plakat-Franciszek Kafel - wernisaż wystawy malarstwa "Interpretacje pejzażu"   26 kwietnia 2019, godz. 17.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu oraz autor Franciszek Kafel zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa pt. "Interpretacje pejzażu" w dn. 26 kwietnia…


Nie od dziś wiadomo, że zarówno w domu, w mieszkaniu jak i w biurze, powinien panować porządek. Warunkuje to kwestie wizerunkowe, ale też pozwala na efektywną pracę i komfortowy wypoczynek. Czy każdy jest w stanie zapewnić należytą higienę otoczenia samodzielnie? Nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

Takie czynności jak wynoszenie śmieci, porządkowanie niepotrzebnych rzeczy oraz mycie okien, to kwestie, z którymi można uporać się na kilka sposobów. W małych firmach, która nie zatrudniaja za wiele osób, to sami pracownicy często dbają o porządek, traktując to jako jeden z ich obowiązków. Często zajmuje się tym też sprzątaczka, która zatrudniana jest na etat. Jeżeli chodzi o biura, ale także sprzątanie domów Warszawa i inne miasta oferuje inne rozwiązanie – zlecenie sprzątania profesjonalnej firmie.

Duże, jednorazowe przedsięwzięcie

Bez względu na to, co jest źródłem nieporządku, dobrze przygotowana firma specjalizująca się w sprzątaniu, bez problemu poradzi sobie z przywróceniem ładu, odświeżeniem pomieszczenia i sprawieniem, że będzie prezentować się należycie. Jako, że są to często profesjonalne ekipy, po zamówieniu usługi, grupa specjalistów pojawi się na miejscu o wyznaczonej godzinie.

Jest to najlepsze wyjście, kiedy mamy do czynienia ze sporym, jednorazowym wyzwaniem doprowadzenia pomieszczenia do porządku. Samodzielnie, nie uda się nam zebrać odpowiednio dużej grupy osób, która dodatkowo odpowiednio zajmie się sprzątaniem. Tym bardziej, kiedy będziemy wymagać od takich osób kwalifikacji i doświadczenia. Aby wyzbyć się tego problemu, należy postawić na zewnętrznego usługodawcę oferującego sprzątanie w Warszawie.

Sprzątanie domów w Warszawie – kiedy zdecydować się na zewnętrzną firmę?

Porządki z ręką na pulsie

Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że sprzątaniem może zająć się tak naprawdę każdy. Jest to prawda, natomiast tylko w pewnym stopniu. Istnieją zadania jak zamiatanie, opróżnianie śmietnika itp., które faktycznie, nie wymagają specjalnych umiejętności i wiedzy. Schody zaczynają się wówczas, kiedy istnieje potrzeba wybrania odpowiedniego środka czyszczącego, do danego rodzaju powierzchni lub wyczyszczenia delikatnego sprzętu elektrycznego, bądź specjalistycznej aparatury.

Tylko odpowiednio wykwalifikowani specjaliści w branży sprzątającej, będą w stanie automatycznie dobrać odpowiednie metody sprzątania z wykorzystaniem dobrych detergentów, po czym przejdą do efektywnego działania. Kiedy nasze pomieszczenia wymagają szczególnej ostrożności, warto postawić na profesjonalistów w dziedzinie sprzątania mieszkań w Warszawie.

Kiedy firma bardzo szybko się rozwija

W momencie, kiedy nasz biznes wzbija się coraz wyżej i wyżej, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w usługi firmy sprzątającej. Głównie dlatego, że wyeliminujemy problem kadrowy, na kolejnych etapach rozbudowy naszego przedsiębiorstwa. Dosłownie każde pomieszczenie, wymaga tego, aby ktoś stale zajmował się utrzymywaniem w nim porządku. Jeżeli posiadamy umowę z usługodawcą zewnętrznym, wówczas wystarczy rozszerzyć zakres prac, a problem sprzątania rozwiąże się sam.

Zadania specjalne

Niekiedy i doprowadzenie klasycznego biura, może wymagać wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Chociażby, kiedy chodzi o mycie okien na wysokościach, czy też mechaniczne czyszczenie podłóg. Nie ma najmniejszego sensu, aby samemu poszukiwać odpowiedniego sprzętu, a następnie osoby, która będzie potrafiła go obsłużyć. Zdecydowanie łatwiej i szybciej, będzie zlecić to firmie sprzątającej. Bez względu na to, czy będzie to zlecenie jednorazowe, czy też w ramach stałej współpracy.

Czyste biuro, ale i nie tylko

Firmy sprzątające mają dość szeroki zakres usług, często nie jest to wyłącznie porządkowanie biur. Korzystając z jednego usługodawcy, możemy skorzystać z czyszczenia szaf, biurek, uprzątnięcia magazynów, zadbania o sterylność pomieszczeń sanitarnych, dostarczenie środków czystości, a w niektórych przypadkach utrzymaniem zieleni i czystości wokół obiektu.

