Jeśli marzy Ci się nowe auto, abonament jest jedną z najbardziej korzystnych opcji. Na czym polega ta usługa, kto może z niej skorzystać oraz jakie niesie ze sobą korzyści?

Auto abonament – co to takiego?

Dostępne na rynku opcje od dawna umożliwiają korzystanie z samochodu w pełnym wymiarze bez konieczności jego zakupu. Auto abonament jest jednak nową usługą, o wiele prostszą i dostępną zarówno dla firm, jak i prywatnych użytkowników. Niesie ze sobą wiele korzyści – co warto o niej wiedzieć?

Auto na abonament jest usługą umożliwiającą uzyskanie fabrycznie nowego samochodu na okres 12 miesięcy, podczas których można z niego korzystać jak z prywatnego pojazdu, z niewielkimi ograniczeniami. Nie potrzeba przy tym wykładać dużej sumy czy podejmować się wieloletnich zobowiązań – płaci się jedynie miesięczny abonament, tak jak w przypadku telewizji czy Internetu. Po upływie roku zwraca się auto do wypożyczalni i można całkowicie zrezygnować z usługi, lub wybrać dla siebie kolejny samochód prosto z salonu.

Jakie samochody są dostępne w ramach abonamentu?

Samochody na abonament to wyłącznie nowe modele, pochodzące prosto z polskiego salonu. Nie mają przebiegu ani śladów zużycia oraz pozostają na gwarancji producenta przez cały okres wynajmu. Dostępnych jest wiele modeli z różnych segmentów – można znaleźć zarówno najbardziej popularne, jak i luksusowe auta takich marek, jak BMW, Mercedes, Audi czy Lexus. Występują również w różnych wersjach wyposażenia, można więc zdecydować się na model standardowy lub rozszerzony o wymagane przez siebie udogodnienia.

Duży wybór sprawia, że każdy klient znajdzie idealny samochód dla siebie – od bezpiecznych modeli rodzinnych, przez luksusowe, wygodne auta dla biznesmenów, po modele o najlepszych osiągach dla fanów motoryzacji. Wszystkie łączy fabrycznie nowy stan i gwarancja producenta.

Auto na abonament, czyli nowy samochód w zasięgu ręki dla każdego

Kto może skorzystać z usługi auta na abonament?

Abonament samochodowy jest usługą dostępną niemal dla każdego. Nie wymaga żadnych deklaracji ani długotrwałych zobowiązań – okres usługi to 12 miesięcy, podczas których należy uiszczać opłaty abonamentowe o stałej wysokości. Nie ma tu ukrytych kosztów, skomplikowanych zasad czy niejasnych umów – wszystko jest przejrzyste i dostosowane do klienta, który w krótkim czasie chce zyskać nowe auto bez większych zobowiązań i opłat.

Auto abonament jest często wybierany przez osoby, którym zależy na nowym samochodzie ze względu na ich wizerunek jako profesjonalisty – są to np. osoby na wysokich stanowiskach lub prowadzące własną działalność. To także świetna opcja dla osób ceniących sobie komfort i prestiż, związane z nowym autem. Z usług korzystają także miłośnicy motoryzacji, pragnący co roku zmieniać auto na nowe, ale bez wiążących się z tym wysokich kosztów oraz formalności dotyczących sprzedaży. Jest to również opcja dla osób pragnących wypróbować dany nowy model auta przed ostateczną decyzją dotyczącą jego zakupu.

Jakie korzyści wiążą się z autem w abonamencie?

Samochód w abonamencie to bardzo korzystne rozwiązanie, dlatego usługa staje się coraz bardziej popularna zarówno za granicą, jak i w Polsce. Dzięki niej można zyskać nowy samochód bez konieczności jego kupna, które najczęściej wiąże się z bardzo wysokimi kosztami i długoterminowymi zobowiązaniami. Szeroki wybór dostępnych modeli pozwala zyskać do swojej dyspozycji wymarzone auto, bez strachu o spadek jego wartości. Dużą zaletą tego rozwiązania jest także krótki czas oczekiwania – minimum formalności i sprawna obsługa sprawiają, że każdy klient bardzo szybko może cieszyć się swoim nowym autem.