie szkół średnich uczestniczyli w debacie ewaluacyjnej poświęconej bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Debata skierowana była głównie do młodych kierowców. Podczas spotkania zachęcaliśmy również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

 • Zapraszamy na ostatni projekt, realizowany w ramach DK+Inicjatywy Lokalne. 3.11 o godz. 18.00 w DK "Koźle" odbędzie sie koncert duetu Karoliny Szymbary i Pawła Kubicy pt. Muzyka niesłusznie zapomniana". Wstęp wolny!
  Już 11 listopada o godz. 17.00 w Hali Azoty niezwykłe wydarzenie artystyczne. Koncert pt. "Europejczycy" w reż. Bogusława Sobczuka z plejadą polskich gwiazd. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasach kin "Chemik" i "Twierdza" od 29.10, od godz. 18.00. Zapraszamy!
 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o kradzieży kilku rowerów. Utracone jednoślady najczęściej były przechowywane na klatkach schodowych i korytarzach piwnicznych bez zabezpieczenia. Funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach, które mogą uchronić przed kradzieżą jednośladu.

 • Już w najbliższą środę, o godzinie 11:00 w kinie „Twierdza” w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się debata ewaluacyjna pn. „Bezpieczeństwo młodych kierowców w ruchu drogowym”. Spotkanie skierowane jest do młodzieży z naszego powiatu, którą zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji.

 • 4 listopada o godz. 19.00 w DK "Chemik" wystąpi zespół Kroke. Bilety w cenie: 50 zł - parter, 40 zł - balkon. Zapraszamy miłośników muzyki klezmerskiej i nie tylko. Bilety dostępne w kasach kin  i systemie sprzedaży on-line. 
 • W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim trwa akcja „Prędkość”. Wzmożonych kontroli drogowych można spodziewać się zarówno na głównych jaki pobocznych ulicach. Głównym celem działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

 • Dni są coraz krótsze, coraz częściej będziemy mieli do czynienia z mgłą i opadami deszczu. Czynniki te znacznie ograniczają widoczność na drodze i wymagają od użytkowników dróg wzmożonej czujności. Pamiętajmy zatem o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania, która dotyczy wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych. Ważne jest również, by każdy z niechronionych uczestników ruchu drogowego był dobrze widoczny.

 • 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

 • Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo oddechowej. Akcja odbywała się z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, a jej pomysłodawcą jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W naszym mieście bicie rekordu w resuscytacji zostało zorganizowane przez I Liceum Ogólnokształcące. Celem przedsięwzięcia jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy.

 • 26.10 w DK "Koźle" o godz. 10.00 i 11.15 w ramach podsumowania projektu I Festiwal Rodzinnego Muzykowania, realizowanego przez Radę Rodziców 21 odbędzie się koncert zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych - zapisy i dodatkowe informacje: PP 21. Dzień wcześniej - 25.10 o godz. 15.30 - zapraszamy na wspólne muzykowanie rodziców i przedszkolaków.
 • Kiedyś było tylko podwórko, boisko szkolne i najbliższa okolica, teraz jest WhatsApp, Facebook, Instagram czy Snapchat. To nowe miejsca, gdzie nasze dzieci zawierają znajomości, dzielą się informacjami i doświadczeniem. Tam także, mogą napotkać zagrożenia, o których co jakiś czas słyszymy w mediach. Aby móc w pełni dbać o bezpieczeństwo naszych pociech, musimy widzieć, co dzieje się w ich wirtualnym świecie.

 • Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK&BUS", koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Mają one na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

 • 28 października o godz. 16.00 w DK "Chemik" odbędzie się koncert pt. "Tobie Polsko w 100 lecie Niepodległości" z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru "Cantabile". Początek koncertu - godz. 16.00. Wstęp wolny, zapraszamy!
 • Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom. Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!

 • „Masz prawo do mediacji” – to hasło Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, który rozpoczyna się 15 października. W przedsięwzięciu biorą udział policjanci, prokuratorzy, sędziowie oraz pracownicy organizacji pozarządowych i oświatowych.