W ostatnich latach, jednym z najczęściej nagłaśnianych problemów, jest fakt zaniedbywania środowiska naturalnego. Wciąż powstają nowe ruchy społeczne, których głównym celem jest walka z brakiem ekologicznej świadomości. Aktywiści starają się wykształcić u innych odruch polegający na rezygnacji z korzystania z plastikowych naczyń jednorazowego użytku, ograniczenia jazdy samochodem na rzecz korzystania z pociągów i komunikacji miejskiej i chęci segregacji odpadów. W wielu przypadkach się to udaje, co skutkuje realną szansą poprawy kondycji, w jakiej znajduje się nasza planeta. Co ciekawe, ekologia zajmuje również dość stabilne stanowisko, jeśli chodzi o pracę projektantów maszyn sprzątających. Wielu przedsiębiorców mających zamiar kupić takie urządzenia, zastanawia się nad tym, które rozwiązanie jest lepsze: inwestycja w zamiatarki spalinowe, czy w zamiatarki ręczne zasilane akumulatorem? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i wymaga dużego zrozumienia tematu.

Zamiatarki spalinowe a ekologia

Zanim jednoznacznie zdecydujemy się powiedzieć, że zamiatarki spalinowe są nieekologiczne, warto zastanowić się nad słusznością tej tezy. Otóż z całą pewnością używanie ich nie pomaga w oczyszczaniu naszej planety z toksyn, ale należy pamiętać, że w dzisiejszym świecie nie ma możliwości zupełnego wyeliminowania szkodliwych substancji z powietrza. Emisja spalin do atmosfery jest zła tylko wtedy, gdy nie jest ona w żaden sposób kontrolowana i nadużywa się maszyn wyposażonych w silniki spalinowe.

Nie trzeba być ekspertem, aby zauważyć, że w wielu przypadkach wystarczają zamiatarki przemysłowe funkcjonujące dzięki bateriom. Oznacza to, że używając tych z silnikami benzynowymi tylko tam, gdzie nie można (lub jest to mniej efektywne) skorzystać z tych zasilanych akumulatorem nie postępujemy wbrew wytycznym ekologicznego życia. Pamiętajmy, że dbanie o planetę to przede wszystkim rezygnacja z tego, co nie jest nam potrzebne, a niszczy środowisko. Istnieje wiele rzeczy, które mają negatywny wpływ np. na jakość powietrza, ale obecnie już nie można z tym zrobić zbyt wiele. Dlatego też warto skupić się przede wszystkim na nie pogłębianiu obecnego stanu, a nie na próbie powrotu do chwili, gdy było lepiej.

Zamiatarka ręczna z oferty Hako

Hako to przodujący producent profesjonalnych maszyn sprzątających. Jego produkty są dostępne i doceniane w ponad sześćdziesięciu krajach, na terenie wszystkich kontynentów. Warto wiedzieć, że Hako stara się zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i zawsze ulepszać swoje produkty. To jeden z wielu istotnych powodów, które składają się na ogromny sukces tego przedsiębiorstwa. Jeśli chodzi o zamiatarki z operatorem prowadzącym, które znajdują się w jego ofercie, to na szczególną uwagę zasługują:

 • zamiatarka Sweepmaster M600 o wydajności czyszczenia do 2 300 m2/h to urządzenie dedykowane do używania w małych pomieszczeniach. Każdy egzemplarz został wyposażony w plastikowy zbiornik o dużej pojemności, w którym mogą być gromadzone wszelkie nieczystości. Dodatkowym atutem tej maszyny jest fakt, że uchwyt M600 może zostać dostosowany do wzrostu operatora;
 • Sweepmaster P650, czyli zamiatarka spalinowa o bardzo solidnej konstrukcji silnika, która sprawdza się w codziennej pracy. Maszyna charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i stalową ramą nieulegającą korozji;
 • Sweepmaster 800 – zamiatarka spalinowa z koszem na śmieci o dużej pojemności. Ciekawą cechą budowy jest fakt, że automat można w bardzo prosty sposób opróżnia
 • , co wpływa na lepszą wydajność pracy operatora. Sweepmaster 800 jest w stanie obsłużyć aż do 4 350 m2 w ciągu jednej godziny.

Z powyższego w jasny sposób wynika, że jednym z najbardziej istotnych elementów wyposażenia zaplecza firmy, jest zamiatarka spalinowa. Opinie na temat tychże produktów są bardzo różne, ale te dotyczące maszyn z oferty firmy Hako raczej nie budzą wątpliwości co do jakości wykonania. Warto przeanalizować cechy poszczególnych modeli.

