Już w wkrótce przed Domem Kultury "Chemik" niezwykle smaczne wydarzenie - III Halloweenowy Zlot Food Trucków. Zapraszamy 27.10 i 28.10  w godzinach od 12.00 - 22.00!
 • Policjantem jest się nie tylko na służbie. Po raz kolejny dowiódł tego funkcjonariusz z Kędzierzyna-Koźla. Dyżurny na wolnym zatrzymał na terenie powiatu głubczyckiego sprawcę kradzieży sklepowej. Odzyskany towar wrócił do właściciela, a mężczyzna został ukarany mandatem.

 • Zapraszamy na kolejny spektakl w ramach II edycji KKoFFeiny. 20 października o godz. 18.00 w DK "Lech" wystąpi Teatr Naumiony z Ornontowic. Zobaczymy spektakl pt. "Kopidoł". Bilety w cenie 20 zł. Rezerwacja pod numerem telefonu: 579 512 308. 
  19 października rusza jubileuszowy, XXV Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia "Publicystyka". Bezpłatne projekcje filmowe już od godz. 8.00 - 19.10  i od 15.00 - 20.10. Zapraszamy wszystkich miłośników kina niezależnego. Zobaczymy najlepsze 58 filmów  z Polski i 31 krajów ze wszystkich kontynentów.  
 • W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste uznanie za patrona sierż. Piotra Jesienia. W obecności zaproszonych gości, pamiątkową tablicę odsłonił Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta wraz z przedstawicielem rodziny patrona, Panem Stanisławem Małyską.

 • Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 • Jak co roku, we wrześniu policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzili akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, a także propagowanie zasad bezpieczeństwa. Policjanci przeprowadzili ponad 100 spotkań w szkołach i przedszkolach, a także czuwali nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie kierowców nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego w rejonach placówek oświatowych.

 • XXV Festiwal "Publicystyka" zbliża się wielkimi krokami. Dziś zapraszamy na koncert finałowy. 20 października o godz. 20.00 w DK "Chemik" wystąpi Maestro Artur Banaszkiewicz wraz ze swoimi muzykami. Koncert pt. "Z Czardaszem przez świat" z pewnością dostarczy Państwu niezwykłych wrażeń. Bilety - 35 zł - parter, 30 zł - balkon. 
 • Pokazy dynamicznego zatrzymania terrorystów, ochrona VIP-a, obezwładnienie niebezpiecznych osób - to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali opolscy policjanci na Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych. Impreza odbyła się 6 października 2018 roku na Błoniach Politechniki Opolskiej. Oprócz policjantów, na miejscu byli przedstawiciele blisko 20 służb mundurowych. Organizatorem pikniku w ramach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości był Wojewoda Opolski Adrian Czubak.

 • Praca w Policji to służba przez 24 godziny na dobę. Udowadniają to wielokrotnie policjanci, którzy w czasie wolnym od służby, zatrzymują sprawców przestępstw bądź wykroczeń. Tym razem czujnością wykazał się policjant z zespołu dyżurnych Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Funkcjonariusz po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Towar wrócił do sklepu, a mężczyzna został ukarany mandatem.

 • Niezwykły spektakl w DK "Koźle". Zapraszamy 14.10 o godz. 13.00 rodziców z dziećmi od 1,5 do 3 roku życia na wydarzenie artystyczne pt. "Dookoła". Jest to wspólne doświadczenie rozwijające kontakt z kulturą w najmłodszym wieku.  Bilety: 10 zł (rodzic+dziecko) do nabycia w kasie Kina "Twierdza". Ilość miejsc ograniczona!
 • Przez cały dzień policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki będą prowadzili akcję pn. „Bezpieczny Rowerzysta”. Podczas działań funkcjonariusze będą reagowali nie tylko na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, ale również na kierowców stwarzających zagrożenie dla cyklistów. To kolejne tego typu działania skierowane na bezpieczeństwo rowerzystów poruszających się po drogach naszego powiatu.

 • Oszuści usiłowali wyłudzić 30 tysięcy złotych od mieszkanki Kędzierzyna-Koźla. Dzięki czujności i natychmiastowej reakcji pracowników banku, udaremniono próbę oszustwa.

 • Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 14 września 2018 roku na ulicy Grunwaldzkiej w Kędzierzynie-Koźlu. W zdarzeniu brał udział rowerzysta oraz jasno szary samochód osobowy. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia albo posiadają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt.

 • Dynamiczne pokazy zatrzymania terrorystów, odbicia zakładników czy obezwładniania agresywnych osób - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali opolscy policjanci na Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych. Impreza odbędzie się 6 października 2018 roku na Błoniach Politechniki Opolskiej. Oprócz policjantów, na miejscu będą przedstawiciele blisko 20 służb mundurowych. Organizatorem pikniku w ramach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości jest Wojewoda Opolski Adrian Czubak.

 • 29 września 2018 roku zakończyła pracę komisja kwalifikacyjna XXV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia „PUBLICYTYKA 2018”. Protokół na stronie festiwalu.
  Zapraszamy na retransmisję koncertu André Rieu z Maastricht z 7.07.2018 r., pt. "Amore – mój hołd dla miłości” - 25.10, godz. 19.00, Kino "Twierdza". Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line już od 3.10.
  Już po raz XIV Stowarzyszenie Blehhamer, Koło Modelarskie 11 i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na szczególną wystawę i Konkurs modelarski pn. "Memoriał załogi porucznika Artuhra Lindella".
 • Przypominamy, że od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Kierowcy nie muszą już posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu. Natomiast taki dokument jest potrzebny na przykład przy sprzedaży auta.

 • W najbliższy czwartek - 4.10 o godz. 18.00 w Galerii Sztuk Wszelakich będziemy mogli zobaczyc niezwykłą ekspozycję. "Latarnia strachu" to zbiór niezwykłych urządzeń projekcyjnych ze zbiorów Jana Kofnyta. Zapraszamy! Wystawa czynna do 4.11.
 • W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2018 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych.