• W ubiegły piątek w ramach programu "Bezpieczna Gmina" w Zespole Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowiczkach policjanci przeprowadzili XV Międzygminny Turniej Piłki Nożnej uczniów szkół podstawowych. Turniej pod hasłem "STOP NAŁOGOM" zorganizowany został pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Wiktora Chałupy, Wójtów Gmin Pawłowiczki i Polska Cerekiew oraz przewodniczącego IPA Kędzierzyn-Koźle.

 • W Zespole Szkół Nr 3 w Sławięcicach odbyło się ślubowanie klasy mundurowej oraz mianowanie drugiej klasy na wyższe stopnie kadeckie. Udział w uroczystości wziął I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł.insp. Janusz Hencel, który pogratulował młodym kadetom wyboru kierunku kształcenia.

 • "Kazuo się żeni" - spektakl Teatru Ludzi Pracujących już 24.02 w Kinie "Twierdza". Zapraszamy 24.02 o godz. 14.00. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 579512308. 
  24 lutego w Galerii Sztuk Wszelakich DK "Chemik" o godz. 16.00 koncert pt. "Wspomnienia dawnych dni" w wykonaniu "Retro Orchestra". Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line.

  Złożenie wniosku kredytowego jest ciężkim zadaniem, nawet dla osób, które uważają, że temat finansów jest dla nich czymś znanym. Nie zawsze jednak wiedza powierzchowna jest wystarczająca, zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak bardzo skomplikowana i wymagająca jest procedura uzyskiwania kredytu.

  Od złożenia wniosku do otrzymania kredytu jest długa droga. Co więcej nie zawsze można uniknąć błędów, które mogą wpływać na późniejsze problemy finansowe. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy, kogoś, kto, na co dzień porusza się w świecie finansów i o produktach bankowych wie wszystko. Taką osoba niewątpliwie jest ekspert kredytowy, który jak sama nazwa wskazuje zna się na tematyce kredytowej, jak nikt inny.

  Na jakich płaszczyznach pomaga ekspert finansowy?

  Pomoc, która nic nie kosztuje

  Możliwe, że trudno w to uwierzyć, ale pomoc profesjonalisty, jakim jest ekspert finansowy, jest w całości darmowa. Żaden klient nie ponosi opłat, nawet, jeżeli jego sprawa jest bardzo trudna. Doradca nie ma cennika i nie posiada umów, w których są zakamuflowane ukryte koszty. Banki, z którymi współpracuje ekspert kredytowy, zapewniają mu swoista wypłatę. Jeżeli klient decyduje się na podpisanie umowy, w którymś z nich, wiąże się to z otrzymaniem prowizji, przez eksperta. Nie wpływa to na ratę kredytu, ani nie jest zawarte w żadnym punkcie umowy, wszystko odbywa się bez udziału klienta.

  Sprawdź również: http://imperiumbiznesu.pl/ i dowiedz się więcej

  Zdolność kredytowa na miarę możliwości

  Ekspert kredytowy, jest wykwalifikowanym w kierunku obliczania zdolności kredytowej danego klienta. Korzystając z wyspecjalizowanych narzędzi, przeprowadza ją precyzyjnie i przykłada uwagę do każdego szczegółu. Jednakże, mogą zdarzyć się sytuacje, gdy zdolność danej osoby nie jest wystarczająca, aby otrzymać kredyt. Nie oznacza to jednak, że droga do jego uzyskania się urywa. Ekspert kredytowy, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy, może doradzić danej osobie, co zrobić, aby zwiększyć tę zdolność i w późniejszym czasie, znów podjąć próbę starania się o kredyt, a co za tym idzie spełniać swoje cele i marzenia. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, ale trzeba zawierzyć komuś, kto doskonale porusza się w danej branży i służy bezcennym wsparciem.

  Nieustanny rozwój technologiczny sprawia, że coś, co do niedawna jeszcze było tylko w sferze naszej wyobraźni, ewentualnie na ekranach kin, obecnie jest na wyciągnięcie ręki. Jednym z przykładów jest rzeczywistość rozszerzona. Dziś aplikacje rzeczywistości rozszerzonej są coraz powszechniejsze i wykorzystuje się je w rożnych dziedzinach: turystyce, nauce, rozrywce. Czym jest rzeczywistość rozszerzona i co ma nam do zaoferowania? Czy jest to technologia, która przetrwa i znacznie się rozwinie, czy może niespecjalnie przypadnie nam do gustu i uznamy ją za niepotrzebną? Jeżeli nie wiesz, czym jest rzeczywistość rozszerzona i co może nam zaoferować, zapraszamy do lektury!