Zamiatarki spalinowe czy zasilane akumulatorem? Co wybrać?

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali do kontroli drogowej 42-latka, który przekroczył prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz kierowca będzie odpowiadał przed sądem za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz za nie przerejestrowanie pojazdu w ustawowym terminie.

 • plakat-Filia nr 10 nieczynna od 23.04 z powodu remontu   od 23.04 do 15.07

  Szanowni Czytelnicy, Informujemy, że Filia nr 10 (os. Kłodnica) będzie nieczynna od 23.04 do 15.07 z powodu remontu. Za utrudnienia przepraszamy. Książki można…


  Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, organizowane 10 maja o godzinie 11.00 w DK "Chemik". Koncert pt. "Już nie zapomnisz mnie" w wykonaniu Tomasza Stockingera i Stefana Gąsienieca. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line.  
  plakat-Dzień Ziemi   25 kwietnia 2019, godz 10.00

  Już po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle włączają…


  Tradycyjnie, podczas "Majówki z MOK-iem" w dniu 2 maja odbędzie się kolejny finał KOZ ALL MUSIC FESTIVAL Usłyszycie 10 zespołów z całego kraju. Startujemy o godz. 15.00. Zapraszamy do parku Pojednania. 
 • Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 • Policjanci z Kędzierzyn-Koźla wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem rowerzysty, do którego doszło na drodze krajowej nr 45 pomiędzy Reńską Wsią, a Większycami. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które w dniu 5 kwietnia br. około godz. 13:00 poruszały się tym odcinkiem drogi o kontakt z kędzierzyńsko-kozielskimi policjantami.

 • plakat-Godziny otwarcia bibliotek

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że od środy 10.04 wracamy do standardowych godzin otwarcia biblioteki. Jedynie Oddział dla dzieci, Rynek 3 i Dział dziecięcy Filii…


 • Dzielnicowa odwiedziła przedszkolaków z Poborszowa. W czasie spotkania, policjantka czytała dzieciom bajkę w ramach projektu: "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Funkcjonariuszka rozmawiała także z maluchami na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach.

 • Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na "Majówkę". Trzydniowa impreza plenerowa rozpoczyna się 1 maja o godz. 16.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych 3 maja. W tym czasie czeka nas spora dawka dobrej muzyki, rozrywka dla najmłodszych i pyszna gastronomia. 
  Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w związku z zapowiadanym ogólnopolskim strajkiem nauczycieli organizuje w najbliższy poniedziałek, 8.04 dodatkowe seanse filmowe. 
 • Ruszyła kampania edukacyjno - profilaktyczna pt. "Narkotyki i dopalacze zabijają". Policjant zajmujący się profilaktyką odwiedził Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu , gdzie rozmawiał z młodzieżą o szkodliwości narkotyków i dopalaczy oraz o konsekwencjach prawnych, zdrowotnych i społecznych związanych z ich posiadaniem i zażywaniem. Kampania pod hasłem "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży sklepowej. Do przestępstwa doszło w marcu 2019 roku, w jednym z marketów na terenie Kędzierzyna-Koźla. Publikujemy zdjęcia z wizerunkiem osoby, która jest podejrzewana o ten czyn. Wszystkie osoby mogące pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny, proszone są o kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod nr tel. 77 472 46 03.

 • plakat-Kwiecień w bibliotece

  MBP, Rynek 3 04.04.2019 r., godz. 17:00 Spotkanie z Maciejem Siembiedą pt. „Zagadki historyczne Opolszczyzny w powieściach Macieja Siembiedy”12.04.2019 r., godz.…


  plakat-Konkursu literacki dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Mój śląski bohater”   do 30 kwietnia 2019

  Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu ogłasza konkurs literacki dla dzieci i młodzieży ph. „Mój śląski bohater”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem…


  plakat-Zmiana godzin otwarcia biblioteki 8 i 9 kwietnia   8 i 9 kwietnia 2019

  Informujemy, że w dniach 8 i 9 kwietnia 2019 r. w zwiazku ze strajkiem nauczycieli wszystkie placówki w sieci MBP będą czynne od 8.00 do 16.00.


 • Policjant przed służbą zauważył podejrzanie zachowujące się osoby. Postanowił interweniować. Okazało się, że ujawnił pięcioosobową grupę podejrzaną o liczne kradzieże sklepowe. Mężczyźni w wieku od 15 do 52 lat zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty kradzieży. Dwóch mężczyzn będzie odpowiadało w warunkach recydywy, natomiast o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

 • 7 kwietnia o godz. 17.00 w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu Chór Cantabile zaprezentuje najpopularniejsze pieśni pasyjne. Zapraszamy!