W związku z dzisiejszym pożarem składowiska odpadów w Sławięcicach apelujemy za pośrednictwem Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu o bezwględne zamknięcie okien i pozostanie w domach, zwłaszcza mieszkańców osiedli sąsiadujących ze Sławięcicacmi.
IV Festiwal Mikołaja z Koźla przed nami. To trzydniowe spotkanie z muzyką dawną odbędzie się w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu od 13 -15.09.2019 r. 
plakat-Rodzinne Czytanki - Zaczarowany bifyj czyli bawimy się po śląsku   7 września 2019, godz. 16.15

Zapraszamy do udziału w organizowanych z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa Rodzinnych Czytankach pt. "Zaczarowany bifyj czyli bawimy się po śląsku". Spotkanie…


 • Ostrzegamy przed oszustwem poprzez podmianę rachunku bankowego. Przestępczy proceder skierowany jest przede wszystkim na firmy. Metoda dziania przestępców polega na wprowadzeniu w błąd jednego z kontrahentów co do zmiany dotychczasowego numeru rachunku bankowego drugiej firmy. Jeśli wykonamy przelew na wskazany „nowy” numer rachunku firmy, w rzeczywistości nasze pieniądze trafią na konto oszustów. Prawidłowa weryfikacja wiadomości uchroni nas przed tym przestępczym procederem.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla poszukują zaginionego Krzysztofa Maras. Mężczyzna po raz ostatni widziany był 20 sierpnia 2019 roku. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami pod numerem 77 472 46 66 oraz z najbliższą jednostką na terenie całego kraju pod numerem 112.

 • Miejski Ośrodek Kultury wraz z UTW zapraszają na wernisaż wystawy Wojciecha  Kalinowskiego pt. "For Memory", która odbędzie się 30.08 w Galerii Sztuk Wszelakich o godz. 18.00. 
  plakat-EDD - koncert pt. "Stanisław Moniuszko i Józef Elsner - polska muzyka narodowa"   7 września 2019, godz. 18.00

  W roku Moniuszki i Elsnera zapraszamy na koncert pt. "Stanisław Moniuszko i Józef Elsner - polska muzyka narodowa" w wykonaniu koncertowej orkiestry dętej Power…


 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 8 pseudokibiców. Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze. Czynności cały czas trwają. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Grono osób podejrzewanych wciąż się poszerza.

 • plakat-Narodowe Czytanie 2019   6 września 2019, godz. 12.00

  Zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu - akcji ogłoszonej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W piątek 6 września 2019 r. o godz. 12.00 na scenie plenerowej…


 • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu gościli uczestników letniej półkolonii zorganizowanej w Szkole Podstawowej Nr 6. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy oraz dowiedziały się jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku

 • Pies – najlepszy przyjaciel człowieka, a dla policjantów nieoceniony partner w służbie. Od kilku dni kędzierzyńsko-kozielską Policję zasilił kolejny czworonożny funkcjonariusz. To owczarek niemiecki – Furia, której opiekunem jest sierż. Wojciech Durlak. Po ukończeniu specjalnego kursu, od kilku dni funkcjonariusz wraz ze swoim czworonożnym partnerem dba o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

 • Włamano się na konto kolejnej użytkowniczki portalu społecznościowego i wyłudzono pieniądze od jej znajomych. Wczoraj o takim przestępstwie zostali powiadomieni policjanci z Kędzierzyna-Koźla. W każdej sytuacji, gdy chodzi o nasze pieniądze pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie udostępniajmy nikomu swoich danych do serwisu bankowego oraz narzędzi autoryzacyjnych.

 • Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna w centrum miasta jechał pod „prąd” prosto pod nadjeżdżający z radiowóz. 71-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz rowerzysta za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

 • "Oto moja baśń" - spektakl baletowy w wykonananiu Teatru Księżyc z Cieszyna z muzyką na żywo zespołu Małe Instrumenty zobaczymy 22.09 o godz. 13.00 w DK "Chemik"  w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu "Wrzosowisko" . Bilety w cenie: 40 zł - normalny, 20 zł - ulgowy, 15 zł - balkon. Kup on-line.
  21 września zapraszamy na "Wrzosowisko", od 13.00 w DK "Chemik" konkurs,  podczas Wieczoru Galowego wystąpi zespół Mikromusic. Zapraszamy od godz. 17.30. Najpierw usłyszymy laureatów festiwalu, następnie wystąpi zespół. Bilety w cenie: 60 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line. Zapraszamy!