  Rzeczywistość rozszerzona – skutecznie uzupełnia rzeczywistość

  Do czego można by porównać technologię rzeczywistości rozszerzonej? To tak, jakby osoba z bardzo słabym wzrokiem, wzięła do ręki opakowanie ciastek i chciała zobaczyć jego skład, ale zupełnie nie widziała, napisów. Dopiero po założeniu okularów, jest w stanie dowiedzieć się, jakie składniki zostały użyte do wyprodukowania ciastek. Dokładnie tak samo jest z rzeczywistością, która nas otacza oraz z rzeczywistością rozszerzoną ta druga spełnia rolę okularów – przyrządu, który pomaga nam uzupełnić wiedzą o otaczającym nas świecie. Wyobraźmy sobie sytuację, że zwiedzamy piękne miasto, w którym aż roi się od zabytków. Za każdym razem musisz wyciągać przewodnik, aby poczytać o każdym z nich? Tak było jeszcze do niedawna. Dziś wystarczy, że wyciągniesz swój telefon, w którym zainstalowana jest odpowiednia aplikacja rzeczywistości rozszerzonej, skierujesz go na dany obiekt, który Cię interesuje, a wszystkie najważniejsze informacje, pojawią się na wyświetlaczu urządzenia. Przydatne – prawda?

  Czym jest rzeczywistość rozszerzona

  Rzeczywistość rozszerzona jest zatem systemem, który łączy świat rzeczywisty ze światem wygenerowanym komputerowo.

  Ronald Azum jest twórcą definicji rzeczywistości rozszerzonej, w której podkreśla on, że rzeczywistość rozszerzona łączy w sobie zarówno świat realny jak i rzeczywistość wirtualną, jest interaktywna w czasie rzeczywistym, a także umożliwia swobodę ruchu w trzech wymiarach.

  Zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej

  Zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej jest bardzo szerokie. Obecnie aplikacje stosuje się w medycynie, w lotnictwie, motoryzacji, a także w szkoleniach, w marketingu, w edukacji. Aplikacje rzeczywistości rozszerzonej doskonale sprawdzają się w muzeach, gdzie wystawiony eksponat można uzupełnić o szereg informacji związanych np. z historią jego odnalezienia, czy wykonania. Rzeczywistość AR zapewnia niezbędne dane na temat konkretnych obiektów, wyświetla kluczowe indagacje, pokazuje ukształtowanie terenu, wysokość (ważne np. dla pilotów), przedstawia strukturę narządów wewnętrznych u pacjenta, a także czynności tych narządów.

  Zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej jest duże, a będzie z pewnością coraz większe. Pojawia się wiele firm, które oferują tworzenie tego typu aplikacji, przydatnych w wielu instytucjach, a także w prywatnym życiu wielu ludzi.

  Przyszłość aplikacji rozszerzonych

  Jak będzie przyszłość aplikacji rozszerzonych? Rysuje się ona w jasnych barwach. Z całą pewnością będzie ona nadal rozwijana i będziemy mogli cieszyć się z nowych aplikacji ułatwiających nam życie. Rzeczywistość rozszerzona niewątpliwie jest technologią niezwykle ważną, która może przynieść w przyszłości wiele dobrego. Już dziś obserwuje się jej pożądany wpływ na wiele dziedzin. Można przypuszczać, że w przyszłości z całą pewnością będzie to technologia ważna dla każdego człowieka i bardzo powszechna. Czy możliwe jest, aby technologia ta nie przetrwała? Z pewnością nie, chyba, że zostanie zastąpiona inną, jeszcze bardziej innowacyjną, co oczywiście jest bardzo możliwe. Być może rzeczywistość rozszerzona za jakiś czas stanie się tak powszechna, jak obecne dziś technologie, bez nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania?

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podsumowali 2018 rok. Podczas odprawy omówiono wyniki pracy funkcjonariuszy i podsumowano stan bezpieczeństwa na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W odprawie wziął udział m. in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – insp. Adam Tychowicz.

 • Dzieci z Opolszczyzny rozpoczęły upragnione i długo wyczekiwane ferie zimowe. Policjanci z Kędzierzyna-Koźla, przy każdej okazji, rozmawiali i rozmawiają z nimi na temat bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku. Niezależnie od działań prowadzonych przez funkcjonariuszy, pamiętajmy, że bardzo duży wpływ na kształtowanie bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży mają także ich rodzice oraz opiekunowie.

 • Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Gorsza koncentracja, rozkojarzenie, mniejsza kontrola nad samochodem czy spóźniona reakcja - to tylko niektóre z konsekwencji takiego zachowania. Więcej w naszym filmie - obowiązkowo do obejrzenia nie tylko dla kierowców.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ponownie ostrzegają osoby starsze oraz samotnie zamieszkujące przed oszustami i złodziejami, którzy pod pretekstem wypłaty dodatkowego świadczenia pieniężnego, uzyskania pomocy, czy też sprzedaży różnych artykułów, kradną z mieszkań pieniądze i kosztowności. Wczoraj, w taki sposób zostało okradzionych dwóch mieszkańców naszego miasta.

 • Właśnie uaktywnili się w naszym powiecie przestępcy podający się na policjantów z CBŚ. Oszuści tym razem dzwonią na firmowe telefony stacjonarne i komórkowe. Informują rozmówcę, że ktoś wykradł jego dane i zaciągnął na niego kredyt. Mówią rozmówcy, że kredyt może być anulowany pod warunkiem, że będzie z nimi współpracował i zachowa te informacje w tajemnicy. Nalegają by potwierdzić te informacje – wykręcając numer 112. Pamiętajmy, że jeżeli się nie rozłączymy to cały czas rozmawiamy z tymi samymi osobami. Koniecznie rozłączcie taką rozmowę. Bądźcie czujni i zachowajcie ostrożność ! Oszuści posługują się różnymi metodami, za chwilę mogą podawać się za kogoś bliskiego lub funkcjonariusza innych służb.

 • Włamano się na konto użytkowniczki portalu społecznościowego i wyłudzono pieniądze od jej znajomego. Wczoraj o takim przestępstwie zostali powiadomieni policjanci z Kędzierzyna-Koźla. Pamiętajmy, jeżeli ktoś będzie się z nami kontaktował poprzez komunikator społecznościowy i chciał nagle pożyczyć pieniądze - to warto do niego zadzwonić i upewnić się, że nikt się pod niego nie podszywa.

 • Od poniedziałku w województwie opolskim rozpoczną się ferie zimowe. Jak co roku w trakcie zimowego wypoczynku policjanci będą prowadzili wzmożone kontrole autokarów oraz samochodów przewożących dzieci. Oprócz kontroli prowadzonych na drogach, funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego będą także sprawdzać stan techniczny autokarów oraz uprawnienia i trzeźwość kierowców na prośbę rodziców oraz organizatorów wycieczek.

 • Zapraszamy na kolejną projekcję filmową w DK "Lech". Tym razem będzie to film pt. "Mam przyjaciół w niebie". Bilety w cenie 10 zł do nabycia w DK "Lech" - rezerwacja pod nr tel. 77 483 66 70.
   
  14 lutego - święto wszystkich zakochanych - Walentynki. Z tej okazji zapraszamy na romantyczny koncert zespołu U Studni, który odbędzie się własnie 14. 02 o godz. 18.30 w DK "Koźle". Bilety w cenie 40 zł. Zapraszamy!
   
 • Przed nami ferie zimowe. Jak co roku policjanci z Kędzierzyna-Koźla organizują w całym powiecie pogadanki z uczniami szkół i przedszkoli na temat bezpiecznego zachowania podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze przekazują najmłodszym niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać. Ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych.

 • Kolejna odsłona KSK "Pan Trener": Wojtek Tremiszewski i soloimpro - zapraszamy 22 lutego o godz. 19.00 do DK "Koźle". Bilety w cenie 30 zł - kup on-line.
 • Policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie - Koźlu po raz kolejny przygotowali paczki dla potrzebujących Polaków mieszkających na Kresach. Dzięki ich zaangażowaniu i ofiarności, rodacy mieszkający na Ukrainie otrzymają żywność, odzież, słodycze, zabawki oraz środki czystości.

 • W ciągu niecałych 2 godzin policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o 5 kolizjach. Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, silne opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach. Dlatego apelujemy do kierujących jak i pieszych o ostrożność.

 • Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na wernisaż rysunku i malarstwa  Adama Werwińskiego, który odbędzie się 11 stycznia o godzinie 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich. Wstęp wolny.